forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Juras
13-03-2008, 18:29
Sanatorium dla cukrzyków
Lewy5 

Autor tematu
Wysłany: 25-04-2006, 23:23   Sanatorium dla cukrzyków

Czy ktoś by mógł polecić jakieś dobre sanatorium? A może podzielić sie swoimi uwagami o pobycie w takim sanatorium dla diabetyków.

moon_light:)
[Usunięty]

Wysłany: 26-04-2006, 09:34   

Ja byłem w takim sanatorium na początku choroby, jakieś 5 lat temu w Kołobrzegu, ale był to szpital sanatoryjny. Podobno pobyt w takim miejscu przysługuje osobom, którym w przeciągu roku wykryto jakąś przewlekłą chorobę. Byłem tam 24 dni w miesiącu wrześniu, lekarz prowadzący szpital s. przepisał mi oczywście 4 dni w tygodniu basen ;) + inne ciekawe zabiegi.. bicze zmina wodą? nie wiem jak to fachowo się nazywa. Ćwiczenia, ćwiczenia..

Mieliśmy tam swojego lekarza (diabetologa), który ustalał nam dietę oraz ilość potrzebnej nam insuliny wg jakiegoś ciekawego algorytmu. Osób chorych na cukrzycę typuus 1 było około 10, pozatym to 2. Byli też chorzy na astmę. Do tej pory pamiętam pana ? z którym byłem na dancingu, miał typuus 2 i był strasznie duży, no i jak to bywa w cukrzycy miał manię.. lubił kobiety i vodkę ;)

..to było ciekawe doświadczenie sanatoryjne (życiowe)

gruss, moon

Lewy5 

Autor tematu
Wysłany: 26-04-2006, 22:41   

Dzięki za info nie wiem tylko czy żona mnie puści? :-P

ewelk@ 
:-)

Słodki staż: od25.12.93
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Peny
Insulina: NovoRapid
Insulina 2: Lantus
Glukometr: Accu-Chek Go
Wysłany: 10-05-2006, 23:17   

Byłam w sanatorium 3 lata temu w Krynicy Zdrój i szczerze byłam bardzo zadowolona z pobytu. Sama chciałam pojechać by się troszeczkę podkurować :-D , wystarczył wypełniony wniosek (skierowanie) od diabetologa, potem tylko cierpliwie czekałam 3 miesiące na decyzję.

Pobyt miałam zupełnie darmowy noclegi (całe 3 tygodnie), wyżywienie, zabiegi, ćwiczenia, nawet wodę ze słynnej Pijalni Wód w Krynicy za którą trzeba było płacić miałam za free :-)
Oczywiście mieliśmy dostęp do lekarza, pielęgniarek w razie potrzeby, dietetyka. Jeśli chodzi o posiłki to mieliśmy tzw. "dietę cukrzucową", ale i tak można było jeść do woli :-P . Zabiegi należały do najprzyjemniejszych atrakcji :-lol w sanatorium: bicze wodne, kąpiele w źródlanych wodach, jakuzzi i inne masaże :-D . Lekarz zalecił również picie wody Jan i Zuber, niestety nie smakują apetycznie na początku to raczej niemiłe uczucie pijąc wodę którą czuć jakąś stęchlizną, ale można się jednak przyzwyczaić (podobno lepszy skutek miała woda podgrzana, ale to była wręcz ochydna :-/ ). Poza tym dużo ćwiczeń, spacerów. Na tym polegała cała kuracja !!!

Teraz znowu wybieram się do sanatorium, ale na nieszczęście zmieniły się przepisy :-[ prawdopodobnie teraz nie czeka się 3 czy 4 miesięcy ale rok albo i dłużej. Poza tym zmieniły się przepisy co do odpłatności. Nie warto też sugerować jakaś konkretną miejscowość, bo nfz i tak prawdopodobnie nie weźmie tego pod uwagę.
Mój wniosek już wysłany, więc pozostaje mi tylko czekanie ...mam nadzieję że się doczekam :-D Mimo to i tak myślę, że warto jechać do uzdrowiska!

Aha jeszcze jedna mała uwaga, podobno sanatorium dla cukrzyków najmniej korzystne jest w Kołobrzegu (opinia diabetologa i byłych kuracjuszy :-P ).
MIŁEGO POBYTU W SANATORIUM :-)

[Usunięty]

Wysłany: 11-05-2006, 20:08   

ewelk@ napisał/a:
podobno sanatorium dla cukrzyków najmniej korzystne jest w Kołobrzegu
w sumie to nie wiem, nie jeżdżę tak często jak Ty ;) Nie róbcie tego, bo nam Lantusa nie refundują!! :-P

kugi 

Wysłany: 10-06-2006, 22:11   

Jeśli sie postaracie i ładnie uśmiechniecie to tak jak ja dostaniecie temin w santorium w 2 tygodnie :D troche ochoty i życzliwości a wszystko sie uda.. ja natomiast słyszałem ze w kołobrzegu jest najlepiej dlatego to sobie wybrałem i jeszcze mogłem sobie termin wybrac :D czyli lato :D

ewelk@ 

Wysłany: 22-06-2006, 23:37   

kugi napisał/a:
Jeśli sie postaracie i ładnie uśmiechniecie to tak jak ja dostaniecie temin w santorium w 2 tygodnie :D

To może zdradź tą tajemnicę szybkiego załatwienia sanatorium, ja już czekam od kwietnia na decyjzę od nfz. Słyszałam, że teraz czas oczekiwania na termin mieści się w okolicach roku, miło byłoby to zmienić :-P . Jeśli starczy mi cierpliwości to poczekam, ale jak znasz lepszy sposób...proszę o informacje :-D

[ Dodano: 30-06-2006, 10:16 ]
Obalam sprawę oczekiwania 1 roku na skierowanie do sanatorium!!!
Bo i tym razem zajęło to niecałe 3 miesiące :-D ...no i jadę już w lipcu :-lol dodatkowo w te miejsce gdzie sama chciałam.
Co do odpłatności, faktycznie jakaś jest, ale w skierowaniu nfz napisał, że stawka nie powinna być większa niż 3,42 zł dziennie za zabiegi, więc tymbardziej się cieszę :-P

Pozdrawiam wszystkie Cukierki :-D :-D :-D
Życzę również szybkiego oczekiwania na termin do sanatorium!!!

habibty 

Wysłany: 07-07-2006, 15:29   

ewelk@, to koniecznie czekam na relację bo ja też chciałabym sie tam wybrać... kiedyś byłam w Inowrocławiu (ale to było dośc dawno) i tak jak kolega moon_light:) mam takie samo doświadczenia... starsi panowie dużo alkoholu... ehhh :-D

[Usunięty]

Wysłany: 07-07-2006, 22:38   

habibty napisał/a:
tak jak kolega moon_light:) mam takie samo doświadczenia... starsi panowie dużo alkoholu... ehhh
ja tam byłem tylko raz, już tam raczej nie pojadę.. zdrowy jestem.
myślę że za wakację mogę sobie zapałcić sam, ewentualnie zostaje namiot 8-)

JoannaD 

Słodki staż: 11.11.1993
Leczenie: Pompa
Insulina: Humalog
Glukometr: Optium Xido
Pompa: Paradigm 715
Wysłany: 09-07-2006, 19:20   

Jak byłam piękna i młoda... ( :-!!! ) byłam 2 razy w Osiecznej - było super. Później byłam w Kołobrzegu (6 lat temu) w szpitalu sanatoryjnym i byłam zadowolona. Wszystko zależy od nastawienia. Chciałam wypocząć i wypoczęłam, do tego basen solankowy, diadynamik, masaże - super. Wspominam bardzo miło :-D

ewelk@ 

Wysłany: 14-08-2006, 22:53   

No i wróciłam :-D odmieniona, odmłodzona hehehe szczuplejsza o kilka kilogramów a najważniejsze podleczona!!!
Było fantastycznie, wspaniali ludzie i to nie tylko starsi panowie :-P atmosfera super, trochę kiepskie jedzonko, ale nie na tym życie się przecież opiera :-) Nie ma to jak 70letni sąsiad ze stolika krytykujący, że jajko podane na śniadanie wcześniej było pogryzione przez kota :-lol hehehe albo sałata na obiad powąchana przez kozę-ubaw po pachy!!!
Ale generalnie zabiegi czyli wszystkie podwodne masaże na ciało i kąpiele w wodach mineralnych działają cuda, dlatego lżejsza o kilka kilo czuję się świetnie. Jak wiadomo Krynica to i góry i górskie wycieczki czyli to co kocham. Wystarczyło tylko doborowe towarzystwo i trochę optymizmu, żeby wspiąć się na szczyt!
Tylko trochę czas przyspieszył i wszystko co dobre szybko się skończyło :-(
Następna stacja sanatorium za 2 lata--->kierunek Kołobrzeg (jednak :-D podobno też super, wypróbuję to dam znać)!!!
Jeśli tylko chcecie się poczuć troszkę lepiej to załatwiajcie sanatorium od zaraz!!!NFZ kieruje chorych na cukrzycę na leczenie szpitalne, które jest zawsze bezpłatne dlatego myślę, że nie ma na co czekać tylko wyjechać póki można zapobiec jakimkolwiek komplikacjom z powodu choroby! Naprawdę warto!!! :-D :-D :-D :-D :-D :-D

zibko 

Wysłany: 30-09-2007, 17:24   

Witam wzystkie cukiereczki! Napiszcie mi jak mam zalatwic taki wyjazd? najlepiej na gg-8393294 albo na tlena- zibko2@tlen.pl ( cukrzyca typ 1 ) na gg jestem codziennie po 19:00 POZDRAWIAM!!!

ewelk@ 

Wysłany: 30-09-2007, 22:39   

Następna stacja sanatorium za 2 lata-!!!
Poprawiam!!!
Osoby uczące się, studiujące do 26 rou życia mają możliwość wyjazdu do sanatorium co roku, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów (wyjątek stanowi opłata klimatyczna, ale są to naprawdę niewielkie sumy)!!!

Crokus 
Drużyna Wolnika

Słodki staż: 03.2007
Wysłany: 03-10-2007, 07:41   

A ciut więcej informacji jak zorganizować taką zabawę? Do kogo trzeba się zgłosić itd?

ewelk@ 

Wysłany: 03-10-2007, 20:08   

Zbyt wiele robić nie trzeba, jedynie pójść do diabetologa lub lekarza pierwszego kontaktu, poprosić o skierowanie do zrobienia kompleksowych badań, które są potrzebne do wypisania wniosku o sanatorium i zrobić je. Później to kwestia wypisania samego wniosku przez lekarza i wysłanie do NFZ-u. Kilka miesięcy i skierowanie z NFZ z terminem i miejscem pobytu powinno dotrzeć do domu :-] Jeśli się uczysz, studiujesz to powiedz wyraźnie lekarzowi, żeby to napisał na wniosku, wtedy unikniesz problemów związanych ze złym skierowaniem jeśli chodzi o termin, a miesiącami w których będzie wyjazd to lipiec, sierpień czy wrzesień.

WiWi 
to tylko ja ...

Słodki staż: 05.04.1993
Insulina 2: Levemir
Glukometr: Accu-Chek Nano
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 04-10-2007, 09:30   

aż to nie możliwe że można załatwic cos takiego za free... ale to byłby dobrypomysł wybrac sie razem gdzies do sanatorium.

Crokus 
Drużyna Wolnika

Słodki staż: 03.2007
Wysłany: 04-10-2007, 10:33   

Dzięki za info. Będę się tym musiał najwyraźniej zainteresować :) A wizyta u diabetologa za dwa tygodnie ;]

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 31-10-2007, 17:28   

Ok nabrałam ochotę na sanatorium .
Ale co pokolei i jak to się załatwia. :-oops

[ Dodano: 31-10-2007, 17:29 ]
I najważniejsze ile taka przyjemność kosztuje :-???

Ewunia 
Ewcia

Wysłany: 31-10-2007, 18:53   

Ja bylam w takim senatorium dla cukrzykow i okazalo sie ze oni tam nie maja nawet dietetetyczki a o pompach to nawet nie mieli zielonego pojecia a jak mialam w nocy culkier 45 i poszlam po cos do zjedzenia do pielegniarki to powiedzala ze mi sam wzrosnie....!!!!!A o diecie to juz nie wspomne....Przytylam 5 kilo na tych dietetycznych posilkach....Jezeli mam byc szczera to naprawde odradzam wyjazd do senatorium bo to tylko szkoda naszego zdrowia.....I przyklad ktory podalam to nie jedyny taki osrodek....Dobrze wspominam tylko osoby ktore tam poznalam sa naprawde zajebiste do tej pory utrzymuje z nimi kontakt....A sanatorium to nie jest wcale takie fajne miejsce jak ludzie mowia....

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 31-10-2007, 19:02   

No ale nie kążde sanatorium jest takie, mam nadzieję.

Ewunia 
Ewcia

Wysłany: 31-10-2007, 19:05   

Tak naprawde bardzo trudno znalezc naprawde dobre sanatorium ja bylam w 4 i kazde bylo takie same i wiecej juz napewno nie pojade wraca tylko z rozchwiana cukrzyca i tyle....

ewelk@ 

Wysłany: 01-11-2007, 00:25   

Cytat:
Tak naprawde bardzo trudno znalezc naprawde dobre sanatorium ja bylam w 4 i kazde bylo takie same i wiecej juz napewno nie pojade wraca tylko z rozchwiana cukrzyca i tyle....

o matko cóż za traumatyczne przeżycia!!!
Ja do tej pory byłam też w 4 sanatoriach, w tym 1 dla dzieci w Rabce spory czas temu i tylko to wspominam tragicznie.
Może nie powinnaś winić sanatorium, że dobrze Cię żywili, przecież nie musiałaś jeść na siłę, wybacz ale 5 kg z powietrza się nie bierze. Dietę miałam zawsze lekkostrawną czyli bez pieczonego, smażonego itd.
Fakt, trafiłam 2 razy do sanatorium, w którym byłam chyba jako jedyna z cukrzycą, ale jeśli chodziło o specjalistę to mogłam liczyć na wizytę po uprzedniej konsultacji z ordynatorem, który sprowadziłby go do tego sanatorium, ale nie było to jednak konieczne.
Inna sprawa, sanatorium to nie szpital, gdzie ejsteś zamknięta w czterech ścianach i nie możesz wyjść, trochę dziwi mnie, że wróciłaś z rozchwianą cukrzycą...

Jeszcze tak z zupełnej ciekawości, w jakiej miejscowości i jakim dokładnie sanatorium byłaś, lepiej wiedzieć na przyszłość jakiego miejsca unikać z daleka :)

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 03-11-2007, 12:57   

Cytat:
o matko cóż za traumatyczne przeżycia!!!

no to z moim pechem trafię na jakąś dziurę a nie na super sanatorium.

ewelk@ 

Wysłany: 03-11-2007, 13:34   

No pecha miałaś, ale przecież nie ma nigdzie "super", zawsze jest coś co nie będzie odpowiadać. Poza tym możesz zasugerować daną miejscowość wybierając się na taki wyjazd.
Ostatnio zmieniony przez ewelk@ 03-11-2007, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 03-11-2007, 13:40   

Muszę nad tym pomyśleć. Bardzo bym chciała trafić do dobrego sanatorium i odpocząć, ale muszę dokładnie nad tym przysiąść i znależć coś na dobrym poziomie

ewelk@ 

Wysłany: 03-11-2007, 16:01   

Zapytaj NAS, pomożemy wybrać coś na miarę normalnego sanatorium :-D

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 05-11-2007, 09:17   

Jak co to zdecyduję się na wyjazd latem albo wczesną jesienią i na pewno będę szukała gdzieś na południu. Góry i tylko góry. Jeśli wiecie o jakiś ciekawych miejscach to dajcie znać.
Z góry dziękuję

ewelk@ 

Wysłany: 05-11-2007, 18:17   

Ciekawych miejsc jest wiele, ale sanatorium w tych ciekawych miejscach już chyba mniej...
Zawsze jeździłam w góry, na początku to była Rabka(sanatorium dla dzieci), dwukrotnie Krynica Górska i chyba godna polecenia i ostatnio Polańczyk.
W Krynicy jak dotąd uważam za najlepsze (Nowy albo Stary Dom Zdrojowy)... :)

[ Dodano: 05-11-2007, 18:19 ]
Aaaa jeśli chodzi zaś o termin, to niestety nie będziesz miała zbyt dużego pola do popisu, bo nie Ty o tym będziesz decydować...chyba że się uczysz, to problemów z wyjazdem w wakacje nie będzie żadnych :)

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 11-11-2007, 12:52   

Dzięki będę musiała nad tym trochę jeszcze pomyśleć

wojtas71 
I<3ijestemI<3

Słodki staż: 27.02.1987
Insulina: Humalog
Insulina 2: Humulin N
Glukometr: Optium Xido
Wysłany: 11-11-2007, 18:17   

SAMSUNG tu niema co myśleć,tu trzeba działać bo czas ucieka :-lol
http://bikestats.blogspot.com/

T1 od 27.02.1987
Zamiennie stosuję : Humulin R, Contour TS i Wellion CL ;) :P

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 12-11-2007, 16:14   

wojtas71 napisał/a:

Wojtas71 nie poganiaj mnie bo to bardzo ważna sprawa. Muszę się nad tym bardzo dokładnie :hmm: zastanowić. Bo jak trafię na jakieś marne sanatorium, to :razz:

ewelk@ 

Wysłany: 12-11-2007, 19:50   

SAMSUNG napisał/a:
wojtas71 napisał/a:

Wojtas71 nie poganiaj mnie bo to bardzo ważna sprawa. Muszę się nad tym bardzo dokładnie :hmm: zastanowić. Bo jak trafię na jakieś marne sanatorium, to :razz:

to zawsze jest jakaś szansa żeby poprosić Panią w NFZ-ie o zmianę terminu lub miejsca jeśli naprawdę źle trafisz.
Wiem co mówię, bo sama miałam podobny problem, kiedy dostałam skierowanie do Ciechocinka. Owszem jest tam podobno super jeśli chodzi o wachlarz zabiegów i opiekę medyczną, ale jest to moim zdaniem taka dziura, że chyba musiałabym chodzić po jednym i tym samym deptaku pod rączkę z jakimś emerytem :-P
Poszłam zatem z prośbą o przeniesienie i udało się :-D

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 13-11-2007, 17:20   

ewelk@ napisał/a:
kiedy dostałam skierowanie do Ciechocinka. Owszem jest tam podobno super jeśli chodzi o wachlarz zabiegów i opiekę medyczną, ale jest to moim zdaniem taka dziura,

Czyli Ciechocinek nie jest dla młodych ludzi???

ewelk@ 

Wysłany: 13-11-2007, 17:31   

SAMSUNG napisał/a:
ewelk@ napisał/a:
kiedy dostałam skierowanie do Ciechocinka. Owszem jest tam podobno super jeśli chodzi o wachlarz zabiegów i opiekę medyczną, ale jest to moim zdaniem taka dziura,

Czyli Ciechocinek nie jest dla młodych ludzi???

Nie wiem czy nie jest dla ludzi młodych, ale wiem jedno, przeglądałam kilka stron internetowych z tym co można tam zwiedzić, zobaczyć, jak zobaczyłam że jedyne co tam jest to kilka ciekawostek i jakiś "deptaczek", to pomyślałam, że tam prędzej oszaleję z nudów, stąd poprosiłam o zmianę miejsca.

[ Dodano: 13-11-2007, 17:33 ]
Ale jeśli chodzi o leczenie sanatoryjne to słyszałam, że naprawdę warto jest się tam wybrać. Tak więc jak kto woli :-D bo ja wolę pooddychać np. górskim powietrzem :-P

SMORODINA 
SMORODINA

Słodki staż: 07 2007
Typ cukrzycy: Typ 2
Wysłany: 13-11-2007, 20:47   

ewelk@, Witam
Moim zdaniem miejscowości sanatoryjne podobne są do siebie jak dwie krople wody. Ważne są okolice, które można zwiedzać. W pobliżu Ciechocinka jest Toruń. Mówię tak bo byłem w kilku miejcowościach sanatoryjnych.Krynica Górska, Muszyna,Żegiestów, Piwniczna, Duszniki, Kudowa, Polanica, Jedlina, Rymanów, Iwonicz, Ciechocinek, Szczawno, Polańczyk. Rozrywki wszędzie takie same - deptak, knajpki i tłumy "wygłodzonych" kuracjuszy i kuracjuszek.
humulin N

ewelk@ 

Wysłany: 13-11-2007, 21:00   

No niby tak, ale dla smakoszy górskich "wybiegów" są ewidentnie góry, a dla morskich morze, więc zapewne nie jest to to samo :-P :-P :-P

BaskaP73 

Wysłany: 14-02-2008, 08:51   

w marcu jade do Kudowy Zdroju mialam troche obaw ale po przeczytaniu postow ewelki rozwialy sie mam nadzieje ze bedzie fajnie a moze ktos w tym samym czasie tez tam jedzie?

adam157 

Słodki staż: 02-12-1972
Wysłany: 07-03-2008, 20:43   

Właśnie się dowiedziałem, że na początku kwietnia jadę do Krynicy na trzy tygodnie. Może ktoś zna jakieś szczegóły Starego Domu Zdrojowego. Na ich stronie wyczytałem, że warunki mieszkaniowe nie są tam rewelacyjne, obym się mylił.

ewelk@ 

Wysłany: 07-03-2008, 23:58   

adam157 napisał/a:
Właśnie się dowiedziałem, że na początku kwietnia jadę do Krynicy na trzy tygodnie. Może ktoś zna jakieś szczegóły Starego Domu Zdrojowego. Na ich stronie wyczytałem, że warunki mieszkaniowe nie są tam rewelacyjne, obym się mylił.

Wcześniej już pisałam co nieco na ten temat, w Starym Domu Zdrojowym byłam, więc jeśli chodzi o więcej szczegółów chętnie opowiem :)

BaskaP73 

Wysłany: 08-03-2008, 16:01   

Popełniłam gafę którą teraz dopiero zauważyłam. Jadę do Krynicy nie do Kudowy. Myślałam dobrze a napisałam zle. Trudno zdarza się. Też przyznali mi stary dom zdrojowy. Jak będzie zobacze w końcu za pięć dni będę oddychac górskim powietrzem. Troszkę mi żal że święta spędzę z dala od domu. Jak długo czekaliście na sanatorium?

ewelk@ 

Wysłany: 08-03-2008, 18:15   

BaskaP73 napisał/a:
Jak długo czekaliście na sanatorium?

Ja prawie za każdym razem, a było ich aż 3 :-] czekałam max 3 miesiące na termin.

A co do Krynicy, to nie ma tak źle w tym Starym Domu Zdrojowym :) nie ma co się zniechęcać, najważniejsze, że to jest mała odskocznia od codzienności, trochę wypoczynku będzie balsamem dla ciała i ducha chyba też :-P Jedzenie i warunki mieszkalne nie należą do wysokiego standardu hotelu trzy gwiazdkowego :-P ale ważne, że zabiegi wynagradzają wszystko :-] no chyba, że coś się zmieniło :-| miłego wypoczynku :)

adam157 

Słodki staż: 02-12-1972
Wysłany: 08-03-2008, 22:55   

BaskaP73 napisał/a:
Jak długo czekaliście na sanatorium?

Ja czekałem na termin ok 6 miesięcy, a obiecywali minimum rok.
BaskaP73 napisał/a:
Jak będzie zobaczę w końcu za pięć dni będę oddychać górskim powietrzem.

To widzę, że wskoczę na Twoje miejsce. No to miłego wypoczynku i koniecznie napisz jak było.
W moim wniosku było zaznaczone uzdrowisko nadmorskie i sanatorium uzdrowiskowe, a dostałem szpital uzdrowiskowy i Krynicę (może dlatego, że kilka kilometrów dalej jest MORSKIE Oko).
Znacie jakiś sposób, żeby nauczyć urzędników sztuki rozumienia tego, co czytają, a może w ten sposób chcą młokosów (pierwszy raz staram się o sanatorium) nauczyć pokory lub odstraszyć, żeby więcej nie próbowali? Ale mnie jeszcze nie znają. Jak tylko wrócę i będę zadowolony to składam następny wniosek. Wiem, wiem co dwa lata itd., ale to ograniczenie dotyczy tylko osób, które są na rencie lub emeryturze.
ewelk@ napisał/a:
Jedzenie i warunki mieszkalne nie należą do wysokiego standardu hotelu trzy gwiazdkowego :-P

To taka cukrzycowa szkoła przetrwania? ;)

WiWi 
to tylko ja ...

Słodki staż: 05.04.1993
Insulina 2: Levemir
Glukometr: Accu-Chek Nano
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 09-03-2008, 09:20   

z chęcia bym wyjechała do jakiegos sanatorium... może coś polecicie?

BaskaP73 

Wysłany: 09-03-2008, 09:38   

15 O1 tego roku złożyłam wniosek na leczenie uzdrowiskowe. Mój diabetolog mi powiedzial że czeka się rok i trzy miesiące.Po moich obliczeniach miałam jechać w przyszłym roku w kwietniu/maju. 13 02 dostałam z nfz wniosek i zaproszenie do Krynicy na 12 03 oj byłam w ciężkim szoku przecież nie tak miało być. Adam157 w nfz nie biorą pod uwagę co ty chcesz. Kiedyś napisałam prośbę i załączyłam do wniosku; proszę sanatorium niedaleko od miejsca zamieszkania. Odpisali że; wyślą mnie gdzie chca i kiedy chcą. Byłam w 2000r w Kołobrzegu i nocna podróż pociągiem mnie przeraża.

ewelk@ 

Wysłany: 09-03-2008, 11:36   

BaskaP73 napisał/a:
w nfz nie biorą pod uwagę co ty chcesz

Jak to nie :-P mnie się udało :-P
Kiedy ja się starałam o wyjazd i chciałam pojechać do Krynicy, to pojechałam. To była jedna sytuacja.
Druga. Kolejnym razem, kiedy dostałam skierowanie do Ciechocinka nie byłam tym zachwycona. Pojechałam do NFZ, poprosiłam o zmianę miejsca, oczywiście wszystko na miarę ich możliwości, po 15 minutach negocjacji z lekarzem dostałam wyjazd w góry, czyli tam gdzie chciałam :-] trza se radzić :-P

WiWi napisał/a:
z chęcia bym wyjechała do jakiegos sanatorium... może coś polecicie?

No ja nie mam zbyt wielu miejsc do polecenia, odwiedziłam Krynicę dwukrotnie (i tam bardzo mi się podobało, w szczególności zabiegi, bo było ich naprawdę dużo), i raz Polańczyk Zdrój (do tego miejsca mam sentyment :-P jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe, to były super, jedzonko również, za to ubogo w zabiegi, wręcz musiałam sobie kilka dokupić, nie musiałam, ale chciałam :-] ). Niektórzy mówią, że w Kołobrzgu jest też fajnie. Nie miałam okazji żeby się o tym przekonać, ale może w tym roku się uda :-D

BaskaP73 

Wysłany: 09-03-2008, 16:14   

No ewelka zaskoczyłaś mnie nie wiedziałam że można osobiście zapukać do drzwi nfz. Mój lekarz powiedział mi że jeżeli zrezygnuję to poniosę karę pieniężną gdyż nie chciałam jechać w tym terminie.Teraz już trudno ale następnym razem będę wiedziała co zrobić. Jak wrócę napiszę jak było. Najbardziej martwię się o noc każdy dzień między 3 a 4 rano mierzę sobie cukier nie wiem jak do tego podejdą współlokatorki a może tam nie będę musiała :-roll

ewelk@ 

Wysłany: 09-03-2008, 16:21   

BaskaP73 napisał/a:
No ewelka zaskoczyłaś mnie nie wiedziałam że można osobiście zapukać do drzwi nfz.

Oczywiście, że można, od tego są tzw. "informacje" na temat wyjazdów sanatoryjnych. :)

BaskaP73 napisał/a:
Najbardziej martwię się o noc każdy dzień między 3 a 4 rano mierzę sobie cukier nie wiem jak do tego podejdą współlokatorki a może tam nie będę musiała :-roll

Zazwyczaj przydzielają osoby wg schorzenia, więc na pewno współlokatorki będą wyrozumiałe :-] Zresztą nie ma się czym przejmować, przecież jest tam całodobowa opieka medyczna.

BaskaP73 

Wysłany: 09-03-2008, 17:59   

Dzięki ewelka mam nadzieję że będzie dobrze. Jeszcze jedno pytanko, może wybierać sobie mogą osoby które pracują lub się uczą pozostali muszą brać to co im dają.

ewelk@ 

Wysłany: 09-03-2008, 18:34   

Oficjalnie rzecz biorąc nikt nie może ingerować w termin bądź miejsce pobytu, można jedynie zasugerować, a wszystko zależy od lekarza przydzielającego sanatorium, czy weźmie to pod uwagę czy nie. Jedynie osoby uczące się, powtórzę do 26 roku życia mogą wyjeżdżać w okresie wakacji, taka jakby rezerwacja dla nich, pierwszeństwo, a osoby ponad te warunki wyboru niestety nie mają, można jedynie wyjść z inicjatywą zmiany, a czy się uda czy nie, nie mogę tego zagwarantować. Może po prostu miałam szczęście.

BaskaP73 

Wysłany: 10-03-2008, 08:45   

Dzięki za odpowiedż sprobować zawsze można a czy wyjdzie czy nie to już zależy od szczęścia tak jak napisałaś.

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu