To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.mojacukrzyca.org
Forum portalu mojacukrzyca.org

Insuliny i inne leki - koniec produkcji Novolet Actrapid i Insulatard

Voyage - 04-07-2007, 10:43
Temat postu: koniec produkcji Novolet Actrapid i Insulatard
Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum. Slodkim jestem od prawie 3 lat i od samego poczatku wstrzkuje Actrapid oraz Insulatard z Novoletu, ktore calkiem dobrze dzialaja na mnie :) Jednak te insuliny zostaly wycofane z produkcji :( a mnie koncza sie jej zapasy w lodowce :-roll Ponoc Novolet produkuje jakies nowe insuliny zamiast tych poprzednich (nazw tych nowych nie znam). Moje pytanko: co to są za insuliny, czy to samo co Actrapid i Insulatard tylko że pod nową nazwą? Czy moge swobodnie przejsc na te nowe insuliny? Moze ktos z Was mial wlasnie podobną sytuacje... Pytam tu poniewaz najblizsze wizyty u diabetyka w mojej przychodni sa dopiero na wrzesien :-x
Pozdrawiam

supergirl - 04-07-2007, 11:09

a nie lepiej będzie Ci przejść na np. Humalog lub Novorapid i Lantus lub Levemir?
Skoro i tak będzie zmieniał leczenie, to może warto pomyśleć o intensywnej insulinoterapii analogami?
We wrześniu porozmawiaj z diabetologiem :-D
co do tych zastępczych insulin dla Actrapidu i Insulatardu, to niestety nie znam, ale na pewno znajdą się osoby na forum, które będą wiedziały jak Ci pomóc ;-)

Dorota321 - 04-07-2007, 11:19

firma NovoNordisk przestała produkować insuliny do wstrzykiwaczy Novolet i Innolet,
musisz i tak skonsultować się z lekarzem i zgłosić do przychodni chociażby po nowe peny i przeszkolenie z ich użytkowania

więcej info http://www.novonordisk.pl...dystrybucji.asp

Actrapid i Insulatard Penfill to są te same insuliny w tym samym stężeniu (100 jm/ml) co Actrapid i Insulatard Novolet tylko w innym pojemniku/ fiolce przystosowanej do odpowiedniego wstrzykiwacza

pozdrawiam

wodz - 04-07-2007, 11:20

Producentem insuliny jest NovoNordisk. Novolet to nazwa jednorazowych wstrzykiwaczy. Insuliny Actrapid i Insulatard będą nadal produkowane, ale dostępne tylko w formie penfili. Nie ma się więc czego obawiać tylko trzeba się zaudać do poradni i poprosić o pena do tych penfili.

wo

Voyage - 04-07-2007, 11:43

Tak, wiem że nazwa Novolet oznacza peny jednorazowe. I na takich wlasnie wstrzykiwaczach mi zalezy. Nie chcę penfila na wymienne fiolki. Potrzebuje miec jednorazówki w roznych miejscach, bo taki mam tryb zycia. Ale z tego co widzę na stronie podanej przez Dorote, nie bedzie juz jednak takich jednorazówek produkowanych przez NovoNordisk :(
Dorota321 - 04-07-2007, 11:52

penfill=fiolka, a urządzenie do tego to pen;

dostajesz przynajmniej po jednym penie do każdego rodzaju insuliny, bo dobrze jest mieć zawsze jakiś zapasowy na wszelki wypadek

wyboru nie masz-albo peny, albo pompa; produkcji Novoletów firma już nie wznowi

Voyage - 04-07-2007, 12:12

ok, dzieki za krotkie przeszkolenie ;) w takim razie bede musial zacząć cudowac z penami i fiolkami :-/ czego zawsze sie obawialem...
matimartyna - 04-07-2007, 21:47

Voyage napisał/a:
Tak, wiem że nazwa Novolet oznacza peny jednorazowe. I na takich wlasnie wstrzykiwaczach mi zalezy. Nie chcę penfila na wymienne fiolki. Potrzebuje miec jednorazówki w roznych miejscach, bo taki mam tryb zycia. Ale z tego co widzę na stronie podanej przez Dorote, nie bedzie juz jednak takich jednorazówek produkowanych przez NovoNordisk :(

Nie ma znaczenia dla mnie czy jednorazówka, czy pen więc i Ty się przyzwyczaisz. Byłam też dawno temu na actrapidzie i insulatardzie. Była to pierwsa moja intensywna insulino-terapia. Muszę jednak powiedzieć, że humalogi są dla mnie o wiele lepsze ale i droższe. (humalog i lantus- na lantus nie ma dotacji, 1 opakowanie ok. 250 zł. w aptekach Centrum)
Z penem też możesz chodzić i nie musisz nosić ze sobą całego pudełka tylko pen. Pen jest podobny do jednorazówki.
A lekarza poproś o dwa peny, może Ci da nawet trzy. Nie powinien robić z tego problemu. Ja osobiście mam jeszcze gdzieś stare peny po actrapidzie.
Pozdrawiam Słodziutkch, Ania.

Juras - 05-07-2007, 14:18

Voyage napisał/a:
takim razie bede musial zacząć cudowac z penami i fiolkami czego zawsze sie obawialem...

Czego tu się obawiać? :-D ;-)
Małe dzieciaki sobie z tym radzą... Ty też się nauczysz :-!!! ;-)

Voyage - 06-07-2007, 15:22

Chodzi o to, że jednorazowka jak sie np zepsuje, czy ją zgubie, to nic sie nie stanie bo mam ich zawsze jakis zapas. Pal licho jak stanie sie to gdy jestem w domu, ale jesli teraz mając pena zgubie go lub uszkodze bedac gdzies daleko na wyjezdzie, to bede w kropce. Czesto wyjezdzam motocyklem gdzies dalej, tak np teraz w sierpniu chce objechac Ukraine, Krym, Rumunię i Wegry - są to troszke extremalne wyprawy, biwaki na dziko itp, i roznie bywa, dlatego wole miec kilka jednorazówek np jedna w kieszeni spodni, druga w jednym kufrze trzecia w drugim kufrze.
Ale spoko, bylem juz u diabetologa i dal mi az 3 peny :-lol takze bede mial zapasowe JAKBY CO :) Jeden bede mial zawsze "przy tylku" a dwa pozostale schowane dobrze.
Poprostu wczesniej myslalem ze bede mial tylko jednego pena i dlatego sie troche obawialem...

Pozdrawiam :)

Dorota321 - 07-07-2007, 08:26

no i nie mówiliśmy wszyscy? z penami nie taka zabawa straszna jak się wydaje... ;-)

owocnych podróży w takim razie
pozdrawiam

Voyage - 07-07-2007, 13:54

No zobaczymy :-) dzis zakupie "amunicje" do tych penow i zaczne zabawe :-lol Fajnie że mają one dawkowanie co 1 jednostke, bo jednoazowki mialy co 2 j.
Dzieki ;-)
Pozdrawiam

malwinka - 12-07-2007, 10:49

eee ja nie widziałam, że Actrapid i Insulatard wycofują, wiedziałam, że Mixtard 20, szkoda, bo ja bardzo lubie Actrapid, na mnie dobrze działa, pozatym ma ładną nazwę, która kojarzy mi się z czerwonym...żal^^to ja nie wiem co ja teraz bee brać za insulinę, skoro wycofuja ich tyle....a biore i Actrapid i Mixtard 20, moja lekarka jakaś nie poinformowana chyba, bo skoro ona twierdzi, ze wycofują Mixtard 20, to ona chciała mnie przestawić na Insulatard, który już kiedyś brałam, ale skoro i ten wycofują...ja już się pogubiłam...a tak nie ciepie jeździć na kontrolę...
Słony-paluszek - 12-07-2007, 11:20

Malwinko! Źle zrozumiałaś!
Wycofują te insuliny, ale wyłącznie we wstrzykiwaczach/penach jednorazowych.

Będą dostępne jedynie we fiolkach/penfill'ach

Jezeli używasz fiolek do "nabijania" penu, to nie ma problemu :)
W ogóle nie ma problemu, po prostu Novolety likwiduja, ale penfill'e zostaja.