forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Kwasica ketonowa
kropka4x4 

Słodki staż: 1991
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Pompa
Insulina: NovoRapid
Glukometr: Accu-Chek Combo
Pompa: Accu-Chek Combo
Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 15-11-2010, 09:42   Kwasica ketonowa

Hej kochani. Podejrzewam, że niestety nabawiłam się kwasicy - nie pytajcie jak i dlaczego. Aceton w moczu w dużysz ilościach, cukier wczoraj wieczorem ok 700, po końskich dawkach insuliny spadł do 380 i na razie się utrzymuje. Zwiększyłam bazę w pompie o 50%, podałam korektę 6j, nie jem, dużo piję wody z cytryną (szklanka wody - pół cytryny wyciśnieej raz na 0,5 h) co jeszcze mogę zrobic? bronię się rękoma i nogami przed szpitalem, nie miałabym co zrobic z dziecmi. Czy są jeszcze jakies sposoby? Bo ja laik po tylu latach w sprawie kwasicy jestem.

romanstr 

Słodki staż: 04-2007
Glukometr: Accu-Chek Active
Pompa: Accu-Chek Spirit
Wysłany: 15-11-2010, 09:52   

dziwne ze nie spada cukier po "końskich" dawkach. Może warto podac z pena, jezeli z pompa jest coś nie tak...

kropka4x4 

Autor tematu
Wysłany: 15-11-2010, 10:06   

nie no z 700 na 380 to nie spadek? przy kwasicy z tego co wiem idzie to wolniej jednak - cukier na 10.00 340 więc lekko w dół.

RAMZES 

Słodki staż: 1998
Leczenie: Peny
Insulina 2: Lantus
Glukometr: Evolution
Wysłany: 15-11-2010, 10:13   

może rzeczywiście spróbuj dać penem ,sprawdź czy fiolka gdzies nie cieknie i wbijając insulinę pod ciśnieniem wypływa na boki (zdążyło mi sie to na polskich insulinach)

jak z tym walczyć najważniejsze to zbić cukier i unikać wysiłku fizycznego ,pic ,pic pic .
ja bym zwiększył dawki ,pominął pompę.
może masz wewnętrzny stan zapalni i sie zwiększa zapotrzebowanie .tak wysokich cukrów nie masz przecież od tygodnia.
a szlachta niech wtedy tańcuje.

Cukrzyca typ 1 wykryta 15 maja 1998.

kropka4x4 

Autor tematu
Wysłany: 15-11-2010, 10:33   

RAMZES napisał/a:
może rzeczywiście spróbuj dać penem

Właśnie podałam 6j - boję się więcej bo jeśli nałożą sięte z pompy to będzie hipo na maksa (podałam do tej pory 16j + zwiększona baza )

[ Dodano: 15-11-2010, 11:30 ]
na liczniku 240 czyli spada. A jak długo trzeba czekac na wypłukanie acetonu z moczu? 19lat choroby a ja takich rzeczy nie wiem. Pierwszy raz walczę z kwasicą.

romanstr 

Wysłany: 15-11-2010, 11:57   

nie napisałaś jaka była przyczyna wiec domniemując dalej wymień insuliną na nowa z innego pudełka. Może za długo mieszkała poza lodowką.

mierz cukier w krótkich odstępach, jak spadnie za nisko - cukier i woda.

kropka4x4 

Autor tematu
Wysłany: 16-11-2010, 06:54   

Witajcie. Wczoraj udało mi się wyjśc na prostą, cukier jeszcze do południa utrzymywał się w okolicy 200 a potem spadł do granic przyzwoitości. Wieczorem kładłam się ze 130 i śladowymi ilościami acetonu w moczu. Od południa insulina podawana tylko pompą już bez dodatkowych wstrzyknięc z pena. Jakie było moje zdziwienie gdy rano na liczniku zobaczyłam 414 :( - zmierzyłam jeszcze raz i wynik się potwierdził, dodatkowo oczuwałam mdłości. Czy to możliwe żeby z dnia na dzień zapotrzebowanie wzrosto aż tak mocno samo z siebie ? Czy to raczej wynik jakiegos wewnętrznego stanu zapalnego. Pod koniec sierpnia miałam jodoterapię i boję się że może weszłam w niedoczynnośc tarczycy i tu leży problem? Miesiąc temu powinnam miec kontrole u endo ale oczywiście nie ma sznas w tym roku się dostac. Nigdy zapotrzebowanie nie wzrastało mi tak gwałtownie.

romanstr 

Wysłany: 16-11-2010, 08:41   

ja bym jednak szukał najpierw winy w pompie, insulinie i wkłuciach. Tymbardziej jeżeli nie masz temperatury ani innych oznak infekcji.

ammmmmm 

Wysłany: 16-11-2010, 10:05   

Czesc,

coz, ketonki tez mi sie ostatnio przytrafily i troche musialam z tym powalczyc... szybko wyciagnelam materialy z jednego z profesjonalnych szkolen i zdecydowanie pomoglo. Warto sprobowac postepowac wg nastepujacych zasad:

1. Nie pozostawac samemu
2. Nie zasypiac !
3. Zadnego wysilku fizycznego
4. Duzo picia (dokladnie tak jak postepowalas)... u mnie bylo to min 1litr wody/slabej lub ziolowej herbaty na godzine- musisz uzupelnic braki elektrolitow
5. Pomiar cukru raz na godzine, pomiar acetonu raz na 2 godziny
6. Podac insuline krotkodzialajaca Z PODWOJNYM FAKTOREM KOREGUJACYM, min.8jednostek PENEM LUB STRZYKAWKA
Jesli u mnie 1 jednostka "zbija" w normalnych warunkach 50ml/dl to teraz podaje 2 jednostki by zbic 50.
Przy silnych acetonach nie probuj korekcji pompa gdyz to czesto wlasnie ona (wklucie, dren...) moze byc przyczyna.

Insuline PENEM podawac co 2 godziny. UWAGA: Jesli poziom cukru spada z predkoscia 50mg/dl: podawac insuline PENEM nie z podwojnym, lecz ze swoim normalnym faktorem korygujacym, u mnie bedzie to 1j na 50mg/dl. Inaczej z deszczu pod rynne, czyli grozi niedocukrzenie.

7. Jesli cukier jest mniejszy niz 200ml/dl i aceton w normie, zjesc 2WW (wolno dzialajace, na szkoleniu polecano banana :) ) bo inaczej grozi niedoculkrzenie.

8. Rzecz oczywista: sprawdzic dren, wyjac wklucie, upewnic sie czy insulina np. nie przemarzla, wymienic ja.... jesna z pierwszych rzeczy w przypadku acetonu.

9. Zglosic sie do lekarza/do szpitala jesli masz silna biegunke lub wymioty (odwadniaja).

Powodzenia!

djiwona 

Wysłany: 12-12-2010, 21:20   Re: Kwasica ketonowa

kropka4x4 napisał/a:
Hej kochani. Podejrzewam, że niestety nabawiłam się kwasicy - nie pytajcie jak i dlaczego. Aceton w moczu w dużysz ilościach, cukier wczoraj wieczorem ok 700, po końskich dawkach insuliny spadł do 380 i na razie się utrzymuje. Zwiększyłam bazę w pompie o 50%, podałam korektę 6j, nie jem, dużo piję wody z cytryną (szklanka wody - pół cytryny wyciśnieej raz na 0,5 h) co jeszcze mogę zrobic? bronię się rękoma i nogami przed szpitalem, nie miałabym co zrobic z dziecmi. Czy są jeszcze jakies sposoby? Bo ja laik po tylu latach w sprawie kwasicy jestem.

Moj tato 2 dni temu zapadł w spiączke ketonową wlaśnie przez to ze nie chciał isc do lekarza aż wkoncu poszedl do szpitala byl 2 tyg wypuscili go i tej samej nocy wstał z łozka przewrócił się i zapadł w spiączke naszczescie pogotowie dotarło na czas juz dochodzi do siebie ale dalej ma aceton w organizmie. Ni zdawał sobie z tego sprawy do czego moze doprowadzić nie stosowanie sie polecen lekarza. Calu czas lezy pod kroplowkami i ma pompe ktora caly czas dozuje mu insulinę. Wiec lepiej i ty zglos sie jak najszybciej do SZPITALA.NIkomu nie zycze tego co przezyłam.

RAMZES 

Wysłany: 12-12-2010, 22:09   

no nieciekawie Iwonko, tato ma typ 2?

kropka4x4 

Autor tematu
Wysłany: 13-12-2010, 07:59   

djiwona napisał/a:
Moj tato 2 dni temu zapadł w spiączke ketonową wlaśnie przez to ze nie chciał isc do lekarza aż wkoncu poszedl do szpitala byl 2 tyg wypuscili go i tej samej nocy wstał z łozka przewrócił się i zapadł w spiączke naszczescie pogotowie dotarło na czas juz dochodzi do siebie ale dalej ma aceton w organizmie. Ni zdawał sobie z tego sprawy do czego moze doprowadzić nie stosowanie sie polecen lekarza. Calu czas lezy pod kroplowkami i ma pompe ktora caly czas dozuje mu insulinę. Wiec lepiej i ty zglos sie jak najszybciej do SZPITALA.NIkomu nie zycze tego co przezyłam.

Hej. Dzieki za troskę. Chcę Cię uspokoic że wszystko już jest O.K. Z kwasicą walczyłam dobę, potem aceton pojawiał się jedynie na którtką chwilę i juz w zdecydowanie mniejszej ilosci. Jeszcze przez tydzień piłam sok z cytryny dla pewosci. Teraz wszystko gra, cukry O.K. ketonków nie ma. We wszystkim trzeba zachowac zdrowy rozsądek i od razu postanowiłam że jeśli nie uporam się z acetonem do rana to i tak zgłoszę się chociaż na kroplówkę.

A tak swoją drogą to z acetonem wypuścili go ze szpitala po 2 tygodniach? Przeoczyli czy co? Bo mi się to w głowie nie mieści. Dużo zdrowia dla taty.

ammmm...twoje rady okazały się bezcenne. Byc może to pompa zaszwankowała, wymieniłam cały osprzęt jednak wszystkie bolusy podawałam penami - zostałam z bazą w pompie i to też zwiększoną w ciągu dnia ( w nocy jednak się bałam). Po całej tej historii zapotrzebowanie na insulinę sporo spadło, z ok 80j/dobę do 55-60j/dobę więc w sumie nie wiem co jest grane. Podejrzewam że jednak ta tarczyca dała mi do wiwatu i napsociła

djiwona 

Wysłany: 13-12-2010, 13:52   

RAMZES napisał/a:
no nieciekawie Iwonko, tato ma typ 2?

Tak Tato ma grupe 2

[ Dodano: 13-12-2010, 13:57 ]
kropka4x4 napisał/a:
djiwona napisał/a:

Hej. Dzieki za troskę. Chcę Cię uspokoic że wszystko już jest O.K. Z kwasicą walczyłam dobę, potem aceton pojawiał się jedynie na którtką chwilę i juz w zdecydowanie mniejszej ilosci. Jeszcze przez tydzień piłam sok z cytryny dla pewosci. Teraz wszystko gra, cukry O.K. ketonków nie ma. We wszystkim trzeba zachowac zdrowy rozsądek i od razu postanowiłam że jeśli nie uporam się z acetonem do rana to i tak zgłoszę się chociaż na kroplówkę.

A tak swoją drogą to z acetonem wypuścili go ze szpitala po 2 tygodniach? Przeoczyli czy co? Bo mi się to w głowie nie mieści. Dużo zdrowia dla taty.

ammmm...twoje rady okazały się bezcenne. Byc może to pompa zaszwankowała, wymieniłam cały osprzęt jednak wszystkie bolusy podawałam penami - zostałam z bazą w pompie i to też zwiększoną w ciągu dnia ( w nocy jednak się bałam). Po całej tej historii zapotrzebowanie na insulinę sporo spadło, z ok 80j/dobę do 55-60j/dobę więc w sumie nie wiem co jest grane. Podejrzewam że jednak ta tarczyca dała mi do wiwatu i napsociła

Tak wypuścili go niby wszystko bylo w porządku, a tu nagle takie cos. Czytalam na temat kwasnicy ketonowe duzo i wszystko sie sprawdzalo mial kucie w klatce piersiowej na metr od niego bylo czuc acetonem duzo pil wody czesto oddawal mocz. Na szczescie dochodzi do siebie jest coraz lepiej ale caly czas od piatku dosują mu insulinę . Życzę powodzenia

kropka4x4 

Autor tematu
Wysłany: 13-12-2010, 21:58   

djiwona napisał/a:
Na szczescie dochodzi do siebie jest coraz lepiej ale caly czas od piatku dosują mu insulinę

ja niezależnie z kwasicą czy bez to insulinka musi byc :)

djiwona napisał/a:
Tak wypuścili go niby wszystko bylo w porządku, a tu nagle takie cos. Czytalam na temat kwasnicy ketonowe duzo i wszystko sie sprawdzalo mial kucie w klatce piersiowej na metr od niego bylo czuc acetonem duzo pil wody czesto oddawal mocz.

Mnie tylko dziwi że z kwasicą wypuścili jak już go mieli bo wiadomo że bez insuliny nie da rady zwalczyc jej. U nas z typem 1 jednak świadomośc czym jest kwasica i jak z nią walczyc jest wyższa, wiedziałam że podstawą jest przyjmowanie dużej ilości płynów żeby się nie odwodnic - wy walczyliście z nieznanym przeciwnikiem w dodatku bez broni w ręku w postaci insuliny.

RAMZES 

Wysłany: 13-12-2010, 23:26   

brak odpowiedniej edukacji daje o sobie znac ,fakt ze typ 2 to cos innego i ryzyko jest znikome i trzeba sie bardzo postrac zeby sie doprowadzić ale pare szkolen by nie zaszkodziło bądź książek.W końcu to nie jest zbuntowana młodzież tylko ludzie w stosownym wieku.

Eska 
Iga :)

Słodki staż: 20.10.2010
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 13-12-2010, 23:48   

Mam pytanie, bo trochę się już gubię... Co trzeba zrobić gdy pojawia się aceton w sporych ilościach? W ogóle trzeba coś robić czy może organizm sam się tego "pozbędzie"? I co daje picie wody z cytryną? Tzn że woda to rozumiem, ale czemu z cytryną?

Nie wiem już co mam zrobić, rodzicom wolę nic nie mówić bo pewnie panikuję jak zawsze :-]

K@rol 
Morderca Moderatorów

Wysłany: 14-12-2010, 00:07   

Eska napisał/a:
Co trzeba zrobić gdy pojawia się aceton w sporych ilościach? W ogóle trzeba coś robić czy może organizm sam się tego "pozbędzie"?

Organizm się zakwasza gdy brakuje insuliny. Nie może czerpać energii z węglowodanów i zaczyna jechac na tłuszczach a efektem ubocznym tego procesu są ketony. Kwasica ketonowa jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia. Co trzeba zrobić? Podać insulinę, żeby spadł cukier bo zapewne jest wysoki. I nie próbować zbijac tego wysokiego cukru sportem bo jedynie pogłębimy zakwaszenie.
Eska napisał/a:
I co daje picie wody z cytryną? Tzn że woda to rozumiem, ale czemu z cytryną?

Cytryna kwaśna ale wbrew pozorom odkwasza organizm ;)

RAMZES 

Wysłany: 14-12-2010, 00:15   

ładne zdjęcie Eska :-D

Jeśli pojawi sie aceton z dużych cukrów to pij ,pij i polewaj ale najpierw obniż cukier ale to chyba logiczne a dlaczego cytryna bo dziala jak rozpuszczalnik :-D i wspomaga oczyszczanie organizmu. woda z cytryna dziala oczyszczajaco i moczopędnie ,odkwaszajaco.Sama cytryna za duzo siku robić nie będziesz . gdzieś czytałem ze woda z ogórków działa podobnie ale nie przepadam .

a jesli będziesz miała aceton przy dobrych cukrach to znaczy ze jesz za malo wegli.

Ostatnio zmieniony przez RAMZES 14-12-2010, 00:18, w całości zmieniany 2 razy  

Kate 
Espresso

Typ cukrzycy: Typ 2
Wysłany: 14-12-2010, 10:21   

RAMZES napisał/a:
woda z cytryna dziala oczyszczajaco i moczopędnie

hmmm ... a możesz mi to wytłumaczyć, w jaki sposób moczopędnie?

RAMZES 

Wysłany: 14-12-2010, 10:37   

na mnie dziala :-]

"Powszechnie stosowany owoc cytrusowy, jakim jest cytryna, ma bardo szerokie pole do działania. Jest stosowana przy leczeniu stwardnienia tętnic, kamicy nerkowej, robaczyc, żółtaczki i leczy stany zapalne błon śluzowych. Wzmacnia nasze serce i niweluje bóle reumatyczne. Sok z cytryny ma właściwości wybielające, stąd jego zastosowanie w kosmetyce przy leczeniu przebarwień. Ponadto w połączeniu z wodą wspomaga odchudzanie i przyspiesza przemianę materii."A co za tym idzie oczyszczanie a produkty oczyszczania muszą sie jakoś z organizmu usunąć.

Tak szybko odpisujesz ze ciężko nadążyć :-D

eF 4 
kto Ci dał skrzydła?

Słodki staż: 08.03.1984
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 14-12-2010, 10:42   

Wiele, wiele lat temu, na jednym oddziale diabetologii dziecięcej w pewnym mieście w Polsce zachodniej podawano dzieciakom z kwasicą sok pomidorowy. Może dlatego, że były to czasy głębokiego PRL-u i o cytrynach można było tylko przed świętami pomarzyć :) .
Ostatnio zmieniony przez eF 4 14-12-2010, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  

Kate 
Espresso

Wysłany: 14-12-2010, 10:43   

RAMZES napisał/a:
Tak szybko odpisujesz ze ciężko nadążyć

No tak ... czasem za szybko nawet myślę :-D

a co do działania moczopędnego chyba tak do końca nie jest :)
Ostatnio zmieniony przez Kate 14-12-2010, 10:48, w całości zmieniany 1 raz  

annzaa 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 14-12-2010, 11:16   

RAMZES napisał/a:
pij i polewaj.

Pij rozumiem,a polewaj??? polewaj sobie czy na siebie??? heheheh ;)

kropka4x4 

Autor tematu
Wysłany: 14-12-2010, 12:52   

eF 4 napisał/a:
podawano dzieciakom z kwasicą sok pomidorowy

jak ja leżałam przy rozpoznaniu to do picia dawali tylko sok z pomidorów którego do tej pory niecierpię

RAMZES 

Wysłany: 14-12-2010, 13:51   

Cytat:
a co do działania moczopędnego chyba tak do końca nie jest
a jak jest? ja sikam wiecej po wodze z cytryna nic po samej wodzie w tej samej ilosci.

Ostatnio zmieniony przez RAMZES 14-12-2010, 14:04, w całości zmieniany 2 razy  

Kate 
Espresso

Wysłany: 14-12-2010, 14:16   

To Ty chyba znasz konkretny mechanizm działania cytryny z wodą skoro cytujesz bliżej nieznane mi źródło. Nie ma w tym nic złego oczywiście, jeśli potrafisz uzasadnić przedstawiane przez siebie teorie.
Bo samo oczyszczanie do mnie nie przemawia. U mnie po cytrynie może wystąpić biegunka i wtedy powiem, że może zwiększyć się diureza, ale na zasadzie wydalania, i nie tylko moczu.
Natomiast prawidłowo działające nerki podczas wzmożonej podaży usuwają nadmiar płynu i to jest logiczne.

djiwona 

Wysłany: 15-12-2010, 20:01   

kropka4x4 napisał/a:
djiwona napisał/a:
Na szczescie dochodzi do siebie jest coraz lepiej ale caly czas od piatku dosują mu insulinę

ja niezależnie z kwasicą czy bez to insulinka musi byc :)

djiwona napisał/a:
Tak wypuścili go niby wszystko bylo w porządku, a tu nagle takie cos. Czytalam na temat kwasnicy ketonowe duzo i wszystko sie sprawdzalo mial kucie w klatce piersiowej na metr od niego bylo czuc acetonem duzo pil wody czesto oddawal mocz.

Mnie tylko dziwi że z kwasicą wypuścili jak już go mieli bo wiadomo że bez insuliny nie da rady zwalczyc jej. U nas z typem 1 jednak świadomośc czym jest kwasica i jak z nią walczyc jest wyższa, wiedziałam że podstawą jest przyjmowanie dużej ilości płynów żeby się nie odwodnic - wy walczyliście z nieznanym przeciwnikiem w dodatku bez broni w ręku w postaci insuliny.

Moj tato nadal leży w szpital odłączyli go od pompy na jeden dzień, insulinę dostawał w brzuch, a dziś znowu sie skarży że czuje aceton znowu to samo. Jak zwalczyć tę kwaśnice ile ją można leczyc czy to bedzie tak do konca czy zagraża jego życiu?

RAMZES 

Wysłany: 15-12-2010, 20:40   

a mierzy tato w ogolę cukier w tym szpitalu?i jaki mam poziom .chyba musi miec powyzej 200 skoro znowu aceton.

Eska 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 15-12-2010, 21:42   

A długo sobie tak można z tym acetonem walczyć? Zawsze się pojawia przy wysokich cukrach?

Torped 

Słodki staż: 21.09.10
Insulina: Humalog
Insulina 2: Humulin N
Glukometr: Care Sens N
Wysłany: 15-12-2010, 21:51   

Proponuję poczytać tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwasica_ketonowa

Eska 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 15-12-2010, 22:00   

Torped, to do mnie? ;P

Torped 

Słodki staż: 21.09.10
Insulina 2: Humulin N
Glukometr: Care Sens N
Wysłany: 15-12-2010, 22:03   

Personalnie nie, podałem link dla tych, którzy pytają o przyczyny i sposoby leczenia kwasicy :)

Eska 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 15-12-2010, 22:17   

Aha ;) No jeśli o mnie chodzi to ja potrzebuję bardziej praktycznych informacji niż wiedzy książkowej :( Zresztą ta teoria to jakoś strasznie brzmi :/

Nie wiem co mam zrobić, mam od kilku dni mega wysoki cukier&aceton a przecież biorę insulinę...
Mam rozumieć że sama insulina i picie dużej ilości wody wystarczy?

kropka4x4 

Autor tematu
Wysłany: 15-12-2010, 22:42   

Eska napisał/a:
Nie wiem co mam zrobić, mam od kilku dni mega wysoki cukier&aceton a przecież biorę insulinę...

Znajdź przyczynę wysokiego cukru. Jeśli nie możesz go zbic insuliną to prawdopodobnie masz już kwasicę. Pwiedz rodzicom, zgłoś się do lekarza skoro od kilku dni walczysz bezskutecznie. Czy zwiększyłaś dawki insuliny? Na początku tego wątku masz podane jak to zrobic. Zmień też opakowanie insuliny bo może jakieś trefne jest, zmień pena (może sie popsuł chociaż mało prawdopodobne). Ale jak tak patrzę na Twój staż to ty szybciutko do lekarza się zgłoś bo sama możesz nie dac rady. Nie czekaj bo nabawisz się powikłań cukrzycowych o wiele za wcześnie !!!

K@rol 
Morderca Moderatorów

Wysłany: 15-12-2010, 22:43   

Eska napisał/a:

Nie. Odpowiedni poziom cukru wystarczy. A picie wody to jedynie wspomoze nieco organizm ale nie wyleczy go. Trzeba wyrównać cukry do normalnego poziomu. To podstawa (lub zacząć jeść węglowodany)

kropka4x4 

Autor tematu
Wysłany: 15-12-2010, 22:48   

djiwona napisał/a:
Moj tato nadal leży w szpital odłączyli go od pompy na jeden dzień, insulinę dostawał w brzuch, a dziś znowu sie skarży że czuje aceton znowu to samo. Jak zwalczyć tę kwaśnice ile ją można leczyc czy to bedzie tak do konca czy zagraża jego życiu?

Pewnie włączą insulinę na stałe. Z tego co piszesz wnioskuję, że po odłączeniu insuliny cukier znów wędruje w górę i stąd kwasica wraca. Ale tak się zastanawiam jak on czuje aceton? Zwykle to otoczenie go odczuwa. Może Twój tato czuje wysoki cukier? Nie macie glukometru? Kwasica jest wynikiem źle leczonej cukrzycy a źle leczona cukrzyca stanowi jakby nie patrzył zagrożenie dla życia. Ale spokojnie, najprawdopodobniej spróbują ustawic go w szpitalu na insulinie a potem walka będzie trwała w domu - może już nie z kwasicą ale walka o dobre poziomy cukru.

Eska 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 15-12-2010, 23:19   

No właśnie nie mogę go zbić... o 13 miałam cukier 300coś, później w sumie przespałam pół dnia, wstałam teraz, mierzę cukier a tu HI :S Ale chciałabym uniknąć mówienia rodzicom o tym... wzięłam insulinę teraz, zobaczę jakie będą efekty... Dzięki za rady.

K@rol napisał/a:
zacząć jeść węglowodany
węglowodany? To cukier chyba jeszcze bardziej urośnie..?

matimartyna 
Maybe you're right

Słodki staż: 43 lata
Glukometr: Contour USB
Pompa: Paradigm 722
Pomogła: 121 razy
Wysłany: 15-12-2010, 23:21   

Eska napisał/a:
chciałabym uniknąć mówienia rodzicom o tym

Nie kombinuj to nie jest ukrywanie np. oceny niedostatecznej to jest zagrożenie dla Twojego zdrowia i życia.

Komentuj.
Nie obrażaj
email: matimartyna@mojacukrzyca.org

RAMZES 

Wysłany: 15-12-2010, 23:23   

Z acetonem mam niewielkie doświadczenia bo tylko paru letnie z kwasica mniejsze, .Ale jak masz pytania to pisz.

Bellaa 

Wysłany: 16-12-2010, 00:00   

Eska, jaki teraz cukier?

nie czekaj, nie jest to bezpieczne.

Eska 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 16-12-2010, 00:02   

matimartyna napisał/a:
Nie kombinuj to nie jest ukrywanie np. oceny niedostatecznej to jest zagrożenie dla Twojego zdrowia i życia.
No ja rozumiem :( Wzięłam jak na razie 16j Novorapidu i czekam a jak do rana niewiele się zmieni to powiem rodzicom, trudno :cry:

[ Dodano: 16-12-2010, 00:03 ]
Bellaa napisał/a:
Eska, jaki teraz cukier?
40 minut po podaniu 10j ins nadal był HI (chociaż może za wcześnie zmierzyłam), wzięłam jeszcze 6 no i czekam :(
Ostatnio zmieniony przez Eska 16-12-2010, 00:04, w całości zmieniany 1 raz  

Bellaa 

Wysłany: 16-12-2010, 00:22   

Mierz co godzinę, może spadnie na tyle, że da się zmierzyć :-/

a jak się czujesz?

Eska 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 16-12-2010, 00:27   

Fatalnie, z tym że nie wiem ile z tego jest spowodowane wysokim cukrem a ile gorączką ;]

Aaa.. padam... coś czuję że to dłuuuugaaaa noc będzie

RAMZES 

Wysłany: 16-12-2010, 05:12   

Spokojnie za ładna jesteś żeby umierać.

Nie mysl o acetonie tylko o utrzymaniu dobrych cukrów.

Beda dobre poziomy, aceton sam zniknie.Staraj sie tylko duzo pic .Nie koniecznie musi byc to sama woda z cytryna jesli nie dajesz rady moze brac Cie na wymioty po niej, cokolwiek byle płyn i niesłodzone.

Wszytki rady powyżej sa sluszne .Aceton to nie jest diabeł to tylko produkt spalania tłuszczu.
40 minut na zbicie to nawet apidra nie daje rady.

Masz stan zapalny, bedzie rosnąć cukierek.
Pomyśl o tym ze masz jeszcze produkcje wlasnej insuliny i ona sporo Cie ratuje :-]

Mierz częściej ,
w razie konieczności dobijaj większe dawki.
Pij.
Lecz sie z choroby.

I jedz wegli troszku jesli przez gorączkę straciłaś apetyt.i nie jadłaś ich dłużej niż 2-3 dni.

djiwona 

Wysłany: 16-12-2010, 08:26   

RAMZES napisał/a:
a mierzy tato w ogolę cukier w tym szpitalu?i jaki mam poziom .chyba musi miec powyzej 200 skoro znowu aceton.

Tato caly czas ma powyżej 200 i caly czas mierzy cukier.

kropka4x4 

Autor tematu
Wysłany: 16-12-2010, 08:36   

Eska napisał/a:
Fatalnie, z tym że nie wiem ile z tego jest spowodowane wysokim cukrem a ile gorączką ;]

Twoje cukry prawdopodobnie spowodowane są gorączką (stan zapalny w organizmie) Kaładzenie się spac z poziomem 300 czy wyżej nie jest dobrym rozwiązaniem. Mierz cukier co godzinę, koniecznie zwiększ dawki i marsz do rodziców!!! Będę się jeszcze bardziej o Ciebie martwic jeśli kedys to wypłynie że im nie powiedziałas, pomyślą że im nie ufasz i będą bali się gdziekolwiek puszczac Cię samą, będą próbowali Cię bardziej kontrolowac. Nie mówiąc o Tym, że tfu tfu, gdyby coś to nawet nie wiedzą co jest grane. Jak lekarz spyta "jak długo córka ma wysokie cukry?" to będę musieli odpowiedziec " niewiem" ewentualnie "dopiero dzis " - pomyśl też o tym.

djiwona napisał/a:
Tato caly czas ma powyżej 200 i caly czas mierzy cukier.

więc albo nie przestrzega diety albo konieczne będzie wprowadzenie insuluny. Dopuki cukry nie zejdą do normalnego poziomu tylko będą sie urzymywac wysoko kwasica będzie wracac

djiwona 

Wysłany: 16-12-2010, 08:36   

kropka4x4 napisał/a:

Pewnie włączą insulinę na stałe. Z tego co piszesz wnioskuję, że po odłączeniu insuliny cukier znów wędruje w górę i stąd kwasica wraca. Ale tak się zastanawiam jak on czuje aceton? Zwykle to otoczenie go odczuwa. Może Twój tato czuje wysoki cukier? Nie macie glukometru? Kwasica jest wynikiem źle leczonej cukrzycy a źle leczona cukrzyca stanowi jakby nie patrzył zagrożenie dla życia. Ale spokojnie, najprawdopodobniej spróbują ustawic go w szpitalu na insulinie a potem walka będzie trwała w domu - może już nie z kwasicą ale walka o dobre poziomy cukru.

Tato cały czas bierze insulinę, a aceton mówi że cały czas czuje, czuje taki dziwny zapach z ust taki jak przy tej kwaśnicy wcześniej tego nie miał. Mój tato dowiedział się o jego chorobie 3 lata temu najpierw dostawał leki a zaraz insulinę o 2 grupie dowiedział się rok temu, nie prowadził diety tak jak trzeba na początku, bo nie zdawał sobie sprawy. Dopiero teraz cały czas jest na ścisłej diecie 3 posiłki razowe makarony chleby itp.

[ Dodano: 16-12-2010, 08:45 ]
kropka4x4 napisał/a:

więc albo nie przestrzega diety albo konieczne będzie wprowadzenie insuluny. Dopuki cukry nie zejdą do normalnego poziomu tylko będą sie urzymywac wysoko kwasica będzie wracac
a i jeszcze jedno nie wiem czy to ma coś z tym w spólnego ale w jego badaniach zauważyłam białko w moczu 13 %

RAMZES 

Wysłany: 16-12-2010, 08:51   

to kręcenie sie w kolko,skoro ma cukier ciągle powyżej 200 to stad jest aceton.

Powinien utrzymywać go na poziome 100-150 wtedy acetonu nie bedzie . czy to zrobi insulina czy sama dieta czy ruchem to juz zalezy od was.
Jeśli tato jest uparty i nie potrafi sie stosować to Ty zacznij czytać i sie edukować i na sile go do tego przymus.Inaczej to błędne kolo.Postrasz go .
Ciężko mi czasem zrozumieć metody postępowania w typie 2 i brniecie we wlasniej upartości i nawykach, które spowodowały chorobę.

Ostatnio zmieniony przez RAMZES 16-12-2010, 08:55, w całości zmieniany 1 raz  

K@rol 
Morderca Moderatorów

Wysłany: 16-12-2010, 09:54   

Eska napisał/a:
40 minut po podaniu 10j ins nadal był HI

A może glukometr uszkodzony? Bo takie sa zazwyczaj objawy, że ciągle pokazuje HI albo LO.

Kate 
Espresso

Wysłany: 16-12-2010, 10:07   

djiwona napisał/a:
Moj tato nadal leży w szpital

Czegoś nie załapałam najwidoczniej. Napisałaś wczoraj, że tato leży w szpitalu, ale pomiar cukru i tak sam sobie wykonuje. Tylko jeśli jest na pompie i wlewają w niego płyny infuzyjne to pojawia się pytanie czy ktoś jeszcze kontroluje wyniki badań z krwi? Coś chyba nie tak, skoro białko w moczu na dodatek.

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu