forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Juras
01-07-2006, 11:29
Czy można obniżyć poziom cukru przy I typie ?
bogacz 

Autor tematu
Wysłany: 30-06-2006, 23:57   Czy można obniżyć poziom cukru przy I typie ?

Czy przy I typie cukrzycy, biorąc insulinę, można obniżać cukier Morwą lub Nopalinem? Wie ktoś czy zaszkodzi to trzustce, czy też nie?

KRUPCZATKA 
Mama 9 l cukiereczka

Wysłany: 01-07-2006, 00:03   

bogacz napisał/a:
obniżać cukier Morwą lub Nopalinem?

Możesz mnie oświecić,co to takiego morwa lub nopalin? :-roll

bogacz 

Autor tematu
Wysłany: 01-07-2006, 00:19   

Nopalin to wyciąg z jakiegoś kaktusa kanadyjskiego. Sprzedawany jest w tabletkach. Podobno charakteryzuje się możliwością obniżania poziomu cukru w organiźmie. Podobne zastosowanie ma Morwa. Nie wiem tylko, czy przy moich kiepskich wynikach trzustki mogę to brać.

KRUPCZATKA 
Mama 9 l cukiereczka

Wysłany: 01-07-2006, 01:29   

Cytat:
Nie wiem tylko, czy przy moich kiepskich wynikach trzustki mogę to brać.
:-roll
A co piszą w ulotkach informacyjnych,nie ma podanych p/wskazań?
Myślę,że w/w specyfiki mogą zadziałać,ale chyba nie w cukrzycy t1,raczej w t2.

Karol15 
Karol K

Słodki staż: 1997r
Typ cukrzycy: Typ 2
Leczenie: Peny
Wysłany: 03-07-2006, 13:07   

bogacz napisał/a:
Nie wiem tylko, czy przy moich kiepskich wynikach trzustki mogę to brać.
Jeżeli Twoja trzustka nie chce pracować to żadne cuda jej nie pomogą, przecież jesteś typ I, ale jako spalacz nadwagi mogą te obydwa preparaty być pomocne. Zaszkodzić nie powinny, bo to leki homeopatyczne, po prostu natura.

GrzegorzS 

Słodki staż: od 1987 r.
Typ cukrzycy: Typ 1
Insulina: NovoRapid
Insulina 2: Insulatard
Wysłany: 08-07-2006, 09:59   Re: Czy można obniżyć poziom cukru przy I typie ?

bogacz napisał/a:
Czy przy I typie cukrzycy, biorąc insulinę, można obniżać cukier Morwą lub Nopalinem?
Nie wydaje mi się, takich cudów nie ma. Tyle tylko, że ja jestem chyba nietypowy, nie wierzę w żadne czary.
Właściwe dawki insuliny i nie będzie specjalnych problemów z cukrem. Z inej Twojej wypowiedzi wiem, że podobnie jak ja, masz problem z wbiciem pena - niestety musisz wydać po ok. 80 złotych za PenMate. Ja kupowałem sobie dwa razy: kilka lat temu nie było w sprzedaży nakładek do penów 3 ml i po zapewnieniu przez przedstawicieli Novonordisk, że nie wycofają się z produkcji insulin w kartridżach 1,5 ml kupiłem sobie nakładki do penów 1,5.
Cytat:
Wie ktoś czy zaszkodzi to trzustce, czy też nie?
Trzustce nie zaszkodzi.

moon_light:)
[Usunięty]

Wysłany: 09-07-2006, 12:08   

Karol Katryniok napisał/a:
Zaszkodzić nie powinny, bo to leki homeopatyczne, po prostu natura.
no właśnie, pozatym zawsze możesz zapytać swojego lekarza diabetologa o możliwościach i korzyściach brania niektórych specyfików, sam też może Ci coś doradzić

ja slyszalem sporo dobrego o chromie, ale niestety nie używalem go jak do tej pory

KRUPCZATKA 
Mama 9 l cukiereczka

Wysłany: 09-07-2006, 18:40   

moon_light:) napisał/a:
ja slyszalem sporo dobrego o chromie

Organizm potrzebuje chromu,aby regulować poziom cukru we krwi. Jeśli w organiźmie występują niedobory tego pierwiastka,poziom cukru staje się niestabilny. Chrom dostarczany organizmowi nawet w postaci tabletek,powoduje zmniejszenie łaknienia na przekąski i słodycze,a co za tym idzie-normalizację poziomów cukru we krwi.

bogacz 

Autor tematu
Wysłany: 09-07-2006, 23:24   

To fakt, że chrom pomaga w prowadzeniu cukrzycy. Sam też biorę, ale na słodkie i tak mam ochotę...

Karol Katryniok napisał/a:
Zaszkodzić nie powinny, bo to leki homeopatyczne, po prostu natura.

NOPALIN nie jest lekiem homeopatycznym. Nie jest nawet lekiem. To suplement diety.
Ostatnio otrzymałem sporo pozytywnych informacji o NOPALINIE. Rzeczywiście powinien pomóc nie "wyciskając" z trzustki ostatnich soków.

moon_light:) napisał/a:
pozatym zawsze możesz zapytać swojego lekarza diabetologa o możliwościach i korzyściach brania niektórych specyfików, sam też może Ci coś doradzić

Mój lekarz mimo tego, iż jest podobno jednym z najlepszych diabetologów, nie wiedział nic o NOPALINIE. Nie powiedział ani TAK ani NIE. Generalnie większość lekarzy nie wie i nie chce wiedzieć o specyfikach wspomagających leczenie i faszeruje nas syntetykami, które na jedno pomogą a zaszkodzą na trzy. Po prostu nie uczą ich o tych rzeczach na studiach, a lekarzy chcących wprowadzić coś nowego nazywają szarlatanami.

W każdym bądź razie ja próbuję. Zamówiłem już NOPALIN i mam zamiar go przetestować na sobie, bo tylko w ten sposób przekonam się o jego wartości.

Fistaszek 
Piotr

Wysłany: 12-07-2006, 19:20   

O chromie słyszałem że należy brać tylko w II typie i tylko przy jego niedoborach. Przy typie I nie udowodniono pozytywnego wpływu łykania chromu na poziom cukru. Tak mi powiedział kiedyś diabetolog.

WiWi 
to tylko ja ...

Słodki staż: 05.04.1993
Typ cukrzycy: Typ 1
Insulina: NovoRapid
Insulina 2: Levemir
Glukometr: Accu-Chek Nano
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 29-07-2006, 08:14   

znam inne metody zmniejszania poziomy cukry bez insyliny ... np. jak poprostu płukanie organizmu wodą, wypic sok z cytryny (może byc rozcieńczony), zastosowania cynamonu cynamonu, poziom obniżają produkty z dużą zawartościa witaminy C, i kwaśnie produkty - kapusta kiszona.. jak ktoś czuje głód ma wysoki poziom ..... polecam ... ja to praktykuje i narazie nie zawiodłam sie. Moja mama jak byłam malutka robiła zupę dodając ziarna wyłuskanej przenicy na I danie obiadowe... nie wiem w jaki sposób , .. ale też dawało to dobre poziomki ... ;)

kasiulka 
kasiulka

Wysłany: 28-08-2006, 23:21   cytryna

wypij herbate z duzą iloscią cytryny a zobaczysz jak spadnie ci cukier!!!!!!

Pover 

Wysłany: 29-08-2006, 15:20   

Choruje już na cukrzyce 4,5 lat ale na początku mojej cukrzycy coś mi odbiło i przestawałęm podawać insuline po tygodniu chyciła mnie Kwaśca Ketenowa i wylądowałęm w szpitalu na Ojomie.
I tera wiem że nic niemoże zastąpić insuliny żadne zioła żadne tabletki ani itp. insuline czeba podawać i jak ma sie wyskoki cukier to teżeczeba dac korekte insuliną a nie jakimiś tabletkami albo ziołami.

[ Dodano: 29-08-2006, 15:23 ]
trzeba podać insuline i potem dopiero można wypić wode z dużą ilością cytryny.

moon_light:)
[Usunięty]

Wysłany: 30-08-2006, 10:41   

Pover napisał/a:
Choruje już na cukrzyce 4,5 lat ale na początku mojej cukrzycy coś mi odbiło i przestawałęm podawać insuline po tygodniu chyciła mnie Kwaśca Ketenowa i wylądowałęm w szpitalu na Ojomie.

Też miałem na początku dziwne okresy, ale wytrzymałem chyba tylko kilka dni bez insy, później sam prosiłem o zastrzyk.
Pover napisał/a:
trzeba podać insuline i potem dopiero można wypić wode z dużą ilością cytryny.

W sumie to chyba kazdy z nas tak robi, to oczywiste.. ;-)

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu