forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Insulina w tabletkach.
Dianka 

Słodki staż: 05.09.2008
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Peny
Insulina: Humalog
Insulina 2: Lantus
Glukometr: Accu-Chek Nano
Autor tematu
Pomogła: 27 razy
Wysłany: 08-01-2014, 01:00   Insulina w tabletkach.

Ciekawy artykuł: http://materialyinzyniers...ast-zastrzykow/

Co o tym sądzicie?
Mnie najbardziej zastanawia jak wyglądałby dawkowanie takiej insuliny w tabletkach. Pewnie nie byłoby to takie proste jak z zastrzykami...
No bo jak, byłyby tabletki, z których każda byłaby odpowiednikiem 1 jednostki insuliny w zastrzyku? A jak ktoś by chciał wziąć 50 j., to łykałby na raz 50 takich tabletek? ;) Najfajniejsze wtedy byłoby to wyciskanie/wyciąganie skądś i liczenie tych 50 tabletek. :D I to jeszcze przeliczanie ich ze 3 razy, żeby mieć pewność, że się nie pomyliliśmy. :P
Bez sensu, no i w każdej tabletce jest tyle różnych substancji pomocniczych, że pewnie mogłoby to być szkodliwe... (Bo wydaje mi się (może się mylę?), że ilość substancji pomocniczych w jednej tabletce nie byłaby proporcjonalna do ilości insuliny w niej. Chyba raczej w każdej tabletce (niezależnie od ilości insuliny w środku) byłaby podobna ilość tych substancji pomocniczych, jak myślicie?)

A inny sposób mógłby być taki, że istniałyby różne tabletki. Jedne odpowiadające 1 jednostce, inne 5 jednostkom, inne 10 itd... Jak z monetami i banknotami. ;) Ale to też raczej niezbyt wygodne. Odliczanie tabletek też byłoby kłopotliwe, do tego każdy musiałby mieć zapas wielu różnych rodzajów tabletek. I gdyby ktoś zrobił sobie zapas tabletek, z których każda odpowiada 10 jednostkom, a przez kilka lat nigdy nie musiałby brać nigdy na raz więcej niż 10 jednostek, to by się zapas zmarnował. Też bez sensu... No i łatwo o pomyłki, np. wzięcie 10 jednostek zamiast 1. A wzięcie jakiejś wielokrotności 10 zamiast wielokrotności 1 (np. 50 zamiast 5) to już naprawdę mogłoby być tragiczne w skutkach...

Przed chwilą dyskutowaliśmy o tym z SalonemRecreativo i on wymyślił też, że każdy mógłby mieć swoją maszynkę, która produkowałaby tabletki na bieżąco, za każdym razem jedną tabletkę z dokładnie taką ilością insuliny, jaką chcemy. To by było naprawdę fajne... Ale ktoś jeszcze musi skonstruować taką maszynkę, która będzie możliwie mała i jej użycie będzie możliwe w domu. No i jednak wady też by to miało - wyobraźcie sobie każde wyjście cukrzyka z domu... Bez plecaka by się nie dało. I siedzi sobie taki diabetyk w restauracji np., nagle wyciąga maszynę i produkuje tabletki. :P Ale by to był fajny widok. :P

Najbardziej prawdopodobną wg mnie wersją jest to, że taką insulinę mogliby używać ludzie, którzy nie potrzebują bardzo dokładnie wyliczonych za każdym razem dawek (i dawki są ogólnie w miarę stałe), tzn. tacy, którzy mają choć częściowo sprawne trzustki. Np. osoby z T2. Ewentualnie, może nadawałoby się to na insulinę bazową? Ale to wtedy niewiele powiększy nasz komfort, i tak większość insuliny podawalibyśmy w zastrzykach...

A co Wy o tym myślicie?
Chcielibyście insulinę w tabletkach?
Jak wyobrażacie sobie jej dawkowanie?

:)
Ostatnio zmieniony przez Dianka 08-01-2014, 01:04, w całości zmieniany 2 razy  

Wienio1 
... równowaga ...

Insulina: NovoRapid
Wysłany: 08-01-2014, 08:22   

Wreszcie pompiarze mieliby nam czego zazdrościć :-D ....
Ostatnio zmieniony przez Wienio1 08-01-2014, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  

LoveMyHounds 

Leczenie: Pompa
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 08-01-2014, 13:43   Re: Insulina w tabletkach.

Dianka napisał/a:
Najbardziej prawdopodobną wg mnie wersją jest to, że taką insulinę mogliby używać ludzie, którzy nie potrzebują bardzo dokładnie wyliczonych za każdym razem dawek (i dawki są ogólnie w miarę stałe), tzn. tacy, którzy mają choć częściowo sprawne trzustki. Np. osoby z T2.

W koncu doszlas do sedna! ;D

Ja tam sie nie bede rozdrabniac - poczekam na calkowite wyleczenie cukrzycy :-)
Dexcom G4

Aga2010 
Aga

Słodki staż: 21.09.2010
Glukometr: Inny
Pompa: Paradigm 722
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 08-01-2014, 22:37   

LoveMyHounds napisał/a:
Ja tam sie nie bede rozdrabniac - poczekam na calkowite wyleczenie cukrzycy
To i ja poczekam tylko niech szybko cos wymysla bo osiwieje ;)

mateo1 

Słodki staż: od 23 lat
Glukometr: OneTouch Select Mini
Pompa: Paradigm 722
Wysłany: 17-01-2014, 16:16   

Szczerze powiem nie wierzę że to wprowadzą do użytku chyba że będą z tego ogromne zyski. Druga sprawa jak tu ma być dobrze jak koncerny farmaceutyczne produkujące insulinę liczą zyski w bilionach. :x

K@rol 
Morderca Moderatorów

Wysłany: 17-01-2014, 19:04   

mateo1 napisał/a:
Druga sprawa jak tu ma być dobrze jak koncerny farmaceutyczne produkujące insulinę liczą zyski w bilionach.

Wystarczy, żeby wszyscy diabetycy wzięli się za siebie i zaczęli używać mniej insuliny. W skali globalnej straty owych firm były by bilionowe. Ze zdrowiem dla diabetyków....

słoniczka 
słoniczka

Glukometr: OneTouch Select
Pompa: Paradigm Veo
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 25-01-2014, 10:47   

Cytat:
Ja tam sie nie bede rozdrabniac - poczekam na calkowite wyleczenie cukrzycy
To i ja poczekam tylko niech szybko cos wymysla bo osiwieje ;)

fajnie by bylo. ale to jest raczej malo realne :(

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu