forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
sanatoria, turnusy rehabilitacyjne
zaza 

Autor tematu
Wysłany: 24-08-2010, 00:43   sanatoria, turnusy rehabilitacyjne

Pojechałam z mamą na turnus rehabilitacyjny z mama - cukrzykiem na insulinie, nie uwierzycie co podawali na diete cukrzycową, kolacja tłuste naleśniki z serem, codziennie jakieś kluski, pasztety, słodkie jogurty. Ci udzie nie mieli zielonego pojęcia na czym polega dieta cukrzycowa!!!! Tylko obiad był w porządku - gotowane mięso np w warzywach, ale śniadania a zwłaszcza kolacje tłuste, słodkie i ciężkie.
Może tam było fajnie i smacznie ale nie dla cukrzyków!

Anusia 
a to właśnie ja :)

Słodki staż: 8 lat...
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Pompa
Insulina: NovoRapid
Glukometr: iXell
Pompa: Paradigm 715
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 24-08-2010, 08:38   

Zaza, a gdzie byłaś?
Ja byłam w Sanatorium Panorama Morska w Jarosławcu i było CUDOWNIE!
Aquapark, kawiarnie, restauracje..
Dietę cukrzycową można było sobie wykupić, ja nie wykupiłam. A jedzenie było smaczne, wcale nie tłuste. Jak cos mi nie smakowało - nie jadłam. Wybór był od wyboru , do koloru. Wybieram się również na przyszły rok.
Polecam z całego serca!

r_e_u_anka
[Usunięty]

Wysłany: 24-08-2010, 20:50   Re: sanatoria, turnusy rehabilitacyjne

zaza napisał/a:
Pojechałam z mamą na turnus rehabilitacyjny z mama - cukrzykiem na insulinie, nie uwierzycie co podawali na diete cukrzycową, kolacja tłuste naleśniki z serem, codziennie jakieś kluski, pasztety, słodkie jogurty. Ci udzie nie mieli zielonego pojęcia na czym polega dieta cukrzycowa!!!! Tylko obiad był w porządku - gotowane mięso np w warzywach, ale śniadania a zwłaszcza kolacje tłuste, słodkie i ciężkie.
Może tam było fajnie i smacznie ale nie dla cukrzyków!

Zawsze można było oddawać swoją porcję wygłodniałym sąsiadom ze stolika :P

zaza 

Autor tematu
Wysłany: 25-08-2010, 17:48   

Byłam w Lądku Zdroju w Ośrodku "Złoty Łan", ponieważ iż moja babcia chorowała na cukrzycę 30 lat, Mama od ok. 10 lat, a brat mamy też ma cukrzycę, to od zawsze jadało się w domu chudo, mało smazonego, dużo warzyw, u nas w domu nie je sie sosów, klusek, naleśników, a tam codziennie to było do jedzenia. Jak można tak karmić ludzi!!!!. Z mamą bylam pierwszy raz, a już nie raz jeżdziłam na takie turnusy, byłam np w Ustroniu Morskim z koleżanką niewidomym cukrzykiem (jako opiekunka), czy w Muszynie i tam dla cukrzykow bylo prawidłowe jedzenie, a tu w Lądku moja koleżanka która bardzo ściśle trzyma dietę, nie miała by co zjeść. :-/ A mama czasami się połakomila na to dziwne dietetyczne jedzenie i potem miała wysokie cukry!! więcej tam nie pojedziemy ze wzgledu na dietę.
Jestem ciekawa kto sprawdza osrodki pod kątem żywienia, bo tam ktoś nie miał zielonego pojęcia na czym polega dieta cukrzycowa. Podali mojej mamie na drugie sniadanie słodki jogurt!!!! zamiast naturalnego, lub tłusta pastę, jakaś metka...
Bez komentarza.
Słyszałam wiele dobrego o Jaroslawcu i chyba się tam wybierzemy nastepnym razem.

matimartyna 
Maybe you're right

Słodki staż: 43 lata
Insulina: Humalog
Glukometr: Contour USB
Pompa: Paradigm 722
Pomogła: 121 razy

Wysłany: 26-08-2010, 00:22   

zaza napisał/a:
Jak można tak karmić ludzi

Ano można i to nie tylko w sanatorium. Moim zdaniem prawidłowo wszystko wygląda tylko w szpitalach dziecięcych na oddziałach diabetologicznych. W innych szpitalach i sanatoriach pracownicy mają zakodowane słowo dieta ale nie mają pojęcia o tym co mają jeść cukrzycy z t2, a co z t1. Nie znają pojęcia ww i wbt. Szkoda słów. :(

Komentuj.
Nie obrażaj
email: matimartyna@mojacukrzyca.org

Anusia 

Wysłany: 26-08-2010, 08:29   

zaza napisał/a:
Słyszałam wiele dobrego o Jaroslawcu i chyba się tam wybierzemy nastepnym razem.

Tak.. Tam jest super! Aquapark (4 baseny), 2 kawiarnie, restauracja, codzienne wieczorki, dancingi dla dorosłych, świat dziecka, przedszkole, pracownia plastyczna i duuużo dużoo zabiegów! 5 placów zabaw, 6 budynków mieszkalnych i domków campingowych.. b.dużo ludzi, ale to jest baaaaardzo duży ośrodek. Ja byłam z mamą w tamtym roku we wrześniu i wspominam to super! Można było sobie wykupić dietę cukrzycową, za dopłatą 270zł. Ja nie wykupiłam, a jedzenie było b.smaczne! Nie takie tłuste, do obiadu jogurt owocowy lub owoc. Ale...jest tam troszkę drogo.
Jednakże polecam, bardzo polecam! My mieszkaliśmy w Panoramie C. Na następny rok też się tam wybieramy:)
Pozdrawiam:)

Homegirl 

Słodki staż: 21 lat
Leczenie: Peny
Wysłany: 27-08-2010, 18:04   

A powiedzcie mi ile trwają takie wyjazdy i czy to jest na zasadzie sanatorium? Pozdrawiam

Anusia 

Wysłany: 27-08-2010, 19:42   

Hmmm... turnus rehabilitacyjny trwa 14 dni. To nie jest sanatorium, a turnus. To duża różnica :)
Pozdr.

Homegirl 

Słodki staż: 21 lat
Wysłany: 28-08-2010, 22:56   

Ja to wogóle nie jestem wtajemniczona w temacie, jedyne wyjazdy to pamiętne kolonie dla słodkich... :-P ;-)

annzaa 

Słodki staż: 1998
Wysłany: 28-08-2010, 23:25   

Z tymi sanatoriami fajna sprawa, jakieś 2 lata temy bylismy z mężem razem w Jastrzębiej Górze, mąż jako mój opiekun :) Było bardzo fajnie , tym bardziej ,że był sezon w pełni (lato) i wieczorami non stop na mieście na imprezach byliśmy , wracaliśmy ok 4 nad arnem i stragany z owocami cały czas otwarte, najlepsze to ,ze na 7 gimnastyka :) , ale polecam bardzo dobre jedzenie dieta cukrzycowa naprawdę solidna, zabiego, wycieczki, bardzo fajnie

gliwiczanka 

Słodki staż: IV 1995
Insulina: Humalog
Glukometr: CareSens N NFC
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 01-09-2010, 14:02   

annzaa napisał/a:
i wieczorami non stop na mieście na imprezach byliśmy , wracaliśmy ok 4 nad arnem

Ciekawe :-) , bo ja zawsze jak jestem na turnusie to cisza nocna obowiązuje od 22-giej :-P

annzaa 

Słodki staż: 1998
Wysłany: 01-09-2010, 15:45   

W Jastrzębiej Gorze ,dokładnie sanatorium Metalowiec, można było wychodzić wieczorem, jak się wracało np o tej 4 nad ranem to dzwoniło się do drzwi wejściowych, które były na noc zamykane i wpuszczała Pani, która akurat miała dyżur na recepcji. Także naprawdę nie było z tym żadnych problemów. Oczywiście nie zakłócaliśmy spokoju osób, które już spały w swoich pokojach, wracaliśmy cicho do swojego pokoju, no i rano gim ;) nastyka :)

DFighter 

Słodki staż: 1996
Wysłany: 08-09-2010, 00:16   Re: sanatoria, turnusy rehabilitacyjne

zaza napisał/a:
Pojechałam z mamą na turnus rehabilitacyjny z mama - cukrzykiem na insulinie, nie uwierzycie co podawali na diete cukrzycową, kolacja tłuste naleśniki z serem, codziennie jakieś kluski, pasztety, słodkie jogurty. Ci udzie nie mieli zielonego pojęcia na czym polega dieta cukrzycowa!!!!
a jak mają mieć pojęcie jak nie ma czegoś takiego jak dieta cukrzycowa...od zawsze jadłem jogurty,naleśniki i kluski i nic cukrzycy do tego...a jak cukrzyk jest sportowcem to taka "dieta" jest nawet wskazana

[ Dodano: 08-09-2010, 00:18 ]
matimartyna napisał/a:
Nie znają pojęcia ww i wbt. Szkoda słów. :(

no właśnie uchwyciłaś sedno...ale to nie ma związku z jakąś "dietą cukrzycową" :)

Marrus 

Słodki staż: 26.02.2008
Wysłany: 13-09-2010, 20:31   

Witam Was bardzo serdecznie.
Podczepię się pod temat i zapytam, czy są turnusy rehabilitacyjne w okresie ferii zimowych dla dzieci z cukrzycą? Jaki ośrodek z opieką dla dzieci (13 lat) moglibyście polecić?
Jesteśmy z okolic Stargardu (Zachodniopomorskie) ale wyjazd może być w dowolny rejon kraju, byleby opieka była miła i profesjonalna :-roll
Ostatnio zmieniony przez Marrus 13-09-2010, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  

Anusia 

Wysłany: 06-10-2010, 19:30   

Jarosławiec..:)

tina66 

Typ cukrzycy: Typ 2
Leczenie: Tabletki
Wysłany: 10-04-2011, 15:11   sanatorium

Na przełomie czerwca i lipca jadę do sanatorium. Dzisiaj sprawdziłam w internecie - dostałam przydział do Szczawna Zdrój. Ośrodek to "Dom Zdrojowy". Czy ktoś tam może był? Za wszelkie informacje będę wdzięczna. ;-)

[ Komentarz dodany przez: matimartyna: 10-04-2011, 15:23 ]
Temat scalono z istniejącym, regulamin rozdz. III p. 5

mareczek 

Słodki staż: od 1982r.
Insulina: Apidra
Insulina 2: Lantus
Glukometr: Optium Xido
Wysłany: 21-01-2012, 20:02   

ja właśnie składam wniosek na turnus rehabilitacyjny i zaciekawił mnie ośrodek panorama w Jarosławcu, Anusia jak możesz napisać czy wyjazd w terminie maj-czerwiec nie będzie złym okresem w tym ośrodku? napisz jak możesz coś więcej o warunkach? z ich folderu widzę że 2 tygodnie spędzone tam to "bajka" 8-|
Jakie są dodatkowe koszty, które trzeba tam ponieść?

aga33 
Agulka

Słodki staż: od 2002
Typ cukrzycy: Typ 2
Insulina: Apidra
Insulina 2: Lantus
Glukometr: Contour TS
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 28-05-2012, 15:36   

Hejka wszystkim.Ja w tamtym roku byłam na turnusie z synem w Jarosławcu ale nie w panoramie bo drozyzna ale w "Arce".Jest super.6zabiegów.reewlacyjnych.turnus od 1100 do 1300 od wrzesnia są tańsze.podam strone internetowa
www.arka.jaroslawiec.com/arka
polecam naprawde.
atrakcji pełno,blisko do morza,wieczorki taneczne codziennie,jazda na rowerze,kijki mozna wyporzyczyc na całe 2tygodnie.atrakcje dla dzieci i dla dorosłych.
wtym roku jade we wrzesniu do Jarosławca ale do "rafy".Arke ma ojciec syn ma rafe.jade za 950 zł. na dwa tygodnie.ja i syn.

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu