forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Juras
15-07-2006, 21:47
Insulina w Angli
torsenik 

Autor tematu
Wysłany: 12-07-2006, 07:34   Insulina w Angli

Mam prosbę czy ktoś wie jaka nazwę nosi actrapitd i insulatart w Angli względnie jest jej zamiennikiem?Z tego co się dowiedziałem wszystkie lub prawie wszystkie insuliny i paski w Angli są za darmo . :-P

[ Komentarz dodany przez: j.magiera: 15-07-2006, 21:47 ]
Zmiana liter w temacie z dużych na małe.
Ostatnio zmieniony przez Juras 15-07-2006, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  

urszulka 
SuperMom

Słodki staż: 2001
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Peny
Insulina: Humalog
Insulina 2: Levemir
Glukometr: OneTouch Select
Wysłany: 18-07-2006, 14:05   

Actrapid i insulatard nosza taka sama nazwe-bo to nazwa producenta.Nie dostaniesz tu jedynie Humulinu N.ja z tej racji zaczelam brac Levemir.Insulina i paski rzeczywiscie sa refundowane.Do tej pory mam paski i insuline za darmo,gdyz wczesniej jako ciezarna-otrzymywalam wszystkie leki za darmo.Teraz tez :)

Jesli nawet musisz placic za insuline czy paski,to placisz ryczaltowo- okolo 6,50 funta za recepte z jednym lekiem (np. na recepcie masz 5 paczek paskow to palcisz 6,50, a jak masz i paski i insuline,to placisz bodajze podwojnie) radze mimo wszystko zapytac sie w aptece :-D

torsenik 

Autor tematu
Wysłany: 18-07-2006, 22:04   

dzieki bardzo ;-)

anulak 

Wysłany: 24-05-2007, 23:22   wyjazd do Anglii na wakacje

wybieram sie do Anglii na wakacje i nie mam pojecia co mam robic.
Moglibyście dokładniej opisać procedury jakie tam obowiązują? tzn. polskich recept nie uznaja tak? mam iść do angielskiego lekarza?czy jest to platne jesli tak to ile?mam isc z zaświadczeniem od polskiego diabetologa i np.z taką jak prawie magnetyczną;-) kartą z NFZ,? co powinnam jeszcze wziąć z soba? czy karta euro26 na coś mi się tam przyda? potrzebuje lantus i humalog na prawie 3 miesiace. Znajoma pytala ostatnio w aptece i powiedzieli jej ze za humalog ok 56 funtow a za lantua 60 funtow chociaz pewnie im chodzilo ze bez refundacji. qrcze....jestem w kropce....prosze niech mi ktoś odpisze, kto podróżuje do Anglii czy cos wogole o tym wie.
I jeszzcze pytanie jak to jest na lotnisku kiedy ( w najgorszym przypadku) bede jechala z zapasem insuliny na 3 mies. mam ją dac do podręcznego?czy do zwykłego bagażu? spotkaliscie sie z jakimis problemami na lotnisku? prosze o jakiekolwiek sugestie i rady;-)

pozdrawiam

torsenik 

Autor tematu
Wysłany: 26-05-2007, 07:28   anglia

może zaczne od tego iż wszystkie leki są dla cukrzyków bezpłatne,jakoś do tej pory nie korzystałem z ich usług ponieważ co jakiś czas odwiedzam pl i biorę insuline ze sobą z pl.Jeżeli jedziesz na 3 miesiące to możesz sobie zabrać odpowiedni zapas.W bagażu głównym przewieziesz bez problemu a jeżeli chodzi o podręczny należy zgłosić to przy odbiorze biletu i insuline włożyć do woreczka ,które rozdają na lotnisku.Mam europejską kartę zdrowia i na tej podstawie byłem w u lekarza w pl(rodzinnego)i wypisuje mi recepty bez problemu.Co prawda karta ta nie jest zwykłym ubezpieczeniem i ma niby działać tylko w bezposrednim zagrożeniu zycia ale spoko przychodnie je tolerują i rejestrują do lekarza w pl a więc może i będzie to działac w obie strony z tym tylko ,ze musisz wiedzieć ,ze aby zarejestrować się do lekarza w uk musisz posiadać insulanse number ,kóry to się wyrabia będąc na miejscu i generalnie tu pracując i opłacając składki .Nie wiem jak to będzie z kartą europejską ,kórą posiadasz ,poza tym należy wiedzieć iż tutaj trzeba czekać na wizytę i 2 tygodnie (nie tak jak w pl w dzień rejestracji do lekarza)ale w sytuacji awaryjnej przyjmuja szpitale mające dyżur.Uważam jednak ,ze dla świętego spokoju wez sobie zapas insuliny i pasków ze sobą.
Dużo uśmiechu,pogody ducha ,cukrów w normie ..pozdro m.

ToMaSz 

Wysłany: 27-05-2007, 10:59   

http://forum.mycork.org/index.php?topic=5083.0 Ciekawy link ale w irlandii:) :-P

beti 
beti

Wysłany: 03-06-2007, 14:40   

hej, ja też radzę zabrać zapas paskó i insuliny na trzy miesiące ze sobą, a co do insuliny to możesz ją mieć w bagażu podręcznym, glukometr również. A zaraz po przylocie najlepiej będzie jak udasz się do lekarza i przedstawisz mu swoją sytuację powiedz że przyjechałaś na kilka miesięcy i masz zapas insuliny na miesiąc na przykład i potrzebujesz i tyle, muszą ci wypisać. Mi przepisanie pierwszego pudełka insuliny zajęło ok miesiąca, pasków też:(ale teraz juz jest ok. I najlepiej będzie jeśli zabierzesz od lekarza zaświadczenie że jesteś chora na cukrzycę, lekarz może ci nie uwierzyć jesli będziesz miałą za dobre wyniki:)tak było w moim przypadku:)a paski i insulina sa za darmo, trzeba tylko tego pilnować w aptece, tam zawsze się pytają czy płacisz czy nie, więc mówisz że nie bo masz cukrzycę:) a najlepiej to niech ci lekarz z UK da zaświadczenie jakieś że jesteś diabetykiem, będzie łątwiej. Ogólnie rzecz biorąc jest to początkowo lekka nerwówka i marnotrawienie czasu na liczne wizyty lekarskie z których i tak nic nie wynika, ale taki tu jest system...jednym słowem od lekarza dostaniesz paski i insulinę ale na jakąs poraę nie licz, najlepiej wyjaśnić wszelkie niejasności w polsce!!
uuff troszkę nagmatwałam, ale mam nadzieję że wyłowisz jakieś pożyteczne informacje, a tu masz mój numer gg 1958413 w razie jakis pytan czy wątpiwości służę pomocą

[ Dodano: 03-06-2007, 14:42 ]
aha i jeszcze jedno, realizacja recepty na insulinę nie jest jednoznaczna z tym że nie zapłacisz trzeba o tym powiedzieć, że mam cukrzycę, to taki malutki absurdzik:)

ToMaSz 

Wysłany: 04-06-2007, 17:53   

Cytat:
radzę zabrać zapas paskó i insuliny na trzy miesiące ze sobą

Powiedz mi jak zrobic zapas pasków w polsce jak lekarz wypisuje czasem tylko 150szt.(3op)????????Insuline to jeszcze ale paski.

iwusiaa 
vel Iwona

Słodki staż: 14.02.2005
Leczenie: Pompa
Insulina: NovoRapid
Glukometr: Contour Link
Pompa: Paradigm 722
Wysłany: 04-06-2007, 18:34   

ToMaSz napisał/a:
Powiedz mi jak zrobic zapas pasków w polsce jak lekarz wypisuje czasem tylko 150szt.(3op)????????Insuline to jeszcze ale paski.

Mnie przepisała lekarka maks.12opakowan z dokładnym dawkowaniem, a jak rozmawialam z nią (planowałam dłuższy wyjazd) to powiedziała że nie ma problemu może być i 15op. Jest ustawa która mówi, że masz mieć zapas leków i pasków na 3m-ce, wydrukuj i przedstaw lekarzowi a jak nie to do izby lekarskiej to zgłoś.

ToMaSz 

Wysłany: 04-06-2007, 20:34   

Wiem że jest taka ustawa ,ale ja to mówiłem mojemu lekarzowi a on NIC....
Iwa a gdzie ty chodzisz do diabetologa???? Może sie tam przepisze....

iwusiaa 
vel Iwona

Słodki staż: 14.02.2005
Leczenie: Pompa
Glukometr: Contour Link
Pompa: Paradigm 722
Wysłany: 04-06-2007, 21:03   

ToMaSz napisał/a:
Wiem że jest taka ustawa ,ale ja to mówiłem mojemu lekarzowi a on NIC....

No to mu powiedz, że idziesz ze skargą do Izby Lekarskiej.

ToMaSz napisał/a:
Iwa a gdzie ty chodzisz do diabetologa???? Może sie tam przepisze....

Ja chodzę do Zabrza.

madzialajla 
Madzialajla

Słodki staż: 6 miesiecy
Leczenie: Peny
Insulina 2: Lantus
Glukometr: iXell
Wysłany: 24-01-2014, 01:28   

Witam.Przeczytalam wszystko a teraz powiedzcie mi moi drodzy czy to dalej aktualne???Wybieram sie do Anglii na dluzej niz chwile i nie mam bladego pojecia co mam pokolei zrobic , NIN napewno bede miala bo jade pracowac.ale co dalej? jesli mozecie pomozcie mi;) bede wdzieczna

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu