To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.mojacukrzyca.org
Forum portalu mojacukrzyca.org

Ogólnie o cukrzycy - dlaczego się pocę?

Bajka - 29-03-2009, 23:45
Temat postu: dlaczego się pocę?
Cześć !
jestem "nowa" na forum.
mam cukrzycę typu 1 od 10 lat. Właściwie bez powikłań. Od jakiegoś czasu pocę się czasami w nocy (cała) i pocą mi się stopy w ciągu dnia. Nie mam niedocukrzeń. Cukry 70-140. Czy to może być związane z cukrzycą? jeszcze nie rozmawiałam o tym z moją diabetolog.
Może to zupełnie cos innego?

SalonRecreativo - 30-03-2009, 04:45

Pocisz się, bo gruczoły potowe wydzielają pot ;]

Więcej takich przypadków tu, tu, tu i tu.

ekujawinska - 30-03-2009, 09:10

:-[ Niestety ma to związek z cukrzycą i z osłabieniem organizmu, moja pani dr powiedziała że trzeba się z tym pogodzić :-)
andrea 55 - 30-03-2009, 10:13

mam to samo ale diabetolog drapie się w głowę dlaczego. Cukry w nocy są normalne a nawet wyższe a pocę się niemiłosiernie tak że mogę pływać w łóżku.
Bajka - 01-04-2009, 21:56

Tylko rzeczywiście, czasem jest dobrze, a czasem zupełnie fatalnie. Musi byc jakas przyczyna, może jednak w diecie?
koniczyna - 02-04-2009, 10:11

I mnie niedawno dopadły nocne poty (pierwszy raz w zyciu)Ale zbieglo się to z infekcją.Przez 2 tygodnie mialam goraczkę,pociłam się ponad 3 tygodnie,koszmar,zmieniałam koszule kilka razy w nocy.Rodzinna tlumaczyła nocne poty cukrzycą i klimaterium.Spadków cukru nie mam.Morfologia wykazala anemie(a jeszcze miesiac przed zachorowaniem wszystko w normie),również niski poziom żelaza 25ng/dl (norma 60-150)Brałam żelazo i piłam dużo soków z buraka.Samopoczucie się poprawiło,nocne poty ustały.

Nocne poty muszą miec swoją przyczynę.Rodzinny powinien szukać.
tutaj też o potach http://mediweb.pl/symptoms/wyswietl_s.php?id=5

Elfik102 - 02-04-2009, 19:47

Ja się pocę tylko przy bardzo niskich cukrach. Jest mi wtedy zimno, a jestem cała spocona :/
Trochę mnie zaskoczył ten temat, bo gdzieś czytałam (juz nie pamietam gdzie) , że diabetycy się mniej pocą, bo cukrzyca powoduje suchość skóry, a co za tym idzie zmniejszone wydzielanie potu...

Anna Luchowska - 02-04-2009, 21:04

Bajka napisał/a:
Od jakiegoś czasu pocę się czasami w nocy (cała)

Hmm 8-| nigdy wczesnie sie nad tym nie zastanawialam.. ale mi rowniez zdarzylo sie kilka razy w nocy tak spocic :-roll ze koszulke mozna bylo wykrecac mimo ze cukry byly w normie... :-D przed choroba czegos takiego nie mialam. :-/ Nie zdarzalo sie to co noc ale w pewnych odstepach czasu i o ile dobrze pamietam pierwszy raz byl krotko po tym jak zdiagnozowali u mnie chorobe:/

Marzena3073 - 03-04-2009, 19:48

Co do pocenia to qrcze ja tez w nocy i to mocno. Przed cukrzyca tego nie mialam :-/
aga33 - 04-04-2009, 23:26

No właśnie,wieczorem dziwnie mokra na szyi jestem,i takie swedzące krostki wyłażą.jeszcze do tego centralne ogrzewanie.ale teraz jest ciepło wiec nie grzeja.
A czytałam gdzies ze przy wysokich nocnych cukrach pocenie jest spore i to powoduje wlasnie wydobywanie sie cukru w postaci krostek.No skonsultuje to njapierw z diabetologiem i alergologiem.bo czeka mnie wizyta.
A w dzień to mam napady dusznosci przez tą niedoczynnośc tarzczycy.Ciągle lecze i co złe wyniki.

erni - 05-04-2009, 07:19

aga33 napisał/a:
wieczorem dziwnie mokra na szyi jestem,i takie swedzące krostki wyłażą
..mam tak samo z tym ze te krostki kiedy sie pojawiaja sa bardzo bolesne przy dotyku,jednak przyczyną ich powstawania sa niewydolne nerki ,orgaznizm wywala na zewnatrz wszelkie cuchnace toksyny :-[
nieKaz - 05-04-2009, 21:19

Marzena3073 napisał/a:
Co do pocenia to qrcze ja tez w nocy i to mocno. Przed cukrzyca tego nie mialam :-/

Ja niestety też mam to samo, ale nie zawsze. Już się z tym pogodziłam, bo byc może jest to zwiazane z menopauzą a żadnych hormonów już nie tknę. Brałam je nieprzerwanie przez jakieś 10 lat i wystarczy. Dużo lepiej czuję się bez nich.

Marzena3073 - 06-04-2009, 12:41

Oj qrcze z menopauza? To co jak ja ja dostane ? Zaleje sie wlasnym potem na amen :( 8-|
Bajka - 08-04-2009, 17:49

O menopauzie nie pomyślałam.
Byłam u dermatologa. Dostałam krem URO. Po nim mam stopy tak strasznie znowu suche, zrogowaciałe, że az wstyd je pokazać.
Diabetolog powiedziała, że takie pocenie jak moje to nie od cukrzycy. Okazało się, że mam infekcje dróg moczowych, przeleczyła, i poty w nocy minęły. Ale te stopy się pocą (no teraz po tym URO to nie) :-]

SalonRecreativo - 08-04-2009, 20:24

Bajka napisał/a:
Ale te stopy się pocą

Kiedyś odpadną, to przestaną :hah:

Marzena3073 - 09-04-2009, 09:53

Bo trzeba kremy nawilzajace qpic :) Musza miec w skladzie mocznik :) Znaczy na tubie trzy szukac czegos o nazwie UREA :) No ja se takie qpilam i nuzie mam gladziuuutenkie :) Jak u niemowlaczka :P :)
Bajka - 28-08-2009, 21:10

Po 3 miesiącach nadal potów w nocy nie mam. To chyba jednak była "wina" infekcji w drogach moczowych... :-D :-D :-D
OpTi - 02-09-2009, 10:26

i mnie czasem dopadają nocne poty, wtenczas moge koszulke wykręcać i tylko kordłę obrócic wraz z poduszką tez mam juz cukrzycą 10 lat
grzegorz - 03-09-2009, 18:41

A mnie dopada w pracy, jak wezme insuline i bardzo to mnie zlści czemu się poce cukier mam niski 70 110 a się poce moze to nerwy, nikt niewie że jestem cukrzykiem. Pracuje w ciepłym klimacie w pralni :-D