forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Jak to jest z komputerem dla dziecka niepełnosprawnego?
Aniaka 

Autor tematu
Wysłany: 22-04-2005, 10:46   Jak to jest z komputerem dla dziecka niepełnosprawnego?

Hej :-)
Czy ktoś poinformowany mógłby mi wyjaśnić jak to jest z dofinansowaniem od PEFRONU na zakup komputera dla dziecka z orzeczonom niepełnosprawnością. Wiem że mogę ubiegać się o dofinansowanie z ich środków, ale nie wiem czy muszę po zakupie okazywać im jakieś rachunki, czy coś w tym stylu? Chodzi mi o to czy jeśli otrzymam od nich np. 2000zł, to czy muszę pokazać im paragon na dokładnie tyle lub więcej , czy ktoś to sprawdza? Bo przecierz można kupić taniej i wyjść na tym do przodu ;-)
Przy składaniu wniosku trzeba jedynie dostarczyć kosztorys ze sklepu komputerowego który wcale nie zobowiązuje do zakupu w tym sklepie.
Proszę o odpowiedź jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materi :-)
Ania

doska 

Słodki staż: 2004 r.
Wysłany: 22-04-2005, 11:09   

Najpierw musisz PEFRONOWI ze sklepu przynieść fakturę i dopiero wtedy przelewają tyle pieniędzy ile jest na fakturze na konto sklepu. Więc niestety nie bardzo da się kombinować. :-) Pozdrawiam!

Aniaka 

Autor tematu
Wysłany: 22-04-2005, 16:37   

Dzięki za odpowiedź :-)
Czyli muszę najpierw zapłacić ze swojej kasy a potem dopiero mi zwrócą?
Bo z tego co mi mówiła pani u której składałam wniosek wynikało, że dostanę 75% kwoty która widnieje na faktórze "pro forma", a resztę muszę wyłorzyć sama.
Ania

gucio 

Wysłany: 22-04-2005, 16:42   

A to dostaje kazdy jesli sie zglosi ? Czy trzeba jakies wnioski pisac ? I jak to w ogole dziala ? I czy dla grupy II (umiarkowany) tez to dziala ? Prosze o info.

doska 

Słodki staż: 2004 r.
Wysłany: 22-04-2005, 17:55   

Ja właśnie korzystam z takiego komputera :) mam grupe umiarkowaną. Trzeba wziąć wniosek z PEFRONU i tam się dowiedzieć dokładnie. I nie trzeba najpierw płacić za komputer ze swoich pieniędzy. Trzeba iść do sklepu, złożyć zestaw, oni tam wystawiają fakturę, iść z nią do PEFRONU, oni przeleją pieniążki i jak pieniążki dojdą na konto sklepu to wtedy można odebrać kompa. To dofinansowanie jest w ramach programu PEFRONU "pegaz" czy jakoś tak. Pozdrawiam!

gucio 

Wysłany: 22-04-2005, 22:53   

No ok a jesli mam juz 17 lat to dalej jestem uznany za dziecko ? :>
--EdiT--
Wlasnie czytam jak to z tym jest, wiec obecne pytanie jest juz nie wazne ;)
Swoja droga moze mi ktos dokladnie opisac krok po kroku jak to trzeba zalatwic ? ;)

Natalka 

Wysłany: 23-04-2005, 13:32   

Ja równiez mam 17 lat i właśnie z takiego komputera korzystam. Musisz pójśc do pfronu i tam wszystko Ci powiedzą.

gucio 

Wysłany: 23-04-2005, 13:55   

Hym jeszcze mi takie pytania przyszly do glowy :
a) a do ilu zl mozna takowy zestaw zmontowac (bo zapewne sa jakies limity) ?
b) wie ktos moze gdzie w Tarnowie ich oddzial (PFRON) jest ? lub gdzie pobrac/sklada wnioski ;/

[ Dodano: Sob 23 Kwi, 2005 ]
Eh przepraszma za takie nabijanie ale cala ta akcja jest dla mnie dosc wazna.
Z tego co wiem akcja PEGAZ czyli wlasnie refundujaca sprzet komputerowy konczy sie z dniem 30 kwietnia 2005 r. (koniec terminu skladania wnioskow)
Zatem zbiore tu wszystkie moje pytania i watpliwosci poniewaz chcialbym sie na ta akcje zalapac :
a) co musze miec, aby otrzymac wsparcie finansowe
b) gdzie skladac odpowiednie wnioski
c) jak przebiega caly ten proces
d) do ilu mozna owy zestaw zmontowac
e) jak to jest z calym tym kupnem skladam wniosek i co potem ?
---
Prosze o szybkie info bo czas nagli ;-)

RAMZES 

Słodki staż: 1998
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Peny
Insulina: NovoRapid
Insulina 2: Lantus
Glukometr: Evolution
Wysłany: 23-04-2005, 20:54   

dziwne.kiedy program wchodzil w zycie probowalem sie dowiadywac na jego temat .powiedziano mi ze komputer przyslugiwal by mi jezeli bylbym niewidomym lub niedowidzącym.cukrzyca nie upowaznia i to ze mam stopien umiarkowanytez nie.

[ Dodano: Sob 23 Kwi, 2005 ]
a to ze stronki Pfromu.
"KOMPUTER DLA HOMERA 2003 - program pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną niewidomych niewidomym i niedowidzących"
Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Oddziału PFRON, właściwego terytorialnie dla miejsca zamieszkania Wnioskodawcy, w terminie do 30 kwietnia 2005 roku."
a szlachta niech wtedy tańcuje.

Cukrzyca typ 1 wykryta 15 maja 1998.

gucio 

Wysłany: 23-04-2005, 21:23   

Eee nie o tem program mi chodzi ;-)
---
"PEGAZ 2003"
Program realizowany w trzech modułach
Moduł I - pomoc w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się, w tym 3 obszary:
A - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu,
B - pomoc w zakupie sprzętu komputerowego,
C - pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.
Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Oddziału PFRON, właściwego terytorialnie dla miejsca zamieszkania Wnioskodawcy, w terminie do 30 kwietnia 2005 roku.

Aniaka 

Autor tematu
Wysłany: 23-04-2005, 21:25   

Guciu :) ja musiałam wypełnić wniosek który dostałam od PFRONU, (u mnie to się mieści przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie), do tego dołączyć zaświadczenie ze szkoły córki że się uczy i taki sprzęt by jej pomógł w nauce, opinię pedagoga szkolnego lub wychowawczyni o tym samym. Do tego trzeba dołączyć fakturę pro forma (kosztorys wstępny )ze sklepu komputerowego.
Co do limitów, to nie wiem czy cała Polska ma takie same, ale w Bytomiu dofinansowanie wynosi 75% wartości kompa, ale nie więcej niż 2400zł. Czyli 100% komputera wynosi ok 3200zł. Oczywiście można wziąć droższy, ale od nich i tak dostanie się tylko 2400zł. Wniosek i całą resztę składa się u nich do 30.04. i czeka na rozpatrzenie. A co dalej to narazie nie wiem.

Ania

kathe 

Wysłany: 23-04-2005, 23:05   

Hej!!!

Napisze co wiem na ten temat,sama pisalam o ten komputer .Program nazywa sie komputer dla homera jest dla osób z grupą I i II z narządu wzroku(załtwia PFRON) sluchu, ruchu załatiwa Centrum pomocy Rodzinie)to jest stopnień umiarkowany i znaczny nie ma limitu cenowego ,musi byc dobrze napisane uzasadnienie.Wiek osoby niepelnosprawnej tez nie jest taki wazny.Natomiast o inne dofinansowania dowiedzcie sie w Centrum Pomocy Rodzinie w wszych miastach,

Majka 

Słodki staż: 1991
Glukometr: Contour TS
Wysłany: 24-04-2005, 10:55   

PFRON dofinansowuje też zakup pompy insulinowej w 75 %. Ja rok temu dostałam dofinansowanie do zakupu pompy.

Aniaka 

Autor tematu
Wysłany: 24-04-2005, 16:00   

Majko napisz proszę jak załatwiłaś to dofinansowanie do pompy. Bo mi pani w PFRONIe powiedziała że jeszcze nie wie czy można i będzie w tej sprawie pisała do ministerstwa. Mam przyjść w maju po odpowiedź.
Co było potrzebne do załatwienia dopłaty?
Acha, a czy oni sami wskazują jaką pompę kupić czy wybór należy do nas?
I czy zwracają też za pompę już kupioną czy tylko dopłacają do nowo zakupionej?

Majka 

Słodki staż: 1991
Glukometr: Contour TS
Wysłany: 25-04-2005, 10:08   

Można, bo zakup pompy to likwidacja barier technicznych. Za pompę już kupioną chyba raczej nie zwrócą pieniędzy. Musi być pompa nowa z wystawioną fakturą vat. Pompę można sobie wybrać, ale tych najdroższych po 15 000 nie dofinansowują. Maksymalnie PFRON może dofinansować 80 %. Wypełnia się gotowy druk, dochód na członka rodziny nie może przekroczyć około 1000, dokładnie już nie pamiętam. Konieczny jest stopień umiarkowany, bo lekki nie kwalifikuje do uzyskania dofinansowania.

Gabrycha 
Ane-Tuśka;)

Wysłany: 25-04-2005, 16:52   

Po zobaczeniu tych Waszych postów zaczęłam z mama szperać w necie, znalazłam to:
http://www.niepelnosprawn.../app/cms/x/1782
Pojechałyśmy do PFRON-u żeby więcej się dowiedziec na ten temat (ja mam stary komputer).
Właśnie wróciłyśmy. W PFORNI-e powiedzieli, że te kompy (z programu "PEGAZ") są dla amputantów górnych kończyn, z niedowładem rąk i dla niedowidzących. Dla cukrzyków NIE.
I to by było chyba na tyle...:-/

Cukrzyca t. I od 2004r.

Antka 

Wysłany: 25-04-2005, 18:46   

Gabrycha napisał/a:
Po zobaczeniu tych Waszych postów zaczęłam z mama szperać w necie, znalazłam to:
Pojechałyśmy do PFRON-u żeby więcej się dowiedziec na ten temat (ja mam stary komputer).
Właśnie wróciłyśmy. W PFORNI-e powiedzieli, że te kompy (z programu "PEGAZ") są dla amputantów górnych kończyn, z niedowładem rąk i dla niedowidzących. Dla cukrzyków NIE.

Moja mama dzisiaj poszla po wniosek do PFRON-u i nic takiego nie powiedzieli...:-roll i badz tu czlowieku madry. Kazdy mowi inaczej, ale oby sie udalo;-)

T1, grudzien 2002

http://www.toska.photoblog.pl

RAMZES 

Słodki staż: 1998
Glukometr: Evolution
Wysłany: 25-04-2005, 19:38   

Gabrycha napisał/a:

ja ualyszalem dokladnie to samo tyle ze rok temu wiec dalem sobie spokoj.
a szlachta niech wtedy tańcuje.

Cukrzyca typ 1 wykryta 15 maja 1998.

Gabrycha 
Ane-Tuśka;)

Wysłany: 25-04-2005, 23:24   

Wczytałyśmy się z mamą w ulotkę jaką dostałyśmy w PFRON-nie . W moim wieku nie przysługuje,a tylko tym , o których pisałam wyżej.
Natomiast mogą się ubiegać o dofinansowanie starsi-ze szkoły ponadgimnazjalnej itd...
Więc trzymam za was kciuki.
Szkoda tylko że stronka którą podałam wyżej jest niedokładna i dezorientuje.

Cukrzyca t. I od 2004r.

gucio 

Wysłany: 27-04-2005, 19:46   

Gabrycha napisał/a:
Więc trzymam za was kciuki.

Oj przyda sie ;-) Jutro wysylam wniosek. Jesli sie uda dostac dofinansowanie - na 100% sie o tym dowiecie, jesli nie to tez ;-P

[ Dodano: Pią 12 Sie, 2005 ]
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2005 - wtedy wysłałem wcześniejszy post.
A dziś jest mi przykro. Nie dlatego że dofinansowania nie mam lecz dlatgo że PFRON nie był łaskaw nawet odesłać mi wniosku z odpowiedzią negatywną. Po prostu zostałem zignorowany, bo wątpie że do tej pory nie zdążyli odpisać. :( .

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu