forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
cukrzyca ciążowa i wysoki cukier na czczo:( pomocy
dorisnati 

Autor tematu
Wysłany: 02-11-2010, 12:38   cukrzyca ciążowa i wysoki cukier na czczo:( pomocy

Witam,wiem że to forum może nie całkiem dla mnie,widziałam gorsze przypadki tutaj ode mnie,ale mam problem
jestem w ciąży 5miesiąc,mam cukrzyce z dietą i insuliną humulin n wieczorem o 21.30- 8jednostek bez tego cukier miałam po posiłku bdb czyli od 95 do 120 jedynie cukier na czczo był zawsze powyżej 100-113 a teraz po posiłku mam od 90-105 a na czczo 95-100 nic się nie zmieniło,mierzyłam cukier w nocy i jest spadkowy regularnie bez skoków wzwyż od kiedy biore insuline byłam osobą żywiołową a teraz jestem obojętna na wszystko,jakbym zapadła w sen zimowy,nie ma mnie i już,jestem bardzo gruba 106 schudłam z 124 ale nigdy nie byłam aż tak gruba przez pół roku leczyłam się psychiatrycznie po śmierci brata i mojego drugiego dziecka......
jestem po dwóch udarach niedokrwiennych mózgu OUN jak miałam 19 i 21lat,teraz mam 26,kamienie w woreczku żółciowym od kiedy biore insuline już mnie to nie boli,poza tym mam nadciśnienie,z leków biore dopegyt 250mg 3x1,clexane 0,4 zastrzyki w brzuch i pharmaton complex oraz omega3
od kiedy biore insuline ciągle mam infekcje jak nie katar to drożdzyca,przeziębienia niewiadomo skąd itp
mój diabetolog ciągle załamuje ręce i wysyła mnie do szpitala a potem do domu bo nie umieją mi pomóc,wszyscy się modlą żebym jak najszybciej urodziła i już ich nie dręczyła,stosuje rygorystyczną dietę dla cukrzyków ale jak zjem czekolade lub miód to cukier nadal jest ok po godzinie np,wypiłam herbate z miodem i herbatniki po godzinie cukier 112,albo na śniadanie parówka,kromka chleba i słodka herbata!!!!!cukier po godzinie 118,na kolacje jem mało,czasem bardzo mało bo ciągle walcze aby rano był mały cukier ale niezależnie co zjem na wieczór,dużo,mało,słono,słodko i tak cukier na czczo jest za wysoki,pisze to wszystko bo czuje się jak królik doświadczalny i mutant wśród normalnych ludzi.
jeden plus że jeszcze 4 miesiące i koniec,może ktoś ma jakieś sugestie co do ewentualnych porad,z góry dzięki

Maggda 
żona wolfika ;)

Wysłany: 02-11-2010, 13:05   

hmm... ja to w dużej mierze nadal cukrzycowy laik, ale czy normalny cukier to nie jest taki między 80-120? Na czczo musi być mniej? Ludzie odpowiedzcie dziewczynie, bo mi światopogląd się wali...
Nie wiem, ja bym się nie stresowała, taki cukier i zdrowa ciężarna może chyba mieć, więc twojemu potomstwu raczej nie zaszkodzi...
Ostatnio zmieniony przez Maggda 02-11-2010, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  

al 

Słodki staż: 11 lat
Leczenie: Pompa
Insulina: Apidra
Glukometr: Accu-Chek Nano
Pompa: Paradigm Veo
Pomogła: 27 razy
Wysłany: 02-11-2010, 13:17   

Z tego, co ja się orientuję, to w ciąży, na czczo cukier powinien być do 90 mg%.

dorisnati, wyślę Ci wiadomość na PW.

Hipo?Potem!

Bellaa 

Wysłany: 02-11-2010, 14:31   

Po posiłkach cukry masz wspaniałe. Normy u kobiet w ciąży są mocno restrykcyjne.

dotyczy to także cukru na czczo-poniżej 100.

życzę wytrwałości!

DFighter 

Słodki staż: 1996
Typ cukrzycy: Typ 1
Wysłany: 03-11-2010, 12:44   

ja bym ustalał normę 80-90mg/dl...inaczej cukrzyca ciążowa!!! ;)
Ostatnio zmieniony przez DFighter 03-11-2010, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  

dorisnati 

Autor tematu
Wysłany: 03-11-2010, 13:18   

DFighter napisał/a:
ja bym ustalał normę 80-90mg/dl...inaczej cukrzyca ciążowa!!! ;)

tak zgadza się cukry na czczo w ciąży muszą być 80-90 a po posiłku do 120,ale jak to zrobić skoro
dieta super wyregulowała cukier po posiłku 100-124 ale cukier na czcz nadal bez zmian 95-103 humulin n 8jed też nic nie daje
już nawet zaczełam myśleć że jestem kosmitką cukrzycową :-cry
zmieniłam cały styl życia a tu zonk nic,organizm mnie olał siurkiem 8-|

Bellaa 

Wysłany: 03-11-2010, 13:43   

myślę, że to 103 zamiast tego 90 to nie jest jakieś strrraszne odstępstwo.

ważne też, że glikemie po posiłkowe nie szaleją!

DFighter 

Słodki staż: 1996
Wysłany: 03-11-2010, 14:22   

Bellaa napisał/a:

to niewiele więcej niż 10%-owy błąd pomiaru glukometru, na który i tak żaden producent glukometrów sobie głowy ściąć nie daje, apeluję o rozsądek :)

Bellaa 

Wysłany: 03-11-2010, 15:13   

właśnie :medit:

dorisnati 

Autor tematu
Wysłany: 03-11-2010, 22:06   

DFighter napisał/a:
Bellaa napisał/a:

to niewiele więcej niż 10%-owy błąd pomiaru glukometru, na który i tak żaden producent glukometrów sobie głowy ściąć nie daje, apeluję o rozsądek :)

zgadzam się ja chętnie bym to olała,cukier nie jest najgorszy,bardziej dręczy mnie mój diabetolog który ciągle wysyła mnie do coraz to innych szpitali
aby wyrównać cukier,czasem myślę aby wpisywać lepszy cukier niż jest wtedy da mi nacieszyć się urokami ciąży ale boje się bo cukrzyca to tylko
jedna z chorób z którymi się borykam i boje się konsekwencji złego leczenia,stąd mój post na tym forum

dziękuje za wszelkie sugestie

matimartyna 
Maybe you're right

Słodki staż: 43 lata
Insulina: Humalog
Glukometr: Contour USB
Pompa: Paradigm 722
Pomogła: 118 razy
Wysłany: 03-11-2010, 22:26   

dorisnati napisał/a:
bardziej dręczy mnie mój diabetolog

Przejdź do wątków, które piszą nasze przyszłe mamusie, jest co czytać. Głowa do góry. :)

Komentuj.
Nie obrażaj
email: matimartyna@mojacukrzyca.org

ula820 

Słodki staż: 18lat
Leczenie: Peny
Wysłany: 05-11-2010, 06:59   

dorisnati napisał/a:
jeden plus że jeszcze 4 miesiące i koniec,może ktoś ma jakieś sugestie co do ewentualnych porad,z góry dzięki

No to nie jest tak do końca, czasami cukrzyca po ciąży zostaje, ja tak miałam.Pewnie na forum jest kilka osób, u których wraz z ciążą nie przeszło.

[ Komentarz dodany przez: mk: 05-11-2010, 21:32 ]
Poprawiono cytowanie, usunięto zbędny znacznik.
Ostatnio zmieniony przez mk 05-11-2010, 21:32, w całości zmieniany 2 razy  

dorisnati 

Autor tematu
Wysłany: 05-11-2010, 10:15   

ula820 napisał/a:
dorisnati napisał/a:
jeden plus że jeszcze 4 miesiące i koniec,może ktoś ma jakieś sugestie co do ewentualnych porad,z góry dzięki.

No to nie jest tak do końca, czasami cukrzyca po ciąży zostaje, ja tak miałam.Pewnie na forum jest kilka osób, u których wraz z ciążą nie przeszło.

w sumie się nad tym nie zastanawiałam,czytałam że w ciągu 10-20 lat może się pojawić typu 2 ale ja jestem w tak ":komfortowej:' sytuacji że nie dożyje tego wieku z racji innych współistniejących chorób,4 razy byłam w ciąży,3lata temu urodziłam syna i wtedy mi powiedzieli że do 30 drugie dziecko i koniec,teraz mam 26 i mówią mi że ciąża to zagrożenie życia i to mój własny wybór,troche to skomplikowane bo gęstnieje mi krew dostaje zastrzyki na rozrzedzenie ale pękają mi naczynia jak narazie w nogach tylko ale co dalej zobaczymy,więc jak nie udar to wylew na cukrzyce mnie już nie stać,każdy ma swój los i tzw,ścieżkę

[ Komentarz dodany przez: mk: 05-11-2010, 21:33 ]
Poprawiono cytowanie.
Ostatnio zmieniony przez mk 05-11-2010, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  

Kate 
Espresso

Typ cukrzycy: Typ 2
Wysłany: 05-11-2010, 10:37   

dorisnati napisał/a:
każdy ma swój los i tzw,ścieżkę
to szczera prawda, ale prawdą tez jest, że możemy mieć częściowy wpływ na to co nas czeka :)
Jesteś w ciąży dorisnati i znając swoje problemy dalej myślisz, że te pękające naczynka są ważniejsze od dzidziusia którego nosisz w sobie? :)

Bellaa 

Wysłany: 05-11-2010, 11:07   

ja nie zwróciłam uwagi na naczynka, ale potencjalne ryzyko udaru i zaburzenia w krzepliwości krwi już tak.

podziwiam Cię dorisnati za hart ducha.

trzymaj się.

dorisnati 

Autor tematu
Wysłany: 05-11-2010, 14:15   

Kate napisał/a:
dorisnati napisał/a:
każdy ma swój los i tzw,ścieżkę
to szczera prawda, ale prawdą tez jest, że możemy mieć częściowy wpływ na to co nas czeka :)
Jesteś w ciąży dorisnati i znając swoje problemy dalej myślisz, że te pękające naczynka są ważniejsze od dzidziusia którego nosisz w sobie? :)

W sumie nie zrozumiałam pytania.niestety
Już mi zarzucano że jestem straszną egoistką bo chce mieć drugie dziecko kosztem pogorszenia stanu zdrowia a co za tym idzie starsze dziecko może stracić mame,ale ja uważam że nie ja pierwsza i nie ostatnia,codziennie stajemy pod bramką wyboru,jeżeli nawet mnie zabraknie to bracia zawsze będą mieli siebie-mam taką nadzieje,wszyscy kiedyś odejdziemy a dzieci są naszą przyszłością,
Co do naczynek ,,udaru itp,pierwszy udar dostałam jak miałam 19 lat to był dla mnie szok i ciągłe stany depresyjne,teraz nauczyłam się z tym żyć w miarę normalnie,tak jak chorzy na cukrzyce-dieta,ruch,itp, zawsze przedłużają życie ale nikt nie wie co się jutro stanie,u mnie nie ma choroby ważniejszej,mniej ważnej,wszystko teraz biore na dystans,kiedyś się strasznie martwiłam jak lekarze mi mówili,umrze pani bo taki stan nie trwa długo,itp,teraz też tak mówią,ale odpowiadam że na coś trzeba zejść,ja przynajmniej moge zaplanować jakiś kawałek życia,aby dalsze życie mojej rodziny wyglądało nie gorzej niż teraz,
A czy dziecko jest ważniejsze niż naczynka?hmmmmmmmmmm
Wybrałam ciążę więc ani naczynka,ani,nadciśnienie,ani cukrzyca,ani wszystko inne nie miało większego znaczenia
Bo mój czas i tak będzie trwał krócej niż przeciętnego człowieka i chciałabym ten czas wykorzystać jak najlepiej

Co do cukrów na czczo pomimo stosowania diety i insuliny nadal 95-97 a po posiłku 97-120 więc pilnuje aby nie było gorzej
Dzięki że chętnie włączacie się do rozmowy:)

[ Komentarz dodany przez: Juras: 07-11-2010, 12:57 ]
Zmieniono DUŻE LITERY na małe litery. Proszę pisać normalnymi literkami.
Ostatnio zmieniony przez Juras 07-11-2010, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  

Kate 
Espresso

Typ cukrzycy: Typ 2
Wysłany: 05-11-2010, 14:20   

czyli, że dobrze zrozumiałaś pytanie
pozdrawiam

zielona75 
mamuśka

Słodki staż: 2008
Insulina: NovoRapid
Glukometr: Contour Link
Pomogła: 38 razy
Wysłany: 05-11-2010, 20:59   

A ja wolę czytać posty pisane normalną czcionką ;)

[ Komentarz dodany przez: Juras: 07-11-2010, 12:58 ]
Poprawione.

Cytowanie selektywne - krok po kroku.
Regulamin forum
Netykieta

zielona75 
mamuśka

Słodki staż: 2008
Insulina: NovoRapid
Glukometr: Contour Link
Pomogła: 38 razy
Wysłany: 20-11-2010, 22:49   

zielona75 napisał/a:
A ja wolę czytać posty pisane normalną czcionką

[ Komentarz dodany przez: Juras: 07-11-2010, 12:58 ]
Poprawione.

Dziękuję :)

Cytowanie selektywne - krok po kroku.
Regulamin forum
Netykieta

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu