forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Juras
28-07-2007, 11:23
Wyjazd do Anglii
xamrex 

Autor tematu
Wysłany: 25-07-2007, 20:24   Wyjazd do Anglii

Czy jak wyjadę do Angli i będe miał angielskie pochodzenie to czy będę dostawał tam rente inwalidzką lub jakiś inny zasiłek?
Bo w polsce bede dostawal ten zasiłek do 18 roku życia...

[ Komentarz dodany przez: j.magiera: 28-07-2007, 11:23 ]
Poprawka tematu.
Ostatnio zmieniony przez Juras 28-07-2007, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  

SalonRecreativo 

Słodki staż: 03.01.2005
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Peny
Insulina: Humalog
Insulina 2: Lantus
Glukometr: Optium Xido
Wysłany: 26-07-2007, 00:29   Re: Wyjazd do angli

xamrex napisał/a:
Czy jak wyjadę do Angli i będe miał angielskie pochodzenie to czy będę dostawał tam rente inwalidzką lub jakiś inny zasiłek?
Bo w polsce bede dostawal ten zasiłek do 18 roku życia...

Jakim cudem chcesz mieć angielskie pochodzenie :-??? :-??? :-??? Jeśli Twoi rodzice są Polakami, to jak chcesz to osiągnąć? Nawet jeśli adoptują Cię Anglicy, to i tak swojego pochodzenia nie zmienisz.

P.S. Jak nie masz 18 lat, to co się o piwo pytasz? :-P

P.P.S. To chyba znowu nie ten dział...

[ Komentarz dodany przez: j.magiera: 28-07-2007, 11:23 ]
Temat przesunięty.

xamrex 

Autor tematu
Wysłany: 26-07-2007, 19:46   

słyszałem ze po 5 latach bycia w angli mozna sie domagac angielskiego pochodzenia
nikt nie wie co z tym zasiłkiem?

beti 
beti

Wysłany: 26-07-2007, 20:32   

po 5 latach możesz się starać o obywatelstwo, ale pochodzenie chłopie to ty masz polskie :-D serio myslisz że w uk uznają polską rentę? przecież nawet w polsce nie wszystkim sie ona należy... a tutaj możesz szukać ew. benefitów. a poza tym to leki masz darmowe, mało?

xamrex 

Autor tematu
Wysłany: 26-07-2007, 22:52   

ale jak tam wyjade to tez beda darmowe?

fiołek 
Wiola

Słodki staż: 29.12.2004
Wysłany: 26-07-2007, 23:01   

Ech xamrex chyba za mało wiesz, żeby jechać do tej Twojej "angli" :-/
chcę barwą być - a któż mnie rozbije na tęczę?

SalonRecreativo 

Wysłany: 27-07-2007, 00:41   

xamrex napisał/a:
ale jak tam wyjade to tez beda darmowe?

Jak to też? A w Polsce masz darmowe leki? 8-| To gdzie ja mieszkam?

[ Dodano: 27-07-2007, 00:41 ]
fiołek napisał/a:
Ech xamrex chyba za mało wiesz, żeby jechać do tej Twojej "angli" :-/

Czepiasz się, najważniejsze to chcieć :-D

xamrex 

Autor tematu
Wysłany: 27-07-2007, 09:27   

ta w polsce mam darmowe leki(prawie jest spore dofinansowanie (oczywiscie na Lantusa nie) ale w Angli ponoc jest dofinansowanie na Lantusa(wiec sie pytam czy jak wyjade doa angli) to bede mial dofinansowanie do lekow??

SalonRecreativo 

Wysłany: 27-07-2007, 21:44   

Prawie robi wielką różnicę.
Pojedź, to się przekonasz - najlepiej sprawdzać w praktyce.

malwinka 

Wysłany: 27-07-2007, 22:44   

SalonRecreativo napisał/a:
Prawie robi wielką różnicę.
Pojedź, to się przekonasz - najlepiej sprawdzać w praktyce

racja!!!

beti 
beti

Wysłany: 28-07-2007, 09:29   

a to oznacza że za żadną insulinę nie musisz płacić

xamrex 

Autor tematu
Wysłany: 28-07-2007, 13:31   

czyli jak tamm wyjade i nie bede mial ich obywatelstwa, pojde do lekarza to jak przepisze mi insuline to
1.bede musial za insuline zaplacic czy nie?
2.Czy dostane dofinansownie na ta insuline czy nie?
Prosze o odpowiedz tak lub nie
//Najlepiej niech sie wypowie osoba ktora juz byla/jest w angli, bo ona chyba najlepiej wie

beti 
beti

Wysłany: 28-07-2007, 23:02   

ja już tu jestem i wiem najlepiej :-] idziesz i się zapisujesz do GP czyli lekarza pierwszego kontaktu, najlepiej żebyś miał jakieś zaświadczenie od lekarza, ale nie jest ono wymagana, ja go nie miałam... insuline dostaniesz bez problemu, tak samo paski, ale lepiej weź sobie z polski większy zapas, bo służba zdrowia jest tutaj ospała i troszkę mniej rozgarnięta niż w polsce... ja biorę humalog i lantus, te insuliny sa tu dostępne, wiem że nie ma tutaj humulin N, zacznij od razu po przyje ździe rozmowę z lekarzem i przy pierwszej wizycie poproś go o jakieś zaświadczenie że jesteś diabetykiem które okażesz w aptece przy realizacji recepty :-D w aptece z kolei powiedz że jesteś diabetykiem i nie płacisz za leki :-] jeśli coś zamotałam i jest niejasne, pytaj, chętnie odpowiem

xamrex 

Autor tematu
Wysłany: 29-07-2007, 11:41   

Używam lantusa i actrapida
Więc jesli zabiore z polski zaswiadczenie ze jestem chory
I pojade do Angli i pojde tam do lekarza i dam mu te zaswiadczenie... to on bezproblemu wypisze mi recepte na Actrapida i lantusa i paski
Potem podje do apteki i pokaze to recepte i ona mi ja zrealizuje?
Czy bede musial placic cos za te leki(czy tam jest 100% dofinansowania)??

I co z zasiłkiem pielengnacyjnym?
W polsce bede dostawal do 18 roku zycia...
A tam?
Sluyszalem ze jak sie jest w Angli powyzej 5 lat to mozna sie starac o ich obywatelstwo(mialym wtedy podwoje)
Czy jest wogole jaks mozliwosc zebym tam dostawal rente inwalidzka?

beti 
beti

Wysłany: 29-07-2007, 21:00   

na temat rent to poszperaj w internecie, bo przyznaję się bez bicia że nie wiem. jest dokładnie tak jak powiedziałeś, idziesz dajesz i bierzesz :-D a najlepiej to sobie rzuć na xero kartę ze szpitala albo coś takiego bo mi lekarz początkowo nie chciał uwierzyć że mam cukrzycę, za dobre HbA1C :-]

SalonRecreativo 

Wysłany: 31-07-2007, 00:39   

Ja rozumiem, że niektórzy jadą do Anglii do pracy. Emigracja zarobkowa istniała zawsze.
Rozumiem, że niektórym podoba się tamtejszy klimat/zabytki/język, cokolwiek. Jadą bo chcą być bliżej tego, czym się np. interesują.
Ale po rentę? Jechać za granicę, starać się o obywatelstwo po to, żeby dostać rentę :-??? :-??? :-!!! :-!!!
Nawet ja bym na to nie wpadł. Odpadam :-lol :-lol :-lol

Michall 
Michall

Wysłany: 18-09-2007, 11:45   

beti napisał/a:
ja już tu jestem i wiem najlepiej :-] idziesz i się zapisujesz do GP czyli lekarza pierwszego kontaktu, najlepiej żebyś miał jakieś zaświadczenie od lekarza, ale nie jest ono wymagana, ja go nie miałam... insuline dostaniesz bez problemu, tak samo paski, ale lepiej weź sobie z polski większy zapas, bo służba zdrowia jest tutaj ospała i troszkę mniej rozgarnięta niż w polsce... ja biorę humalog i lantus, te insuliny sa tu dostępne, wiem że nie ma tutaj humulin N, zacznij od razu po przyje ździe rozmowę z lekarzem i przy pierwszej wizycie poproś go o jakieś zaświadczenie że jesteś diabetykiem które okażesz w aptece przy realizacji recepty :-D w aptece z kolei powiedz że jesteś diabetykiem i nie płacisz za leki :-] jeśli coś zamotałam i jest niejasne, pytaj, chętnie odpowiem

sorry ale nie do konca to prawda, nie musisz brac lantusa (bezsens)

jesli chodzi o insuline Humulin N to jak najbardziej jest ona tutaj bo sam ją biorę :-D tylko nazywa sie Humulin I i jest to dokladnie to samo co N ;D

jesli chcesz recepte musisz isc do najblizszej przychodni i sie tam zarejestrowac
nastepnie podchodzisz do reception desk i umawiasz sie na wizyte z tzw diabetic nurse, która to daje Ci recepty, glukometry i co tam jeszcze chcesz (bez skojarzeń) oczywiscie za darmoche

UWAGA !

- jesli planujesz dlugi pobyt to musisz wyrobic sobie specjalną karte uprawniającą Cie do darmowych recept na terenie calego UK - tzw. NHS Prescription Charge Certificate, ktora jest wazna jakies 5 lat :-] ;
po prostu popros o application form for NHS PRESC. Charge Cert ...... dostaniesz ją pocztą za pare dni
- nie musisz miec pracy w uk, ale tez nie chwal sie tym jesli jej nie masz :-|
- po kolejne leki nie musisz sie juz zapisywac do nikogo, bierzesz recepte zaznaczasz na niej dlugopisem czego Ci potrzeba, wrzucasz do skrzynki w przychodni i za dwa dni przychodzisz po odbiór !!! :D

- dodatkowo warto zrobic sobie karte - EUROPEAN HEALTH INSURANCE CARD, ktora to umozliwia Ci leczenie bez oplat i duze znizki na terenie calej Europy !!! musisz zglosic sie na najblizszą poczte po tzw application form for EU Health Insurance Card, ale najpierw musisz miec prace, numer NIN i byc zarejestrowany w NHS (bryt opieka zdrowotna) karta daje Ci okres 5 lat, mozesz z niej spokojnie korzystac w naszym cudownym kraju ...

wiecej pytan - prosze pisac na priv

pozdrawiam

katiach 

Słodki staż: 14
Glukometr: Contour Link
Pompa: Paradigm Veo
Wysłany: 31-12-2007, 00:05   

Nie wiem Michalle dlaczego branie Lantusa jest bezsensem. Mi ta insulina ratuje zycie, bo przez Humilin N juz 3 razy mialam szanse "odplynac" w nocy z tego swiata.
Co do Angielskiej opieki medycznej to zgadzam sie-idzie sie po prostu do najblizszej przychodni i umawiasz sie na spotkanie z pielegniarka. Ona wazy, mierzy i bada cisnienie oraz robi wywiad z Toba. Sa tam rozne pytania-rowniez o cukrzyce. ja nie mialam ze soba zadnego zaswiadczenia z Polski ze jestem chora tylko standartowy osprzet czyli-peny i glukometr. Po prostu pokazalam jej jakie rodzaje insuliny biore-Humalog i Lantus i wpisala mi to zaraz na recepte. Najlepiej przyniesc wszystko ze soba, bo czasami nazwy danych lekow w UK roznia sie od polskich. A i wazna rzecz-trzeba tez zamowic sobie na recepte igly do penow bo nie jest tak jak w Polsce, ze dostaje sie po 5 sztuk igiel do opakowania insuliny. Dlatego sprawdz sobie nazwe i wymiary swoich ulubionych igielek. To samo sie tyczy do igielek do naklowacza. Wszystko to masz na jednej recepcie. Na drugi dzien ja ja odebralam i zanioslam do najblizszej apteki-w przychodni powiedza ci do ktorej-i zaznaczasz krzyzykiem lub ptaszkiem (jak kto woli) co potrzebujesz i odbierasz za 2-3 dni. Za kazdym razem do lekow masz dolaczona nowa recepte, poniewaz jest ona wystawiona na 6 miesiecy. Nastepnym razem idziesz tym razem do przychodni i wrzucasz ja do specjalnej skrzyneczki na recepty (oczywiscie znowu zaznaczasz co potrzebujesz) i znowu za 2-3 dni odbierasz leki z apteki z kolejna recepta i tak w kolko. Wszystko masz za darmo!!!!Poza tym mnie przychodnia zaraz umowila do specjalisty diabetologa. Jest super to, ze oni sami to zalatwiaja. Poczta przychodzi ci appoitment-czyli umowienie na spotkanie z wyznaczona data i godzina. Jeszcze mi sie nie zdazylo ze czekalam tutaj w kolejce do Diabetologa dluzej niz 30 min. Jak sobie przypomne wizyty u specjalisty w Polsce...wrrr. Zawsze mi robia wszystkie potrzebne badania. Wyniki rowniez otrzymuje poczta i wszystkiego jestem swiadoma. U specjalisty mialam spotkanie z pielegniarka diabetologiczna-do ktorej zawsze moge zadzwonic jak mam problem, oraz z dietetyczka. Poza tym zawsze poczta przychodzi mi na jesien zaproszenie do bezplatnych szczepien przeciw grypie. A z innej beczki-o cytologii rowniez przypominaja oni;-) Acha i jesli jestesmy chorzy to rowniez przysluguje bezplatne badanie oczu-trzeba sie wczesniej umowic i chwile na nie poczekac-ja akurat czekalam 2 miesiace, ale sie oplaca. Zawsze u lekarzy jest milo, spokojnie i bezstresowo. Ja sie strasznie ciesze. Poza tym ja pracuje na nocki i moj diabetolog postanowil dla takich osob jak ja otworzyc godziny przyjec popoludniowo-wieczorne. To mi strasznie ulatwi zycie!!!!
Ja jestem bardzo zadowolona z tutejszej opieki medycznej.
Pozdrawiam Wszystkich!!!!!!
Kasia from Manchester

xamrex 

Autor tematu
Wysłany: 17-07-2008, 09:46   Cukrzyca w Angli

Mam pytanie, czy w Angli trzeba płacić za Lantusa czy nie?
Czy jest jakaś osoba, która tam mieszka?
Jeśli tak to proszę o kontakt :) )

matimartyna 
Maybe you're right

Słodki staż: 43 lata
Leczenie: Pompa
Glukometr: Contour USB
Pompa: Paradigm 722
Pomogła: 118 razy
Wysłany: 17-07-2008, 12:27   

Jest refudowana, poszukaj dokładniej na forum, bo o to już były wcześniej pytania

[ Komentarz dodany przez: j.magiera: 23-07-2008, 21:24 ]
Tematy scalone.

Komentuj.
Nie obrażaj
email: matimartyna@mojacukrzyca.org

masza 

Wysłany: 30-09-2008, 12:49   

Gdy to czytałam,to trochę żałuję,że nie wyjechałam :-[ do UK.Myślałam,że córka która ma cukrzycę nie będzia tam miała dobrej opieki :( a tak-na marginesie- może ktoś wie czy wkucia do pompy są tam refundowane?Życie przed nami może jeszcze pojedziemy? :-D

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu