To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.mojacukrzyca.org
Forum portalu mojacukrzyca.org

Insuliny i inne leki - glucophage

r1976 - 10-06-2007, 14:50
Temat postu: glucophage
no dobra "dwójki" i inni "lekomani"
biorę Glucophage 850 mg 3 razy dziennie
wczoraj kumpela w aptece powiedziała mi że jest jakis nowy Glucophage retard 850 czyli to samo ale o przedłuzonym działaniu
1. miał ktoś!???
2. lepsze/gorsze*
3. lepiej trzyma cukry???
4. zmieniać/ niezmieniać*
5. czym to sie różni (tzn, co mi to daje ze o przedłuzonym działaniu)
piszcie bo jakby co uderzę do ogólnej po recepte

*niepotrzebe skreślić

Jans - 23-08-2007, 02:42
Temat postu: Re: glucophage
r1976 napisał/a:
no dobra "dwójki" i inni "lekomani"
biorę Glucophage 850 mg 3 razy dziennie
wczoraj kumpela w aptece powiedziała mi że jest jakis nowy Glucophage retard 850 czyli to samo ale o przedłuzonym działaniu
1. miał ktoś!???
2. lepsze/gorsze*
3. lepiej trzyma cukry???
4. zmieniać/ niezmieniać*
5. czym to sie różni (tzn, co mi to daje ze o przedłuzonym działaniu)
piszcie bo jakby co uderzę do ogólnej po recepte

*niepotrzebe skreślić

od strony ekonomicznej - jest nowa forma glucophage XL 850- nie jest na liście leków refundowanch - cena za 30 tabl ok 17 zł - niestety to nowy lek -mało moich pacjentów ( w aptece) ma ta nowość wiec nie mogę nic wiecej opisać ..

bogna_jak - 11-10-2010, 17:23

Witajcie :-)

Ostatnio (po kolejnym zmniejszeniu dawek) brałam Metformax 850 - 500 -500. Ponieważ znów jest lepiej, diabetolog zaproponowała przejście na długodziałający Glucophage XR 750 ( 1 tabletka wieczorem, na noc)
Czy ktoś to bierze?
Jakieś doświadczenia?
W ciągu 8-miu dni brania nowych tabletek poziom cukru był wyższy niż przedtem.
Miałam wskazówkę... jak będzie coś źle, wrócić do Metformaxu, więc wróciłam.
Nie wiem, czy jeszcze raz próbować... czy ktoś z Was miał podobnie? :-roll

jasona - 11-10-2010, 17:37

Mi definitywnie nie służy, dodatkowo mam uczulenie, jak z resztą na połowę leków.
Poprzedni lekarz powiedział, że mam to brać, żeby nie było powikłań, jak się zapytałam czemu, usłyszałam, że tak musi być. 8-|
Teraźniejszemu powiedziałam o uczuleniu kazał odstawić, zgłupiałam doszczętnie :-o :-/

Kate - 11-10-2010, 17:47

bogna_jak opiszę Ci może troszkę moje doświadczenia z tym lekiem, bo mam go przepisanego jako dodatek do insuliny dziennej i długodziałającej, ponieważ jest stosowana w monoterapii jak również w skojarzeniu z innymi doustnymi lakami przeciwcukrzycowymi lub z insuliną.
Niby ma w nazwie taką sama Metforminę jednak różni się tym, że przy uwalnianiu natychmiastowym poziom cukru ma w założeniu spadać dość szybko (w tej postaci klasycznej Metforminy), a w Glucophage XR uwalnia się dłuższy czas, więc można porównać do bazy długo działającej.
Powinnaś chyba raz jeszcze skonsultować się z lekarzem żeby ustalić czy np. będziesz dobierała Glucophage XR tylko na wieczór. Tak czy owak bezwzględna rozmowa z lekarzem :)

bogna_jak - 11-10-2010, 17:47

To masz ciekawego lekarza. :-]
Ja ostanio miałam HbA1c 5,0 ... cały dzień ładne cukry, tylko rano lekko podwyższone i moja diabetolog stwierdziła, że zamiast brać 1850 (przez cały dzień) mogę brać 750 (raz), więc dla organizmu będzie lepiej, i rano cukry powinny też być lepsze :-)

Nim zacznę robić ponowne eksperymenty z Glucophage XR, spróbuję zmniejszyć ranną dawkę z 850 do 500, zobaczę co z tego wyniknie :-D

[ Dodano: 11-10-2010, 17:52 ]
Kate... pani doktor dała mi 3 miesiące na eksperymenty, od razu zapisała mnie na 30 listopada. :-oops
Przepisała i te i te pastylki, mam od niej "zezwolenie" na różne próby :-D

Kate - 11-10-2010, 17:54

decyzja podjęta no i sprawa rozwiązana :-|
koniczyna - 11-10-2010, 18:03

bogna_jak napisał/a:
diabetolog zaproponowała przejście na długodziałający Glucophage XR 750 ( 1 tabletka wieczorem, na noc)
Czy ktoś to bierze?

Chyba chodzi o 850 mg.
Ja biorę Glucophage XR 500 już ponad rok czasu,wieczorem o 22-23 i jestem b.zadowolona,cukry na czczo w granicach 100(na contour ts).Próbowałam też nie brać ,po kilku dniach cukry ranne w górę "szły'.Jeśli wziełam wcześniej np.o 20 też bez wiekszęgo efektu,najlepiej ok 22.30.Jest to lek o przedłużonym uwalnianiu,najwieksze stężenie po 7 h.
Tu jest troche więcej informacji o tym leku:
http://leki-informacje.pl...xr,3.html#t_5_2

bogna_jak - 11-10-2010, 18:25

Dzięki Koniczyno...

Mam 750, tabletki francuskie firmy Merck, kupione u nas.
Tak samo jak Ty, mam je brać o godz. 22-23, spróbuję jeszcze raz. :-D

jasona - 11-10-2010, 18:36

No ja w sumie mam insulinę, więc nie wiem chyba na mnie eksperymentują, co lekarz inaczej :-cry :-cry :-cry :-cry
Kate widzę, że masz też peny, więc w sumie tak jak ja :-D
Insulina plus tabletki, też doczytałam, że długo się uwalnia, ale jak ja mam rano w okolicach 70-100 średnio tylko z insuliną wieczorną, to czy Glucophage nie spowoduje spadku więcej 8-| :-o Tak z ciekawości bo i tak mam uczulenie, nie rozumiem tylko dlaczego poprzedni lekarz się upierał przy nim jeśli widział moje cukry ranne :-idea

Kate - 11-10-2010, 19:46

Jeśli tylko tak z ciekawości jasona to po co sobie zawracać głowę czymś, co źle na Ciebie działa?
Skoro masz ranny cukier w porządku to nad czym się więcej zastanawiać? :)

jasona - 11-10-2010, 21:21

nie wiem, debatuję, miałabym dodatkowy argument, teraz już wiem, że oprócz tego, że szkodzi szkodzi więcej :-D
Kate - 12-10-2010, 10:36

jasona napisał/a:
nie wiem, debatuję, miałabym dodatkowy argument

I ten argument jest nie do zbicia ;-)