forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Gdzie szukac pomocy?
Karol 

Autor tematu
Wysłany: 21-05-2004, 00:25   Gdzie szukac pomocy?

Witam wszystkich
Bardzo bliska mi osoba przez lata naduzywala alkoholu, po wykryciu cukrzycy nagle z "bomby" przestala, i to jest znakomite. Jest jednak druga strona medalu. Wraz z odstawieniem alkoholu zaczela gwaltownie przybywac na wadze i juz slysze "komentarze", ze to dlatego iz przestala pic. Oczywiscie nie chce aby znowu zaczela, ale nie wiem tez co radzic np. w temacie diety czy nieustannej checi jedzenia (chec jedzenia jest znacznie powazniejsza!!!). Wizyta z tym problemem i ujawnieniem swej "alkoholowej przeszlosci" u specjalisty raczej nie wchodzi w gre (wstyd). Moze znajdzie sie ktos kto podesle jakies informacje, rady lub linki do odpowiednich stron.
Jesli mozecie pomozcie.

Karol

wośka
[Usunięty]

Wysłany: 21-05-2004, 00:31   

Chłopie jaki wsyd. Albo chodzi o pomoc komuś Ci bliskiemu, albo o swoją dume. Wsytddzic możesz sie jak puści się bąka w autobusie. A tutaj mysle potrzeba jest fachowa pomoc i wal z tym prosto do specjalisty. Oczywiście ja i wielu z nas napisze Ci cos na ten temat, temat alkoholu mi tez nie jest obcy, ale to bedzie takie ble, ble, a Tobie, czy tez Twojemu Przyjacielowi potrzebnma jest pomoc

Karol 

Autor tematu
Wysłany: 21-05-2004, 09:18   

Woska - z tym bakiem to dales do pieca, ale niech tam... Nie chodzi o moj wstyd (co on ma do tego?) tylko osoby, ktorej dotyczy ten problem, a jesli temat alkoholu nie jest Ci obcy to powinienes wiedziec jak reaguja ludzie dotknieci ta choroba (mysle w tym momencie o alkoholizmie) na zbyt natarczywa chec pomocy. W tym przypadku byly przetrenowane wszelkie warianty i wiem, ze opcja na "ostro" nic nie pomoze, raczej na spokojnie. U jednego sprawdza sie taka metoda, a u drugiego inna.

Karol

emdzi 
Magda-psycholog

Słodki staż: 1994
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Peny
Insulina: NovoRapid
Insulina 2: Lantus
Glukometr: OneTouch Select
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 21-05-2004, 10:20   

Karol-uważam, że musisz iść z tą osobą do specjalisty, ale oczywiście to łatwo powiedzieć a ja nie dam Ci rad na odległość. Może pójdź sam, pogadaj ze specjalistą (ważne, żeby znaleźć dobrego!) który znając szczegóły, Twój opis-jaka jest ta osoba, znajdzie sposób, żeby nakłonic ją do wizyty. To się czasami sprawdza, może i w Twojej sytuacji zadziała, uwierz, jestem psychologiem.

Simonto 

Wysłany: 24-05-2004, 08:26   To tak jest

U osób u których zaczęto leczenie insuliną pojawia się zazwyczaj "wilczy" apetyt. Proponuję kontakt z dietetykiem - a poza tym, spacery, hobby i bardzo rególarne jedzenie - na zegarek.

Simonto

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu