forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Bonusy dla cukrzyka
gucio 

Autor tematu
Wysłany: 23-04-2005, 10:47   Bonusy dla cukrzyka

Po temacie : http://forum.mojacukrzyca.org/viewtopic.php?t=3760 (komputer dla ...) zainteresowalem sie co tak naprawde z dodatkowych pomocy moze otrzymac cukrzyk.
Ja osobiscie korzystam z bezplatnych przejazdow autobusami (mam II grupe) + dostaje moja Mama jakies tam dodatkowe pieniazki. Czy wiecie moze o jeszcze jakis pomocach, znizkach, z ktorych mozna korzystac ?
---
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Juras 07-07-2008, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  

slodziutka 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 23-04-2005, 18:00   

kiedyś na dworcu PKP przeczytałam, ze osoby z cukrzycą mogą być obsługiwane poza kolejnością... osobiście nigdy nie korzystałam z tego :)

truskawa 

Słodki staż: 1994
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Pompa
Insulina: Humalog
Glukometr: Optium Xido
Pompa: Paradigm 722
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 23-04-2005, 19:44   

Dzieci i młodzież niepełnosprawna oraz ich rodzice lub opiekunowie (chodzi o jedno z rodziców oraz o jednego opiekuna) mają prawo do:
- 78% ulgi w pociągach PKP i autobusach PKS na trasie z miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu do: przedszkola, szkoły, szkoły wyższej, placówki opiekuńczo-wychowawczej, placówki oświatowo-wychowawczej, specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, specjalnego ośrodka wychowawczego, ośrodka umożliwiającego dzieciom i młodzieży spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, ośrodka rehabilitacyjno-wychowawczego, domu pomocy społecznej, ośrodka wsparcia, zakładu opieki zdrowotnej, poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, a także na turnus rehabilitacyjny - i z powrotem (dzieci na podstawie biletów jednorazowych lub miesięcznych imiennych, rodzice lub opiekunowie - biletów jednorazowych).
Korzystający z ulgowych przejazdów są zobowiązani posiadać odpowiedni dokument potwierdzający niepełnosprawność:
1) dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do przedszkola, szkoły albo szkoły wyższej (innej placówki o charakterze oświatowym):
- legitymacja przedszkolna dla dzieci niepełnosprawnych,
- legitymacja szkolna dla uczniów niepełnosprawnych,
- legitymacja szkolna albo studencka wraz z jednym z dokumentów wymienionych poniżej - w punkcie 2.
2) dla dzieci i młodzieży nie uczęszczającej do szkoły (innych placówek z punktu 1):
- wypis z treści orzeczenia lekarza orzecznika ZUS, stwierdzającego niezdolność do samodzielnej egzystencji, całkowitą albo częściową niezdolność do pracy,
- wypis z treści orzeczenia komisji lekarskiej ds. inwalidztwa i zatrudnienia, stwierdzającego zaliczenie do jednej z grup inwalidzkich,
- legitymacja dokumentująca niepełnosprawność, wystawiona przez uprawniony organ.

tomek.k 

Słodki staż: 1995
Leczenie: Peny
Insulina 2: Lantus
Glukometr: Accu-Chek Active
Wysłany: 24-04-2005, 10:52   

Oczywiście wszystko jest dla tych, którzy mają umiarkowany stopień niepełnosprawności :-[
Ja mam lekki i z tego co wiem to jest on nieprzydatny do niczego, a żeby otrzymać stopień umiarkowany to lekarz na komisji (jakieś 2 lata temu) powiedział mi że musiałbym miec jakies powikłania

Marek 

Wysłany: 25-04-2005, 13:50   

Znalazłem taki fragment w regulaminie ZTM w Warszawie (całość TU). Myślę, że na tej podstawie można za darmo jeździć komunikacją miejską (dziecko z cukrzycą + opiekun)
Do tej pory nie korzystaliśmy z tego przywileju, ale teraz mamy zamiar zacząć.

1. Do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie uprawnieni są:

a. dzieci i młodzież dotknięta inwalidztwem lub niepełnosprawnością, nie dłużej niż do ukończenia 26 roku życia - na podstawie: (...)w przypadku dzieci do 16 roku życia, orzeczenia zespołu orzekającego o niepełnosprawności.
b. opiekun dzieci i młodzieży, o których mowa w pkt 5, który:
podróżuje z uprawnionym,

truskawa 

Wysłany: 25-04-2005, 18:21   

Jesli chodzi o wyżej wymienioną 78% ulgę w PKP i PKS wystarczy mieć lekki stopien niepełnosprawnosci. Osobiscie korzystałam z niej przy wyjazdach na turnusy rehabilitacyjne i przy dojazdach na studia.

rozalka 
gośka

Słodki staż: od 1990
Insulina: NovoRapid
Glukometr: Contour TS
Wysłany: 25-04-2005, 21:01   

Nadszedł ostatni tydzien rozliczania sie z fiskusem .....
Słodcy tak jak inni niepełnosprawni- mogą korzystac z ulgi rehabilitacyjnej
Więcej
http://gospodarka.gazeta....45,2574623.html
http://www.roczne2004.pit.pl/pages/i/391.php

Odliczyłam od dochodu leki- insulinę (przede wszystkim lantusa), ksiązki o cukrzycy, turnus rehabiltacyjny i glukometr.

tomek.k 

Słodki staż: 1995
Wysłany: 28-04-2005, 15:32   

truskawa napisał/a:
Jesli chodzi o wyżej wymienioną 78% ulgę w PKP i PKS wystarczy mieć lekki stopien niepełnosprawnosci. Osobiscie korzystałam z niej przy wyjazdach na turnusy rehabilitacyjne i przy dojazdach na studia.

O kurcze, serio ?? Bo ja jak dostalem lekki stopień niepełnosprawności to mi w kasie PKP powiedzieli, że stopień lekki nie uprawnia do ulgi 78%, ale to jakieś 2 lata temu było, potem już się nie dowiadywałem
A może jest ktos kto też tak jak ja ma lekki stopień niepełnosprawnosci i na tej podstawie jeździ za darmo ZTM Warszawa :-???

truskawa 

Wysłany: 28-04-2005, 17:47   

He, pracownikami PKP są rózne dziwne i niedoinformowane osoby, które nie potrafią czytac przepisów. Kiedys wracałam z zajeć na uczelni z bilecikiem ulgowych i konduktorek sie do mnie doczepił, wypisał mandacik i zaczą mnie publicznie obażać. Zrobiłam kopie bileciku, moich legitymacji ( studenckiej i tej potwierdzajacej lekki stopień niepełnosprawnosci) i napisałam odwołanie. Mandatu nie zapłaciłam a PKP przeprosiło mnie za zachowanie swojego pracownika. Apropo's konduktorka to krzyczał na mnie i udało mu się poinformowac cały przedział o mojej niepełnosprawnosci. Z ulgi korzystałam jeszcze przez dwa lata i nie spotkały mnie juz zadne przykre sytuacje.

karolinaa 

Wysłany: 07-04-2006, 21:22   

Ja korzystam od kilku już lat z ulg przejazdem autobusami PKS i chyba nawet tego naduzywam bo jezdze bardzo czesto na dalekie wyjazdy wcale nie do lekarza, a poprostu do znajomych i zawsze na ulowym bilecie i miałam nie raz kontrole nikt nic sie mnie nie pytał.A jeszcze przed ukonczeniem 18lat brałam ze soba jako opiekuna kogos ze znajomych;) Trzeba wiedziec co nam przysługuje nie możemy dac sie robić w balona...;)Pozdrawiam.

SZARIK 

Wysłany: 09-04-2006, 18:03   

Tutaj są wszystkie ulgi na przejazdy

http://www.mazowieckie.co...p5/Show/21.html

http://nettax.pl/serwis/P...79/poz.1495.htm

Beeras 

Słodki staż: 1993
Wysłany: 27-04-2006, 13:54   

Jak w praktyce wyglada sprawa udokumentowania niepelnosprawnosci? Wozicie ze soba orzeczenie komisji lekarskiej?
Dostalem w komisji ZUSowskiej orzeczenie o czasowej, calkeowitej niezdolnosci do pracy.
Wg strony ZTM Gdansk:
"1. Do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami gminnego transportu zbiorowego uprawnieni są:
(...)
4) inwalidzi o znacznym stopniu niepełnosprawności (I grupa i osoby o całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji) oraz towarzyszący im opiekun - na podstawie:
• legitymacji osoby niepełnosprawnej wydanej przez Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności z wpisem o znacznym stopniu niepełnosprawności;

• wypisu z treści orzeczenia komisji lekarskiej ds. inwalidztwa i zatrudnienia stwierdzający zaliczenie do I grupy inwalidzkiej i dokumentu ze zdjęciem;

• wypisu z treści orzeczenia lekarza orzecznika ZUS stwierdzającego całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji i dokument ze zdjęciem;

• legitymacji emeryta/rencisty wojskowego lub policyjnego z wpisem właściwego organu emerytalnego o zaliczeniu do I grupy inwalidów;

• zaświadczenia ZUS stwierdzającego zaliczenie wyrokiem sądu do I grupy inwalidów bądź uznanie niezdolności do samodzielnej egzystencji na czas określony i dokumentu ze zdjęciem;
"

Ten "Wypis z tresci orzeczenia" to samo orzeczenie, odpis notarialny, kserokopia? czy moze jeszcze cos innego? Przepraszam za prymitywne pytanie ale ale nie chce byc pozniej wysmianym przez "kanara" (a ci potrafia byc w gdansku chamscy).

pozdrowienia

Gumisiek 
Gumisiek

Wysłany: 01-05-2006, 12:26   

przeczytałam domenę: Nawet,jesli niebo............ i "trafiła" mnie. To jest piękne, czy wiesz , kto jest autorem?

rozalka napisał/a:
Nadszedł ostatni tydzien rozliczania sie z fiskusem .....
Słodcy tak jak inni niepełnosprawni- mogą korzystac z ulgi rehabilitacyjnej
Więcej
http://gospodarka.gazeta....45,2574623.html
http://www.roczne2004.pit.pl/pages/i/391.php

Odliczyłam od dochodu leki- insulinę (przede wszystkim lantusa), ksiązki o cukrzycy, turnus rehabiltacyjny i glukometr.

rozalka 
gośka

Słodki staż: od 1990
Wysłany: 03-05-2006, 19:31   

Gumisiek napisał/a:
przeczytałam domenę: Nawet,jesli niebo............ i "trafiła" mnie. To jest piękne, czy wiesz , kto jest autorem?

Bob Dylan, ale nie wiem z ktorego utworu pochodzi
Piękne....... :-D

Gumisiek 
Gumisiek

Wysłany: 03-05-2006, 21:52   

dzięki, bedę sie tego trzymac w trudnych chwilach

[ Dodano: 04-05-2006, 03:23 ]
zapomniałam dodac, z cukrzycą jestem od 1987 roku typ 1

ewelk@ 
:-)

Słodki staż: od25.12.93
Glukometr: Accu-Chek Go
Wysłany: 11-05-2006, 21:48   

gucio napisał/a:
Ja osobiscie korzystam z bezplatnych przejazdow autobusami (mam II grupe)

Też mam 2 grupę inwalidzką, ale pierwsze słyszę o darmowych przejazdach autobusami !!!!!!
Czy możesz podać mi jakieś dodatkowe informacje na jakiej podstawie i gdzie je załatwiałeś???????????

DORCIA 
DORUSIA

Wysłany: 06-07-2006, 08:46   

Bardzo ciekawe co piszecie!!Ja też mam stopień umiarkowany i niestety nie mam zniżki na PKS czy PKP wiele razy pytałam,ale mi powiedziano że mi się nie należy,owszem połówke biletu moge kupić w mieście na tramwaj czy miejski autobus.Wiele razy jade do Tomaszowa Maz i na tej trasie z Wrocławia jak pytam czy mam zniżke to mi odpowiada kierowca że nie. POZDRAWIAM WSZYSTKICH CUKIERECZKÓW!!!:) ;-)

parabola 
I love life

Wysłany: 08-11-2006, 13:26   

tomek.k napisał/a:
Ja mam lekki i z tego co wiem to jest on nieprzydatny do niczego, a żeby otrzymać stopień umiarkowany to lekarz na komisji (jakieś 2 lata temu) powiedział mi że musiałbym miec jakies powikłania
hmmm ja choruję na cukrzycę 5 lat dwa lata tem dostałam na komisji umiarkowany stopień (brak powikłań) nierozumiem w takim razie od czego to zależy??

KaZet 
...AutoMotoHolic...

Słodki staż: 3 lata
Wysłany: 02-01-2007, 21:27   

Gdzie ubiegać sie o komisje ?
Czy mając 18 lat, ucząc sie w ostaniej klasie liecum mam szanse na jakieś zniżki ? albo pieniądze ?

noviaa 

Słodki staż: 2002r.
Wysłany: 10-02-2007, 22:59   

ok ok, ale czy te ulgi dotycza ..calego kraju? wiecie cos na ten temat? bo ja mieszkam w szczecinie i jak do tej pory nic takiego nie udalo mi sie zalatwic, zreszta nawet nikt mi o tym nie mowil, sama doszlam prawdy ;) pozdrawiam

'Powietrze pachnie jak malinowa Mamba.." :]

MonikaV 

Słodki staż: 1980
Wysłany: 12-02-2007, 10:33   

JEŚLI MASZ II GRUPĘ I JESTEŚ WŁAŚCICIELEM ALBO WSPÓŁWŁAŚCICIELEM SAMOCHODU TO MOŻESZ SOBIE ODLICZYĆ 2280 ZŁ NA CELE REHABILITACYJNE http://www.spes.org.pl/?module=tresc&id=300

crv 

Wysłany: 12-03-2007, 15:04   

Dzisiaj byłem w warszawskim ZTMie - pani w okienku upewniła mnie, że orzeczenie o stopniu niepełnosprawności uprawnia mnie do darmowych przejazdów, co jest zgodne z tym co w ustawie. Mam umiarkowany, ale to jest zdaje się bez znaczenia - ważne jest, że przepis ten obowiązuje tylko osoby poniżej 26 roku życia.

Niestety nie ma możliwości przyznania biletu/papierka uprawniającego do przejazdu i łatwiejszego do łyknięcia dla kontrolera, tylko trzeba nosić ze sobą orzeczenie - dzisiaj wypróbowałem je na kontrolerze i wprawdzie żadnych problemów mi nie robił, ale jeszcze sie zdarzą :/

W PKP jest inaczej - ulga wynosi tylko 78%, tym razem ważna z wypisem orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, ale tylko do 24 roku życia - w dodatku tylko na trasach miejsce zamieszkania - szkoła/badania/turnus rehabilitacyjny (ale tu już zaświadczeniem/skierowaniem o miejscu i czasie badań, rehabilitacji etc.).

gremcio082 
KRZYSIEK

Słodki staż: 24
Pompa: Paradigm Veo
Wysłany: 14-03-2007, 13:39   

Ja mogę na ulgach jeździć do 30 lat tylko na autobusach
jeśli się uczysz możesz załatwić sobie komputer z pefronu dopłacasz tylko 10-12% wartości całego sprzętu zależy od zarobków rodziców :-D :-D :-D :-D

[ Komentarz dodany przez: j.magiera: 15-03-2007, 17:36 ]
ort. http://www.bykom-stop.avx.pl
Ostatnio zmieniony przez Juras 15-03-2007, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  

SalonRecreativo 

Słodki staż: 03.01.2005
Wysłany: 17-03-2007, 17:21   

crv napisał/a:

Niestety nie ma możliwości przyznania biletu/papierka uprawniającego do przejazdu i łatwiejszego do łyknięcia dla kontrolera, tylko trzeba nosić ze sobą orzeczenie - dzisiaj wypróbowałem je na kontrolerze i wprawdzie żadnych problemów mi nie robił, ale jeszcze sie zdarzą :/

Bzzddurra ;) Ja jeżdżę bez orzeczenia i żadnych problemów nikt nigdy mi nie robił. Legitymacja z PCPRu wystarczy. Orzeczenie rzadko z domu wynoszę, to zbyt ważny dla mnie dokument.
A do metra wchodzi się na darmowe wejściówki.

crv napisał/a:

W PKP jest inaczej - ulga wynosi tylko 78% (...)

To "tylko" jest powalające :)

gremcio082 napisał/a:

jeśli się uczysz możesz załatwić sobie komputer z pefronu dopłacasz tylko 10-12% wartości całego sprzętu zależy od zarobków rodziców :-D :-D :-D :-D

Małe sprostowanie - PFRON dołoży maksymalnie 90%. Ja w umowie byłem zobligowany do zapłacenia co najmniej 26,1%.[/b]

crv 

Wysłany: 18-03-2007, 18:12   

Cytat:
Bzzddurra ;) Ja jeżdżę bez orzeczenia i żadnych problemów nikt nigdy mi nie robił. Legitymacja z PCPRu wystarczy. Orzeczenie rzadko z domu wynoszę, to zbyt ważny dla mnie dokument.

legitymacji nie mam - muszę sobie wyrobić. Póki co jeżdżę z kolorowym xero orzeczenia które wygląda jak oryginał ;)
Ale niestety z kontrolerami to różnie bywa, jak mają zły dzień to potrafią się przyczepić do wszystkiego.

Cytat:
To "tylko" jest powalające :)

jakby Ci brakowało jednej stacji PKP do strefy karty miejskiej to byś zrozumiał :wink:

A co do PFRONu, to rozumiem że kolejny termin składania wniosków dopiero na początku przyszłego roku?

SalonRecreativo 

Wysłany: 20-03-2007, 13:46   

crv napisał/a:

Ale niestety z kontrolerami to różnie bywa, jak mają zły dzień to potrafią się przyczepić do wszystkiego.

Niech się czepiają. Mogą nam co najwyżej naskoczyć :-)

crv napisał/a:

jakby Ci brakowało jednej stacji PKP do strefy karty miejskiej to byś zrozumiał :wink:

Przykro mi z tego powodu. Mi osobiście brakuje siedmiu i jakoś nie rozpaczam.

crv napisał/a:

A co do PFRONu, to rozumiem że kolejny termin składania wniosków dopiero na początku przyszłego roku?

Być może. Równie dobrze może być od kwietnia do maja. Trzeba śledzić poczynania zarządu :-)

Rafał 
max 1650- min 15

Wysłany: 10-04-2007, 23:53   

mnie konduktor skroił nie pomogły tłumaczenia, wyjaśnienia że taki bilet mi sprzedała (przyczepił się do tego że nie mogę mieć aż 78%) no i wypisał 100 zł do zapłaty....ale odwołanie pomogło ale niesmak pozostał...

WNeS 

Wysłany: 15-04-2007, 13:45   

gremcio082 napisał/a:

O co chodzi z tym pefronem. Mógł by ktoś napisać coświęcej? Bo nie słyszałem o takim czymś...

doska 

Słodki staż: 2004 r.
Wysłany: 15-04-2007, 23:18   

PFRON jest to Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wejdź sobie na ich stronę w necie i poczytaj o programie Pegaz. Mi się udało i właśnie z takiego piszę :-D
Jakby co to służę pomocą :-D

SalonRecreativo 

Wysłany: 18-04-2007, 16:43   

WNeS napisał/a:
gremcio082 napisał/a:

O co chodzi z tym pefronem. Mógł by ktoś napisać coświęcej? Bo nie słyszałem o takim czymś...

To jest link:
http://www.pfron.org.pl/z...ph?OpenFrameset
Z menu po lewej trzeba wybrać "Programy", a później "Pegaz 2003". I czekać do początku przyszłego roku na informację na stronie głównej, kiedy zacznie się następna edycja.
Ponadto jest też program "Student", w którym mogą zrefundować koszty nauki.
Oczywiście to wszystko dla uczniów/studentów.

slawekk 
CUKIERECZEK

Wysłany: 02-05-2007, 22:53   Taaa....78% zniżki to pewne!!!!

Ludzie! CUKIERECZKI! To będzie tak! Na przejazdy miejsce zamieszkania-szkoła-szpital (PKP, PKS) MAMY 78% ZNIŻKI!!! I CO SIĘ NAM NIE NALEŻY?! JAK NAM SIĘ NALEŻY!!! Trzeba złożyć podanie gdzieś tam o przyznanie stopnia niepełnosprytności.... iii Dostajemy papier z tym do ZUSu no i z papierkiem z ZUSu do kasy biletowej i zamiast np. 100zł płacimy 22zł!!! Jeszcze można dostać zasiłek 144zł ale to już z papierem o niepełnosprytność do opieki społecznej! Słyszałem coś o rencie ale nie wiem jak to jest....

[ Komentarz dodany przez: picioo: 04-05-2007, 11:05 ]
Usunięty nadmiarowy podpis.
GLUK: Opitium Xido,
Pozdrawiam Wszystkich!!!
Ostatnio zmieniony przez picioo 04-05-2007, 11:05, w całości zmieniany 1 raz  

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 20-11-2007, 22:29   

tomek.k napisał/a:
żeby otrzymać stopień umiarkowany to lekarz na komisji (jakieś 2 lata temu) powiedział mi że musiałbym miec jakies powikłania

A kto Ci to powiedział???!!!
Mi przyznali umiarkowany stopień za samą cukrzyce + rozszczep (ale on się chyba nie liczy)

[ Dodano: 20-11-2007, 22:30 ]
slawekk napisał/a:
eszcze można dostać zasiłek 144zł ale to już z papierem o niepełnosprytność do opieki społecznej! Słyszałem coś o rencie ale nie wiem jak to jest....

144 to zasiłek pielęgnacyjny z Opieki Społecznej.
A jeśli chodzi o rente to renta socjalna coś koło 470 zł z ZUSu

[ Dodano: 20-11-2007, 22:31 ]
slawekk napisał/a:
stopnia niepełnosprytności.

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D dobre :-lol

Iwcia5 
mama diabetyka

Słodki staż: 25.06.2003
Glukometr: Contour Link
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 21-11-2007, 19:59   

SAMSUNG napisał/a:

To też wypłaca ZUS.

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 25-11-2007, 14:23   

rozalka napisał/a:

A czy można odliczyć sobie wydatki na utrzymanie pompy. To w końcu koszt około 300 zł miesięcznie.

SalonRecreativo 

Wysłany: 27-11-2007, 14:42   

SAMSUNG napisał/a:

Od dłuższego czasu już 153 zł.

SAMSUNG napisał/a:
A jeśli chodzi o rente to renta socjalna coś koło 470 zł z ZUSu

Do ręki 447,71 zł.

Iwona Lubos napisał/a:
To też wypłaca ZUS.

Jak to? Mi zasiłek pielęgnacyjny wypłaca Ośrodek Pomocy Społecznej.

Iwcia5 
mama diabetyka

Słodki staż: 25.06.2003
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 27-11-2007, 18:08   

SalonRecreativo napisał/a:
Jak to? Mi zasiłek pielęgnacyjny wypłaca Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ale kasę bierze z ZUSu na ten zasiłek,ja dostaję go z ż€żu razem z rodzinnym. ;)
Ostatnio zmieniony przez Iwcia5 27-11-2007, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  

SAMSUNG 
ANDZIA.PAT

Wysłany: 03-01-2008, 14:04   

Mi rentę wypłaca ZUS, a zasiłek MOPS

kate1990 

Słodki staż: lipiec2011
Insulina 2: Insulatard
Wysłany: 28-12-2011, 12:10   

powiedzcie mi co trzeba zrobić aby przyznali ten zasiłek pielęgnacyjny i rentę ? korzystacie z tego ?

SalonRecreativo 

Wysłany: 28-12-2011, 14:57   

Zasiłek pielęgnacyjny jest wypłacany osobom z orzeczonym stopniem niepełnosprawności (wniosek składa się w MCPR lub PCPR), natomiast renta przez ZUS (tam też składa się wniosek). Potem trzeba czekać na komisje, stawić się i czekać na orzeczenia.

Aniaaaa 

Słodki staż: 2001
Insulina 2: Levemir
Glukometr: Accu-Chek Go
Wysłany: 28-12-2011, 18:20   

raz mialam niepelnosprawnosc umiarkowana,potem lekką,teraz po nowym roku znowu mam komisje,sama nie wiem co mi dadzą już

ollaaa 

Słodki staż: 1993
Pompa: Paradigm 715
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 10-01-2012, 14:44   

kate1990 napisał/a:
powiedzcie mi co trzeba zrobić aby przyznali ten zasiłek pielęgnacyjny i rentę ? korzystacie z tego ?

Hej :) ja składałam wniosek o zasiłek do swojego Ośrodka Pomocy Społecznej + załączyłam orzeczenie o umiarkowanym st. niepełnosprawności. Ponieważ zachorowałam przed ukończeniem 16 r.ż. świadczenie dostałam bez żadnego ALE. Co miesiąc otrzymuję 153 zł

pzdr :-)

Priscilla 
latek 20+ :)

Wysłany: 10-01-2012, 17:18   

a żeby dostać rentę to trzeba mieć po prostu farta i mieszkać w odpowiedniej części PL - wtedy można dostać "za" samą cukrzycę nawet krótko po rozpoznaniu...ale to się udaje już naprawdę bardzo bardzo bardzo rzadko ;] niemniej życzę powodzenia i ukryci bohaterowie dajcie znać jak Wam się udało dokonać niemożliwego :D

tajagoda 
Jagoda

Słodki staż: 08.2000
Insulina 2: Levemir
Wysłany: 11-01-2012, 00:08   

Witam! Poczytałam właśnie Wasze posty i szczerze powiedziawszy jednej rzeczy nie rozumiem?! Macie prawie wszyscy po 18 - 20+ lat i renty Wam w głowie? :-D
Ja sobie nie wyobrażam siedzenia w domu i czekania na zasiłek czy rentę. Jestem w stanie jeszcze zrozumieć uczących się, bo zawsze rodzicom trochę lżej. Przynajmniej na insulinę jest. A w przyszłości jaka będzie emerytura jak lata młodości spędzicie na rentach? :-D

SalonRecreativo 

Wysłany: 11-01-2012, 00:49   

tajagoda napisał/a:
Ja sobie nie wyobrażam siedzenia w domu i czekania na zasiłek czy rentę.

Ludzie w wieku 18-25 zazwyczaj się kształcą, zazwyczaj nie w domu, i zazwyczaj nie polega to na czekaniu.

maładiabetyczka 
:)

Słodki staż: 32
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 11-01-2012, 10:44   

tajagoda napisał/a:
A w przyszłości jaka będzie emerytura jak lata młodości spędzicie na rentach?
Nie licz na cuda mimo,że pracujesz;)Państwo Ci nie da kokosów.Czasami emerytura równa się renta.

JoannaGDA 
Aśka :P

Słodki staż: od 1999
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 11-01-2012, 10:49   

maładiabetyczka napisał/a:
Nie licz na cuda mimo,że pracujesz;)Państwo Ci nie da kokosów.Czasami emerytura równa się renta.

Cudów nie będzie. Jak ZUS się roz***** to już nawet nie będzie nędznej emerytury na poziomie renty, także (przynajmniej ja) o jakiejkolwiek emeryturze można zapomnieć :D

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu