forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Witam
Lenka1988 

Autor tematu
Wysłany: 22-11-2011, 18:22   Witam

Hej Wszystkim
Jestem tu nowa i mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiać moje wątpliwości. Odebrałam dziś wyniki badań poziomu cukru we krwi i trochę się przestraszyłam. Nie mam przekroczonej wartości, ale przy max górnej granicy 5,89 mmol/l mój wynik to 5,7. Stąd moje pytanie do Was czy powinnam się zacząć niepokoić i podjąć jakieś kroki wtym kierunku (lekraz i te sprawy) czy ten wynik jednak nie jest jakiś bardzo niepokojący i wtsraczy, że od teraz zwrócę po prostu uwagę na to co jem i zmienię nawyki? Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc, bo zaczynam już trochę wariować...
Pozdrawiam
Lenka

Spinka86 
PauOla ;)

Słodki staż: 26.10.2010
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Peny
Insulina: Humalog
Insulina 2: Lantus
Glukometr: Accu-Chek Nano
Pomogła: 31 razy
Wysłany: 22-11-2011, 19:03   

Witaj Lenka :) Przede wszystkim to napisz coś o sobie... BMI? Czy ktoś w rodzinie był chory na cukrzycę?
Poza tym 5,7 mmol/l to jeszcze nie jest nic strasznego, czyli to w przeliczeniu na polskie normy ok 102,6 mg/dl. Jest to dość wysoko ale norm nie przekroczyłaś.
Jak się odżywiasz (stołujesz się na mieście? w domu?) i czy stosujesz jakiś stały ruch?

Lenka1988 

Autor tematu
Wysłany: 22-11-2011, 19:28   

BMi ok. 21,2 coś w tym stylu, jeśli chodzi o rodzinę to nic mi niewiadomo, żeby ktoś był chory (przynajmniej ta najbliższa rodzina mama i tata nie chorują). Odżywiam się średnio ;/ Strasznie ciągnie mnie do słodyczy, ale staram się z tym walczyć :) cały czas jem ciemne pieczywo z ziarnami, często jadam kaszę, ale jeśli chodzi o obiady to już nie jest tak kolorowo, bo przyznaję się, że jadam je rzadko ;/ a co do ruchu to też nie jest z tym jakoś powalająco :) ale co jakiś czas coś mi się przekręca w glowie :) i wtedy ćwiczę, ale tylko w domu (skakanka, brzuszki, rozciągania, itp)

kaszana 
ciku ciku.

Słodki staż: 27.09.2010
Insulina: NovoRapid
Pomogła: 46 razy
Wysłany: 22-11-2011, 19:38   

a co jadłaś dzień przed badaniem.? jadłaś coś smażonego.?
jak wyglądała Twoja kolacja i o której ją jadłaś.? ;) .

Spinka86 
PauOla ;)

Wysłany: 22-11-2011, 19:41   

Dobrze by było, żebyś starała się jeść chociaż 1 ciepły posiłek w ciągu dnia. Bo szybko możesz nabawić się nawet wrzodów żołądka pomijając wszystko inne. :-roll Poza tym ruch to nie tylko wycisk na siłowni, wszelkie spacery, rowery (latem) i inne takie też wchodzą w grę. Proponuję, żebyś słodycze jadła głównie przed ćwiczeniami, wtedy nie będą obciążać organizmu. Na razie postaraj się jeść w miarę regularnie i postaraj się więcej ruszać. Nie ma co panikować, spróbuj jeść częściej obiady, a przede wszystkim, jedz częściej ale mniej + ruch. Myślę, ze na razie wystarczy. I za parę miesięcy powtórz badania, żeby sprawdzić czy jest poprawa. ;-)

Spinka86 
PauOla ;)

Wysłany: 22-11-2011, 19:45   

kaszana napisał/a:
a co jadłaś dzień przed badaniem.? jadłaś coś smażonego.?
jak wyglądała Twoja kolacja i o której ją jadłaś.? ;) .

Dzięki Kaszanko :-] na to nie wpadłam, a powinnam, bo już był tu taki "przypadek" :-roll

Lenka1988 

Autor tematu
Wysłany: 22-11-2011, 19:46   

Przed badaniem jadłam na obiad jajko sadzone ale to bylo kilkanaście godzin przed pobraniem krwi :) a na kolację kanapki z serem żółtym i wędliną. Dzięki wielkie trochę mnie uspokoiłyście, choć mimo wszystko daleje się trochę stresuję :)

kaszana 
ciku ciku.

Wysłany: 22-11-2011, 19:55   

żółty ser niby tłusty, ale nie wiem, czy mógł mieć wpływ na poranną glikemie. :-roll .

Spinka86 
PauOla ;)

Wysłany: 22-11-2011, 20:01   

Myślę, że nie, mój Mateusz to serojad, na kolację czasem wtrynia 4 bułki z żółtym, i rano ma od 72 do 85mg/dl... :-roll

Szymek 
Tomek-tata Szymka

Słodki staż: 15.10.2011
Leczenie: Pompa
Glukometr: Accu-Chek Active
Pompa: Accu-Chek Combo
Wysłany: 22-11-2011, 20:01   

Jak wiadomo dziedziczenie genetyczne to tylko ok.20% przyczyn powstawania u nas cukrzycy. Istnieje również wiele innych czynników, dlatego tak trudno ustalić skąd się to tak naprawdę bierze :-|

Lenka1988 

Autor tematu
Wysłany: 22-11-2011, 20:03   

W takim razie spróbuję teraz trochę zmodyfikować moją dietę i za jakiś czas faktycznie powtórzę badania i wtedy dam Wam znać :)

Spinka86 
PauOla ;)

Wysłany: 22-11-2011, 20:07   

Wydajesz się sympatyczna, ale mimo wszystko, życzę Ci abyś tu nie musiała trafić, przynajmniej z tym problemem :-) pozdrawiam i dobrych wyników!

donatjm 
Donat

Słodki staż: 2010
Typ cukrzycy: Lada
Wysłany: 23-11-2011, 07:54   

Lenka 1988, życzymy zdrowia ,myśl pozytywnie ,a będzie dobrze! :hug: :kiss: :flower: :flower: :flower: :flower: :new-toy: :heart:
Ostatnio zmieniony przez donatjm 23-11-2011, 07:56, w całości zmieniany 1 raz  

Muchomor 
Jadalny- tylko 1 raz

Słodki staż: 2002
Typ cukrzycy: Typ 2
Leczenie: Tabletki
Wysłany: 23-11-2011, 18:40   

Lenka1988 napisał/a:
za jakiś czas faktycznie powtórzę badania

Witaj :flower:
Jeśli wynik jest poniżej wyznaczonej górnej granicy, to jest w porządku i nie należy wpadać w panikę.
A Twój problem, dobrze jest, czy źle, bez długiego czekania może rozwiązać ( w tym przypadku chyba tylko prywatnie, za ok 30 zł ) zbadanie hemoglobiny glikowanej HbA1c. Jest to średnia stężenia cukru z ostatnich trzech miesięcy. Wynik da Ci odpowiedź.
A do tego czasu śpij spokojnie :yes:

Valeria 

Słodki staż: 12.2011
Insulina 2: Levemir
Glukometr: OneTouch Select
Wysłany: 10-12-2011, 18:18   

Witam wszystkich slodkich:)Mam 33 lata i na imie Iza mam 5 letniego synka,mieszkam w Toruniu.
Wczoraj wrócilam do domu po tygodniowym pobycie w szpitalu.Dolegliwosci od 4 !! lat..tak jest...pierwsze obawy symptomy zaczely sie ok roku po porodzie,Bylam u wszystkich specjalistow,przeswitlenia rezonanase,cukier wtedy mialam ok a od lutego tego roku wzmozone pragnienie,czestomocz ,grzybica slabniecia itp.w koncu kupilam glukometr i cukier 550 popoludniu,powtarzalam z 3 razy na drugi dzien na czczo 470 i szpital.Cukrzyca mieszana tak mi napisali w wypisie,czekaja na wyniki serologiczne,sklaniaja sie w 90% do cukrzycy 1.dawkuje 3 razy novorapid 10,10,12 j na noc levemir 10 j.obserwuje sie cukier spada po obiedzie do 50-60:( boje sie...wolalabym jesc 5 razy dziennie i za kazdym razem wstrzykiwac sobie odp.dawke nie wiem jak to rozpracowac.3 posilki to dla mnie za malo .pomozcie nowicjuszce....

matimartyna 
Maybe you're right

Słodki staż: 43 lata
Glukometr: Contour USB
Pompa: Paradigm 722
Pomogła: 121 razy
Wysłany: 10-12-2011, 20:14   

Valeria napisał/a:
wolalabym jesc 5 razy dziennie i za kazdym razem wstrzykiwac sobie odp.dawke nie wiem jak to rozpracowac.3 posilki to dla mnie za malo

To nie powinno być problemem, chociaż na początku się napracujesz. Masz analogi więc będzie łatwiej. Idziesz do diabetologa i mówisz, że chcesz jeść 5 posiłków, a diabetolog ustawia Ci dawki albo możesz próbować sama liczyć ww (wbt penowcy raczej nie liczą) i ustalać dawki insuliny novorapid w zależności od zapotrzebowania jakie masz na 1 ww. Możesz np. korzystać z takiej ściągi: http://www.wymienniki.dladiabetyka.pl/
Jeśli jeszcze coś Cie interesuje to pytaj. :)

Komentuj.
Nie obrażaj
email: matimartyna@mojacukrzyca.org
Ostatnio zmieniony przez matimartyna 10-12-2011, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  

gliwiczanka 

Słodki staż: IV 1995
Glukometr: CareSens N NFC
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 10-12-2011, 20:21   

Valeria napisał/a:
dawkuje 3 razy novorapid 10,10,12 j na noc levemir 10 j.obserwuje sie cukier spada po obiedzie do 50-60

witaj Iza , spróbuj do obiadu brać o 2 jednostki mniej novorapidu. Byc może masz rózne zapotrzebowanie o roznych porach dnia i tej obiadowej insuliny potrzebujesz mniej.

Valeria 

Wysłany: 12-12-2011, 14:28   

dzieki kobietki:)
dla mnie to nowosc.....ale chyba wiem czego chce:)i mam pare pytan w zwiazku z tym.
1.jak obliczyc ww ,zapotrzebowanie dzienne indywidualnie,ile ww mi przysluguje i jak najlepiej je rozdzielic na np 5 posilkow?
2.czym sie sugerowac dopasowujac dawke analogu?wyniki czy samopoczucie?
3.Mam rower stacjonarny w domu uzywam go chetnie -kiedy mam mierzyc cukier i czy musze np.dawkowac sobie posilek przed treningiem
wczoraj bylismy u rodziny (2 dni po moim wyjsciu ze szpitala).zjadlam:
sniadanie
2 kanapki pumpernikiel +pomidor+szynka
przegryzka
2 mandarynki
obiad
2 mielone gotowane pulpeciki z kurczaka i dosc sporo pekinki
kolacja
galarteke z drobiu i 2 lyzki salatki warzywnej
czulam sie caly dzien ok nawet,cukier tak nie skakal byl wyzszy:
na czczo 164
po sniadaniu 168
przed obiadem 130
po obiedzie 199
przed kolacja 124
samopoczucie(ze wzgl na to ze dopiero rozpoczynam walke i ucze sie wszystkiego)w miare przyzwoite.

dzis moje wyniki sa nast.
na czczo 114
po sniadaniu 157
przed obiadem 221 i tu zle samopoczucie kolatania,slabniecie,mroczki bllee
Ile w wmoge zjesc dzielac je np na 4 posilki kurcze zeswirowac idzie..:P
bede wdzieczna za rady.
Pozdrawiam

kaszana 
ciku ciku.

Wysłany: 12-12-2011, 14:59   

Valeria napisał/a:

ło matko. takie rzeczy to ja przy hipo mam, a nie przy lekkim hiper. ;) .

Valeria 

Wysłany: 12-12-2011, 15:05   

ciezko mi to ogarnac :)dopiero zaczynam...

Agataa1993 

Słodki staż: VIII 2011
Glukometr: Contour TS
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 12-12-2011, 15:09   

kaszana napisał/a:
Valeria napisał/a:

ło matko. takie rzeczy to ja przy hipo mam, a nie przy lekkim hiper. ;) .

Valeria, ja mam podobne uczucie przy wysokim cukrze.
Zaczyna mi sie krecic w glowie, robi mi sie mdlo, jakbym zaraz miala zwymiotowac.
Dawno juz tak na szczescie nie mialam... sadze, ze to jak reagujemy na cukry zalezy od tego do jakich jestesmy przyzwyczajeni. Jak ktos ma niskie cukry na codzien, to moze nie odczuc hipo, a kiedy ma hiperglikemie, to czuje sie okropnie. I na odwrot. Ja na przyklad w szpitalu bardzo zle znosilam cukry ponizej 120. Ale to bylo na samym poczatku ;)

Valeria 

Wysłany: 12-12-2011, 15:28   

wlasnie zbadalam cukier po obiedzie wynik 60...telepie mnie,zimno mi, jestem nerwowa ale wole takie odczucie w porownaniu z tym jak mam cukry 200 ponad.
nie wiem jak rozlozyc dzienna dawke na 5 posilkow podzielic ilosc laczna insuliny na 5?dawkowac przed kazdym posilkiem?

matimartyna 
Maybe you're right

Wysłany: 12-12-2011, 16:04   

Valeria napisał/a:
nie wiem jak rozlozyc dzienna dawke na 5 posilkow podzielic ilosc laczna insuliny na 5?dawkowac przed kazdym posilkiem?

A co diabetolog na to?
Ja mam humalog i cukrzycę od 40 lat więc daję insulinę do każdego posiłku. Humalog, z tego co mi wiadomo działa krócej niż novorapid, a Ty możesz mieć też remisję więc ostrożnie z insuliną. Musisz obserwować swój organizm i na podstawie poziomów cukru podejmować decyzje.

Komentuj.
Nie obrażaj

romi_p 
żyć i nie zwariować

Słodki staż: 01.2006
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 12-12-2011, 16:41   

Valeria, ja jem od dawna, nawet jak bylam zdrowa 5 mniejszych posilkow, insuline musze dobierac tylko do podwieczorku. wydaje mi sie ze do obiadu musisz sobie obnizyc na poczatek o 1j insuline, bo 50-60 to za nisko.
napewno musisz skonsultowac dawki z diabetologiem, jak pisala matimartyna, i uwaznie obserwowac jakie masz cukry po tych dodatkowych rzeczach, ktore zjesz. nauczyc sie przeliczac ile potrzebujesz jednostek insuliny na 1WW i liczyc wymienniki (WW) a takze ile jednostek musisz podac zeby obnizyc cukier w przypadku hiperglikemii :)

powodzenia :)

Valeria 

Wysłany: 12-12-2011, 16:41   

do diabetologa wybieram sie jutro mam nadzieje dowiedziec sie czegos wiecej.na razie cukry skacza i przez to czuje sie tragicznie:( na razie mam te 3 X10 jn na dzien i 10 jl na noc. ale czuje za duze skoki przez to sie denerwuje i wogole.....
Czy korzystcie wszystkie z IG oraz WW do komponowania posilkow?

RAMZES 

Słodki staż: 1998
Glukometr: Evolution
Wysłany: 12-12-2011, 17:26   

Nie denerwuj sie teraz jesteś w najlepszym okresie choroby a tym bardziej ze masz lada wiec własną produkcje .Teraz wszytko jest jak w książce proste i przejrzyście wystarczy ze podłapiesz troszku wiedzy o ww, dawkach i będzie git.
a szlachta niech wtedy tańcuje.

Cukrzyca typ 1 wykryta 15 maja 1998.

piotrekk 

Słodki staż: 22.12.2003
Glukometr: Care Sens N
Wysłany: 12-12-2011, 20:55   

Valeria napisał/a:
1.jak obliczyc ww ,zapotrzebowanie dzienne indywidualnie,ile ww mi przysluguje i jak najlepiej je rozdzielic na np 5 posilkow?

Za to raczej powinnaś zabrać się od drugiej strony. Zastanowić się ile i co chcesz/możesz/powinnaś jeść, i obliczyć ile to zawiera WW. No i do tego dawkować insulinę.

Valeria napisał/a:

Pilotom samolotów, jeśli nie widać ziemii, każe się lecieć wg przyrządów i ufać przyrządom, a nie temu, co im się wydaje. Wg mnie, w przypadku cukrzycy, też powinno się opierać po pierwsze o wyniki z glukometru. Samopoczucie też oczywiście jest ważne, ale jeśli samopoczucie wskazuje, że coś jest nie tak, to dobrze to zweryfikować glukometrem i w oparciu o wynik można wyjaśniać, skad takie, a nie inne samopoczucie.

Valeria napisał/a:
3.Mam rower stacjonarny w domu uzywam go chetnie -kiedy mam mierzyc cukier i czy musze np.dawkowac sobie posilek przed treningiem

Wysiłek generalnie obniża cukier i na pewno trzeba to wziąć pod uwagę. Albo trzeba zjeść więcej, albo wziąć mniej insuliny. Szczególnie na początku dobrze pomierzyć cukier (i przed, i po), żeby się dowiedzieć jak się on zachowuje.

Spinka86 
PauOla ;)

Wysłany: 12-12-2011, 21:24   

Ja napisze Ci jak u mnie wygląda opcja 6 posiłków (mam remisję więc się nie sugeruj w 100% ale może Ci to naświetli sprawę):

Wstaję rano:
7:00 115 lub mniej
8:00 - 4j na śniadanie
10:00 - po 135
12:00 - 102 i 1j+banan lub mała kanapka albo coś innego
14:00 (przed obiadem) od 98 do 130 [zależy ile ganiam ;) ] 2 lub 4j na obiad [2j jak ide na zakupy, 4j jak siedzę przed kompem :-P ]
16:00 - 150
17:00 2j coś małego typu owoc + mała kanapka
19:00 - 108
20:00 - 3j do kolacji
Potem sprawdzanie po kolacji i czasem przed snem i po bazie trzeba coś dojeść... znaczy najczęściej :-P
To taki przykładowy dzień z mojego życia, ale mówię, co dzień to inaczej cukier reaguje, trzeba czasu, żeby wyczuć organizm, mi to zajęło kilka miesięcy ;)
Ostatnio zmieniony przez Spinka86 12-12-2011, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  

kaszana 
ciku ciku.

Wysłany: 12-12-2011, 21:33   

proponuje jeść zdrowo, nie ustalać jakichś stałych ilości WW/ na posiłek.
np. wstajesz rano, mierzysz cukier, przeliczasz ile WW ma Twoje śniadanie i do tego podajesz insulinę, uwzględniając poziom cukru.
tylko teraz pozostaje kwestia ustalenia ile j/WW. :-roll .

Spinka86 
PauOla ;)

Wysłany: 12-12-2011, 21:38   

Kaszana ja dałam tylko przykład i napisała, że mój każdy dzień wygląda inaczej... więc wiesz... to miało być tylko pomocne :-P

Szymek 
Tomek-tata Szymka

Wysłany: 12-12-2011, 21:49   

Valeria napisał/a:
dzieki kobietki:)
dla mnie to nowosc.....ale chyba wiem czego chce:)i mam pare pytan w zwiazku z tym.

Witaj Valerio
Nie jestem zbytnio orłem w tym temacie, ale podzielę się swoją zdobytą już wiedzą.

Ad. 1 Zapotrzebowanie na WW zależne jest od kilku czynników: masa ciała i wiek wskazują zapotrzebowanie na ilość kcal na dobę co dzielimy przez 40 i to daje nam ile WW na dobę możemy maksymalnie spożywać. Niestety nie mam teraz tabeli gdzie jest to wszystko podane. Ale z pewnością w poradni się dowiesz.
Ad.2 Dawkę analogu dopasowuj do wyniku i ewentualnego planu na daną część dnia. Jeśli planujesz wysiłek fizyczny, to zawsze możesz podać mniej insuliny. Dodatkowo pijąc dużo wody również ułatwiasz sobie normowanie glikemii. Na wszystko trzeba trochę czasu i obserwacji. Nikt nie zrozumie naszego organizmu lepiej niż my sami.
Ad.3 Przed i po każdym planowanym wysiłku warto zmierzyć sobie cukier i odpowiednio zjeść. Tak jak pisałem w pkt.2.

Pozdrawiam i spokoju życzę.

kaszana 
ciku ciku.

Wysłany: 12-12-2011, 21:51   

Spinka86, ależ ja nic nie mówię.

kaszana 
ciku ciku.

Wysłany: 12-12-2011, 21:59   

Szymek napisał/a:
Ad. 1 Zapotrzebowanie na WW zależne jest od kilku czynników: masa ciała i wiek wskazują zapotrzebowanie na ilość kcal na dobę co dzielimy przez 40 i to daje nam ile WW na dobę możemy maksymalnie spożywać. Niestety nie mam teraz tabeli gdzie jest to wszystko podane. Ale z pewnością w poradni się dowiesz.

hm. dziwny przelicznik.. no ale maksymalnie to maksymalnie. ;) .
ja na początku byłam tak zaabsorbowana tematem cukrzycy, że z dziennego zapotrzebowania liczyłam mniej więcej 45%.
więc przypuśćmy, że to 1800kcal.
1800x45%=810.

a że 1g węglowodanów=4kcal, to 810/4=202,5, czyli 20,25WW. 8-) .
tłuszcze i białka tez tak liczyłam, ale potem zostałam przy samych węglowodanach.

Szymek 
Tomek-tata Szymka

Wysłany: 12-12-2011, 22:02   

Dokładnie Kasiu :-P

W zależności czy ma się niedowagę czy też nadwagę albo dodajemy albo odejmujemy kilka WW od całości 8-)

kaszana 
ciku ciku.

Wysłany: 12-12-2011, 22:08   

no. i gdybym miała te 20WW podzielić na 5 posiłków, to by było:
śniadanie: 4WW
II śniadanie 2WW
obiad: 6-7WW
podwieczorek: 2WW
kolacja: 3WW.
i zostają 2-3WW w zapasie. ;) .

zielona75 
mamuśka

Słodki staż: 2008
Glukometr: Contour Link
Wysłany: 12-12-2011, 22:19   

kaszana napisał/a:
zostają 2-3WW w zapasie

Rób zapasy bo po nowym roku znowu wszystko podrożeje ;)

Cytowanie selektywne - krok po kroku.
Regulamin forum
Netykieta

kaszana 
ciku ciku.

Wysłany: 12-12-2011, 22:28   

ja tam nie liczę WW, więc zapasów nie zrobię. :-roll .

matimartyna 
Maybe you're right

Wysłany: 12-12-2011, 22:40   

kaszana napisał/a:
hm. dziwny przelicznik.. no ale maksymalnie to maksymalnie.

W szpitalach dziecięcych tak teraz liczy się zapotrzebowanie, a w poradniach dla dorosłych dalej jest bez zmian.

Komentuj.
Nie obrażaj

romi_p 
żyć i nie zwariować

Wysłany: 13-12-2011, 09:48   

Valeria,
piotrekk napisał/a:
Za to raczej powinnaś zabrać się od drugiej strony. Zastanowić się ile i co chcesz/możesz/powinnaś jeść, i obliczyć ile to zawiera WW. No i do tego dawkować insulinę.

Nie mam nadwagi wiec jem ile potrzebuje, po kilku miesiacach zobaczysz ile potrzeba ci insuliny na poszczegolne ilosci WW w danym posilku: np. jak jem obiad z ziemniakami lub makaronem biore 8j. insuliny, ten sam obiad z kasza to dla mnie 6j. sama zupa (lubie geste z duza iloscia warzyw) rowniez 6j. Moj organizm tak to sobie rozklada. licze WW gdy mam watpliwosci, IG biore pod uwage raczej pamieciowo w zaleznosci od tego co chce osiagnac (np. czy podniesc cukier, czy utrzymac go dluzej na odpowiednim poziomie :) )
Nauczysz sie z czasem. :) Forumowicze pomoga, lekarz tez, ale przede wszystkim obserwacja wlasnego organizmu :)

Valeria 

Wysłany: 13-12-2011, 13:40   

dziekuje wszystkim za rady i sugestie.:)jestescie kochani :-P
troche sie przejasnilo:)
bylam dzis w poradni pani wyliczyla mi 32 WW-chcialabym jednak zgubic z 5-7 kg...Zaproponowala mi tez taka wage(synek tego pana zachorowal na cukrzyce w wieku 2 lat)
ww.orcan.com.pl/1/Zestaw-do-kontroli-diety.php
co o tym sadzicie?
Forum to kopalnia wiedzy musze ponadrabiac i poczytac:)
pytan pewnie sie namnozy ale kto pyta nie bladzi:)

Valeria 

Wysłany: 13-12-2011, 13:41   

http://www.orcan.com.pl/1...troli-diety.php
no chyba teraz dobrze bedzie :-P

kaszana 
ciku ciku.

Wysłany: 13-12-2011, 13:51   

jak dla mnie zwykła waga+internet wystarczy. ;) .

zielona75 
mamuśka

Słodki staż: 2008
Glukometr: Contour Link
Wysłany: 13-12-2011, 14:35   

kaszana napisał/a:
jak dla mnie zwykła waga+internet wystarczy. ;) .

Zwykła waga, zwykły kalkulator, jeśli internet to też zwykły ;)

Cytowanie selektywne - krok po kroku.
Regulamin forum
Netykieta

piotrekk 

Słodki staż: 22.12.2003
Glukometr: Care Sens N
Wysłany: 13-12-2011, 15:50   

Valeria napisał/a:
Zaproponowala mi tez taka wage (...) co o tym sadzicie?

To jakiś potworek i to jeszcze za 350 zł. Popatrz sobie może coś na allegro, tu masz dział "wagi kuchenne":

http://allegro.pl/listing...d&change_view=1

Już za ok. 10% ceny tamtej wago można kupić ciekawą elektroniczną wagę. A przeliczanie na WW nie jest trudne i bardzo szybko "wchodzi w krew". A i tak trzeba się tego nauczyć, bo nie zawsze będziesz miała pod ręką super-wagę.

Valeria 

Wysłany: 14-12-2011, 08:34   

No tak..." superwagi" do torebki nie schowam:P
Czy objawy jakie mam teraz...przy nieuregulowanym cukrze...:/ czy one złagodnieja kiedykolwiek?Czy jest mozliwe aby je zmniejszyc?Teraz jestem słaba dokuczaja mi kolatania,zmiany nastrojów,mrowienia w konczynach,zawroty glowy.. i inne mniej lub bardziej upierdliwe...a i czy herbatka dla diabetykow jest na TAk? :)

Agataa1993 

Wysłany: 14-12-2011, 09:29   

Valeria napisał/a:
No tak..." superwagi" do torebki nie schowam:P
Czy objawy jakie mam teraz...przy nieuregulowanym cukrze...:/ czy one złagodnieja kiedykolwiek?Czy jest mozliwe aby je zmniejszyc?Teraz jestem słaba dokuczaja mi kolatania,zmiany nastrojów,mrowienia w konczynach,zawroty glowy.. i inne mniej lub bardziej upierdliwe...

A o jakich wahaniach cukru mowa?
Jesli z czasem ustabilizujesz cukrzyce, to objawy powinny zniknac.
No i jak sie przyzwyczaisz do niskich cukrow, to nie powinnas az tak bardzo odczuwac lekkich hipoglikemii.

Aha, a mialas badana tarczyce?

Valeria napisał/a:
a i czy herbatka dla diabetykow jest na TAk? :)

Jesli twoja trzustka produkuje jeszcze insuline (mialas robiony peptyd C?), to mozesz sprobowac.
Ja pije dwa rodzaje takich herbat dla cukrzykow, bardziej to chyba dziala jako efekt placebo, no ale nawet mi smakuja wiec je pije. Polecam jeszcze czarna herbate, ona tez dziala dobrze na cukry ;)

Valeria 

Wysłany: 14-12-2011, 10:02   

Mam hashimoto biote euthyrox.
Jak bylam w szpitalu to pobrali mi probke na p-ciala-wynik ma byc na dniach.
Wahania cukru od 59mg/dl do ok 200 mg/dl.Po obiedzie mi zawsze mocno spada.a tak to roznie z tym cukrem jest
przed obiadem 134
2h po obiedzie 59
nastepne wyniki to 192(po dozarciu na niski cukier)
po 1h od ostatniego pomiaru 164 a za 10 min juz bylo 109.
Musze sobie wypracowac metode bo zwariuje .. :-/

romi_p 
żyć i nie zwariować

Wysłany: 14-12-2011, 10:48   

Valeria napisał/a:
Musze sobie wypracowac metode bo zwariuje ..
nie stresuj sie tak... czas czas czas... nauczysz sie, bedzie latwiej :) mniej insuliny bierz do obiadu. skoro masz ciagle hipo obniz dawke. wez 1j. mniej i zobacz jak bedzie, jak dalej za nisko to odejmij jeszcze jedna ( nie trzymaj sie sztywno "szpitalnych" dawek), byc moze tobie jak i mi Novorapid ma spoznienie okolo 15 minut. wiec ja cukier mierze zawsze 1.10-1,15 godz. po posilku( akurat ja mam teraz pomiary godzine po :) ) i jak dojadasz na niski cukier to wybieraj to co ma 1-1,5 WW jesli cukier masz kolo 50. poloz sie czy posiedz i poczekaj godzinke z pomiarem (chyba ze bedziesz sie czula gorzej, to zmierz szybciej). no i co powiem... u mnie sprawdza sie dojadanie na niski cukier np: 100 ml soku owocowego i 2 ciastka owsiane (firmy Sante z zurawina - pycha). sok podnosi, ciastka owsiane stabilizuja, a nie podnosza za wysoko.

Agataa1993 

Wysłany: 14-12-2011, 16:26   

Valeria napisał/a:
Mam hashimoto biote euthyrox.
Jak bylam w szpitalu to pobrali mi probke na p-ciala-wynik ma byc na dniach.
Wahania cukru od 59mg/dl do ok 200 mg/dl.Po obiedzie mi zawsze mocno spada.a tak to roznie z tym cukrem jest
przed obiadem 134
2h po obiedzie 59
nastepne wyniki to 192(po dozarciu na niski cukier)
po 1h od ostatniego pomiaru 164 a za 10 min juz bylo 109.
Musze sobie wypracowac metode bo zwariuje .. :-/

Hm, a ile jednostek dajesz na obiad i co zazwyczaj jesz?
Z tego co widze, to dajesz po prostu za duzo insuliny. Na poczatku mialam podobnie. Pierwsza oznaka remisji bylo u mnie praktycznie zerowe zapotrzebowanie na insuline przed obiadem.

Ja bym zrobila tak; obnizylabym poziom cukru przed obiadem jesli jest wysoki (tak zeby bylo ponizej 100-110), a potem nie dalabym insuliny do posilku i mierzyla poziom cukru srednio co pol godziny.

Te skoki cukrow sa moim zdaniem przez to, ze dajesz za duzo insuliny, cukier ci spada wiec potem podjadasz. A od podjadania cukier ci rosnie bardziej niz jest to potrzebne i w konsekwencji dajesz znowu za duzo insuliny. Takie bledne kolo.
Ostatnio zmieniony przez Agataa1993 14-12-2011, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  

kaszana 
ciku ciku.

Wysłany: 14-12-2011, 16:37   

ważne jest tez w jakich odstępach czasu zjadasz posiłki. ;) .

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu