To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.mojacukrzyca.org
Forum portalu mojacukrzyca.org

Mój lekarz, moja poradnia - [Wrocław] Dobry diabetolog we Wrocławiu

pinczerka - 25-08-2012, 17:24

Ja, odkąd skończyłam 18 lat, leczę się na Dobrzyńskiej u dr Salmonowicz - wg mnie bardzo świetna, kompetentna lekarka. :) I najbliższy termin to koniec października. Poza tym ta doktor stara się zawsze, żebym przychodziła do niej co 3 miesiące. :)
Dianko, może kiedyś się spotkamy na Dobrzyńskiej? :) Ja od września będę we Wrocławiu - przeprowadzka na studia. :)

Dianka - 25-08-2012, 18:59

pinczerka napisał/a:
Ja, odkąd skończyłam 18 lat, leczę się na Dobrzyńskiej u dr Salmonowicz - wg mnie bardzo świetna, kompetentna lekarka. :) I najbliższy termin to koniec października.

Hmm, a kiedy podano Ci taki najbliższy termin? Ja jak ostatnio tam dzwoniłam, to powiedziano mi, że najbliższy jest do dr Sowińskiego, i to na koniec listopada właśnie. U pozostałych lekarzy to podobno grudzień albo kolejny rok.
pinczerka napisał/a:
Dianko, może kiedyś się spotkamy na Dobrzyńskiej? :) Ja od września będę we Wrocławiu - przeprowadzka na studia. :)

Ja w sumie jeszcze nie wiem, co z moimi studiami, bo ciągle nie mam gdzie mieszkać. A spanie pod mostem cały rok będzie średnio fajne, chociaż w sumie jeśli chodzi o mosty, to we Wrocławiu jest niezły wybór. :P Nie wiem czemu mam taki straszny problem ze znalezieniem pokoju... najpierw było ciężko, bo na odległość, więc to jeszcze zrozumiałe. W końcu pojechałam tam na parę dni, byłam w wielu miejscach, ale zawsze nawet jak się zdecydowałam coś wynająć, to kilka godzin później dostawałam informację, że już nieaktualne. Nie wiem, muszę robić na ludziach jakieś strasznie złe wrażenie, że nawet jak się zdecyduję, to szukają innych lokatorów...

pinczerka - 25-08-2012, 23:27

Pod koniec lipca mój tato dzwonił i jestem umówiona pod koniec października do dr Salmonowicz.
A z tym mieszkaniem to też słyszałam, że im później, tym gorzej. Ja znalazłam fajne mieszkanie - będę mieszkała jeszcze z dwiema osobami - moją przyjaciółką i naszym kumplem (prawie jak rodzina mojej przyjaciółki), także super nam się trafiło, w dodatku każda z nas będzie miała blisko uczelni (jak kolega, to nie wiem,ale on sobie poradzi :D ).
Jak coś, to zawsze pozostaje akademik. :D (Chyba że też wszystkie miejsca są już zajęte, poza tym ja średnio chciałabym mieszkać w akademiku.)
Z robieniem przez Ciebie złego wrażenia pewnie mocno przesadziłaś ( ;) ), może tu chodzi o coś innego...

Dianka - 26-08-2012, 04:00

pinczerka napisał/a:
Pod koniec lipca mój tato dzwonił i jestem umówiona pod koniec października do dr Salmonowicz.

Hmm, no to w sumie możliwe, że jak ja dzwoniłam z 3 tygodnie później, to terminy u niej były na grudzień. A jak jest w tej poradni w ogóle, mogę następnym razem tak po prostu zapisać się do innego lekarza tam? Czy znów będę musiała mieć skierowanie itd? Nie wiem, bo zawsze korzystałam z poradni specjalistycznych, w których był jeden lekarz.

No z mieszkaniem faktycznie fajnie Ci się trafiło. :) I wiem, że im wcześniej, tym lepiej, dlatego sama szukam już od czerwca. ;) Niestety trudno to zrobić będąc przez większość czasu daleko od Wrocławia i nie mogąc przyjechać w ciągu kilku godzin, gdy jest taka potrzeba. Co do akademików, to zdecydowanie nie dla mnie... no i miejsca były przyznawane już dawno, więc i tak za późno. Co do robienia złego wrażenia, to nie wiem o co innego mogłoby chodzić... mam takiego pecha, że tylko na takich dziwnych ludzi trafiam? No nie wiem. Pewnie jednak coś im we mnie nie pasuje. ;)

Rea - 28-08-2012, 21:06

Dianka, ja dziś byłam na Dobrzyńskiej, ale płatnie. Koszt wizyty to 80 zł, jedyną lekarką, która przyjmuje płatnie jest doktor Cygowska - polecam. Kolejną wizytę mam już za miesiąc i to na fundusz! Początkowo chciałam się na NFZ umówić, ale powiedzieli, że wolne terminy są dopiero w grudniu. Nie mogłam tyle czekać, więc umówiłam się płatnie, a sprawdziło się, że tylko na pierwszą wizytę się tak długo czeka. Rozważ to :)

Doktor początkowo wydała mi się ostra, ale rzeczowo odpowiedziała na wszystkie moje pytania i okazało się, że jest bardzo sympatyczna i otwarta na pacjenta. Dała mi nawet karteczkę do rejestracji, na której było napisane: rejestrować na październik! :)

słoniczka - 31-08-2012, 21:11

moj ojciec dzwonil na poczatku sierpnia i jestem umowiona pod koniec listopada.
ollcia - 31-08-2012, 21:26

pinczerka napisał/a:
Ja, odkąd skończyłam 18 lat, leczę się na Dobrzyńskiej u dr Salmonowicz - wg mnie bardzo świetna, kompetentna lekarka. :)

18 lat temu leczyłam się u tej pani dr jako dziecko w klinice na Wrońskiego.

Dianka - 29-11-2012, 17:25

Ja miałam mieć wizytę na ul. Dobrzyńskiej wczoraj, u dr Sowińskiego. Poszłam tam i okazało się, że mam źle wypisane skierowanie... I nie przyjęli mnie. Zdenerwowałam się, bo mam bardzo mało czasu i nie mogę go marnować na jeżdżenie po lekarzach... No i w ogóle spanikowałam, bo kończą mi się paski i insulina, a już ostatnio miałam problem z uzyskaniem recept od rodzinnego, bo mam nieaktualne zaświadczenie od diabetologa. Powiedziałam o tym w rejestracji i w końcu zarejestrowali mnie na dzisiaj do dr Cygowskiej. Jakimś cudem udało mi się znaleźć lekarza rodzinnego, u którego były wolne miejsca na dziś rano, złożyć deklarację, iść na wizytę i zdobyć skierowanie, więc i do diabetologa udało się dziś pójść. I jestem bardzo zadowolona. :) Dr Cygowska to lekarka, o jakiej zawsze marzyłam. :) Tzn. jeśli ktoś potrzebuje lekarza, który dokładnie przejrzy dzienniczek cukrzyka i będzie dawał szczegółowe rady, to chyba nie polecam (chociaż gdyby o coś takiego poprosić to pewnie nie byłoby problemu, dr wydawała się być bardzo sympatyczna). Lekarka jest bardzo miła, spokojna, nie czepia się niczego, nie wymaga pokazywania jej dokładnie uzupełnionego dzienniczka samokontroli i nie pyta mnie, dlaczego pół roku temu, w danym dniu i godzinie miałam 300, jak to potrafiła robić moja pierwsza lekarka. :P Wierzy, że moje złe cukry nie wynikają z niewiedzy i że będę umiała je poprawić. Poprosiłam o zmianę insuliny na Lantusa i też oczywiście żadnego problemu nie było. Najbardziej zaskoczyła mnie przy wypisywaniu recept - zapytała, czy 400 szt. (8 op.) pasków mi wystarczy. :O Gdzie do tej pory zdobycie recepty na więcej niż 2 opakowania graniczyło z cudem i trzeba było błagać o to lekarza. Pielęgniarki też bardzo miłe, chociaż tam już więcej dziwnych rzeczy wymagają, typu przyjście na szkolenie z liczenia WW. :P Fajne jest też to, że zapisali mnie do jakiegoś KAOS (jeśli dobrze pamiętam: Kompleksowa Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna), dzięki czemu mam bardzo szybki dostęp do lekarzy wykonujących badania kontrolne w cukrzycy (tzn. okulista, neurolog itd.). Dostałam dziś skierowanie i jestem zapisana do okulisty na poniedziałek i do neurologa na piątek. W sumie u neurologa jeszcze nie byłam ani razu po wykryciu cukrzycy...
Do tego fajne jest to, że w tej przychodni jest mnóstwo różnych poradni, nawet o tym nie wiedziałam. Fajnie mieć wszystkich lekarzy w jednym miejscu. :)

malwina - 10-12-2012, 23:53

Ja mam pierwszą wizytę na Dobrzyńskiej w środę tj. 12.12.12 :) ale fajna data :) może spotkam kogoś z forum na korytarzu :P
PannaLemoniada - 22-12-2012, 18:42

Ja bylam u dr Sroki, zrobił na mnie dobre wrażenie, odpowiedział na wszystkie pytania i rozwiał wszystkie wątliwości :D
Corrny - 01-03-2013, 00:26

pinczerka napisał/a:
Ja, odkąd skończyłam 18 lat, leczę się na Dobrzyńskiej u dr Salmonowicz - wg mnie bardzo świetna, kompetentna lekarka. I najbliższy termin to koniec października. Poza tym ta doktor stara się zawsze, żebym przychodziła do niej co 3 miesiące.

Mam tak samo :-D Choć z braku czasu nie byłem tam już prawie rok, ale mam już ustawioną wizytę na kwiecień.

pinczerka - 02-03-2013, 13:47

Ja najbliższą wizytę mam w maju :D
Dianka, dr Salmonowicz bez problemu wypisuje mi receptę na 10 op. pasków. ;)
A raz się pomyliła i zamiast 8 op. to napisała 88 op. :D Jakby 1 op. było po groszu, to bym te 88 op. wykupiła. :D

7asia89 - 02-03-2013, 13:54

obawiam się, że niestety ale w aptece by Ci nie sprzedali, mogą wydać zapas leku na 3 miesiące, więc musiałabyś zużywać ok. 50 pasków dziennie :)
marysi - 13-03-2013, 22:35

Witam wszystkich.
Mój mąż jest chory na cukrzycę i jest na pompie. Możecie mi poradzic gdzie szukac dobrego lekarza, ktore wie co to pompa, posiada program do sczytywania danych z pompy i najlepiej by było gdyby to bylo na NFZ. No i niestety moj mąz jest wymagający i potrzebuje takiego lekarza który nie bedzie na niego najeżdzal ze ma zle cukry i tp. Dzięki

zielona75 - 14-03-2013, 16:29

marysi napisał/a:
No i niestety moj mąz jest wymagający i potrzebuje takiego lekarza który nie bedzie na niego najeżdzal ze ma zle cukry i tp

Żartujesz?
:-roll

Isia - 27-03-2013, 17:12

A co sądzicie o dr Kotshy ze szpitala na Wrońskiego?

[ Dodano: 27-03-2013, 19:44 ]
Kotschy

monika k - 27-03-2013, 21:38

Isia niewiem czy przyjmuje tam jeszcze dr Noczyńska,bardzo dobry lekarz.
qochanie91 - 20-05-2013, 13:55
Temat postu: WROCŁAW DOBRY DIABETOLOG
Witajcie mam podejrzenie cukrzycy-podejrzewam, że utajona się ujawnia czasem po posiłku (nawet po 3h, bo nie raz nie mogę zmierzyć po 2) mam 160, raz obudziłam się mając 40. Po diecie dukana w momencie rozpoczęcia jakiekolwiek diety, mam piski w uszach. Rozmawiałam z lekarzem rodzinnym, mówi, że coś jest nie tak, ale nie ewidentnie, więc potrzebuje lekarza, który wykona mi wszystkie badania i znajdzie przyczynę. Z drugiej strony mam bardzo duże obciążenia-od strony mojej mamy taty dużo osób ma, od swojego ojca nie mam pojęcia, ale facet waży ponad 130kg, ma coś koło 170-180 cm wz i wątpię aby cukrzycy nie miał...
Od razu mówię-na samą wizytę byłoby mnie stać prywatnie, niestety na badania już nie (mam niemowlaczka, tylko mąż pracuje)
więc proszę o namiary do lekarzy na NFZ. Może to być również:
Oława
Brzeg
Jelcz
Jestem z Oławy więc i tak będę musiała dojechać.

[ Komentarz dodany przez: zielona75: 20-05-2013, 14:23 ]
Temat scalono z istniejącym.
Warunki uczestnictwa na forum określa regulamin.

justyna groszek - 20-05-2013, 18:16

We Wrocławiu dobrym Diabetologiem jest prof. Noczyńska, dr, Gacka, dr. Sowiński. Oprócz Noczyńskiej przyjmują na Dobrzyńskiej, a prof. Noczyńska na Podwalu, ale prywatnie. Polecam również dr. Wrone, która przyjmuje bezpłatnie na Biskupiej 11 w Centrum Edukacji Diabetologicznej.
zamka - 05-01-2014, 10:12
Temat postu: diabetolog wrocław
Witam,
Czy ktos zna we Wrocławiu dobrego diabetologa/godna polecenia poradnie, w ktorej lekarz interesuje sie choroba i leczeniem anie tylko wypisaniem recept? Na cukrzyce choruje moja mma 65l, typ 2, insulina 3razy dziennie. Od ponad miesiaca zaczely znaczaco puchnac stopy i trzeba szybko dzialac bo boje sie, ze to moze zle sie skonczyc. Mama ma wiele innych schorzen, jest po nowotworze. Zalezy mi na tym aby jej pomoc. Prosze o info o lekarzach na nfz i prywatnie, godnych uwagi. Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: matimartyna: 05-01-2014, 10:41 ]
Temat scalono z istniejącym, proszę korzystać z wyszukiwarki zanim utworzysz nowy temat.

Michaś1507 - 14-01-2014, 17:29

Witam,
czy ktoś może leczy się u dr Noczyńskiej??
jeśli tak proszę o opinie i jaki jest koszt wizyty.

Pozdrawiam

justyna groszek - 15-01-2014, 12:10

Polecam dr. Gacka na Dobrzyńskiej z NFZ jest bardzo dobra, interesuje się pacjentem i jak ma opieprzyć za coś to stawia do pionu. Prof. Noczyńska przyjmuje prywatnie na Podwalu koło konsulatu niemiec,. Gdy byłam jakiś czas temu to brała 150zł, nie wiem jak teraz. Bezpłatnych porad udziela również dr. Wrona na Biskupiej 11 w Centrum Edukacji Diabetologicznej. Tam jest również psycholog, dietetyk, edukator diabetologiczny. Polecam dla cukrzycy typ 2 dr. Gacka i dr. Wrone.
amaryl04 - 28-01-2014, 18:52

Dr n. med.Dorota Bednarska-Chabowska , Dr n. med.Małgorzaata Gacka. Gorąco polecam świetni fachowcy.Akademicki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza - Radeckiego we Wrocławiuul.ul Borowska 213
Wrocław 50-556 Pani Dr. n. med. Dorota Bednarska-Chabowska przyjmóje równierz w Przychodnia PULSANTIS Sp. z o.o. we Wrocławiu ul. Ostrowskiego 3 (NFZ)

aga33 - 28-01-2014, 19:25

Witam. Właśnie się zastanawiałam nad zmianą lekarza diabetologa ,bo jestem ze Świdnicy.
Skorzystam z tych tutaj podpowiedzi, no i zobaczymy co z tego wyniknie.
Zaczynam mieć problemy z cukrami rannymi przy braniu Lantusa .

Madlen - 02-09-2014, 10:28
Temat postu: Diabetolog Wrocław
Dzień dobry, jako że mieszkam w Zielonej Górze, nie znam się za bardzo na lekarzach we Wrocławiu, proszę was o pomoc. Polećcie mi jakiegoś dobrego diabetologa w tym mieście, ponieważ w moim byłam już u trzech i są bardzo niekompetentni, dlatego też postanowiłam się przenieść do większego miasta.

Z góry dziękuję za pomoc :-)

[ Komentarz dodany przez: matimartyna: 02-09-2014, 11:19 ]
Temat scalono z istniejącym, proszę korzystać z wyszukiwarki i nie powielać tematów.

roxy - 09-09-2014, 23:08

Ja szczerze polecam dr Żytkiewicz-Jarugę z przychodni przy ul. Św.Mikołaja. Bardzo sympatyczna Pani Doktor, dokładnie wszystko tłumaczy i widać, że zależy jej na jak najlepszych wynikach swoich pacjentow ;)