To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.mojacukrzyca.org
Forum portalu mojacukrzyca.org

Insuliny i inne leki - Novorapid a Apidra

dino1 - 20-01-2014, 18:48
Temat postu: Novorapid a Apidra
Witam, mam pytanko: czy kto¶ używał obydwie te insuliny (w penach, oczywi¶cie nie równolegle) i jak ocenia, porównuj±c?
K@rol - 20-01-2014, 19:40

dino1 napisał/a:
czy kto¶ używał obydwie te insuliny (w penach, oczywi¶cie nie równolegle)

Używałem obydwie i do tego równolegle ;)
W smaku takie same :-lol
Apidra nieco szybciej zaczyna działać i szybciej kończy się jej działanie.

dino1 - 20-01-2014, 20:25

ale jak to równolegle? W jaki sposób?
matimartyna - 20-01-2014, 20:28

Pewnie novorapid Karol używał do posiłków, a apidrę tylko na korekty.
Dianka - 20-01-2014, 20:33

matimartyna napisał/a:
Pewnie novorapid Karol używał do posiłków, a apidrę tylko na korekty.

K@rol i korekty? Ale jak to? :-o :P

dino1 - 20-01-2014, 20:43

Mati, a znasz może jeszcze kogo¶, kto tak robił? Rzecz w tym, że moja diabetologini jest zdania, że powinienem nieco odpocz±ć od novo i zastanawia się nad tym jak :(
matimartyna - 20-01-2014, 21:35

Mój m±ż miał humalog, a teraz ma apidrę i lantusa i jest duża poprawa w cukrach. Wiem też, że s± osoby na forum co miały novorapid, a teraz maj± apidrę ale to s± osoby na pompach.
K@rol - 20-01-2014, 23:21

Cytat:
K@rol i korekty? Ale jak to? :-o :P

Korekta korekcie nie równa. Jak w posiłku było sporo WBT to mimo, że 2h po nim cukier mam idealny podaje insulinę bez jedzenia. Ciężko jest się dziabn±ć w taki sposób ale jak się dojdzie do perfekcji...
Na pompie jest bolus przedłużony. Na penach jest to korekta ;)
dino1 napisał/a:
ale jak to równolegle? W jaki sposób?

Rano novorapid wieczorem apidrę. Mieszałem na różne sposoby, żeby zobaczyć z czym mi się lepiej żyje.
dino1 napisał/a:
Rzecz w tym, że moja diabetologini jest zdania, że powinienem nieco odpocz±ć od novo i zastanawia się nad tym jak :(

Ona się zastanawia jak? Wyboru nie masz. Humalog lub Apidra. Akurat one maj± podobn± dynamikę więc co nie weĽmiesz będzie dobrze.
PS. Apidra jest tańsza ;)

atka_86 - 21-01-2014, 09:20

A wedlug mnie Humalog jest spokojnieszy i troche dluzszy w dzialaniu.Apidra zaczyna bardzo szybko dzialac,ale i szybko konczy.I jest dosyc agresywna-przynajmniej ja tak to odczuwalam,moze u innych jest inaczej :)
70MA52 - 21-02-2014, 13:33

atka_86 napisał/a:
A wedlug mnie Humalog jest spokojnieszy i troche dluzszy w dzialaniu.Apidra zaczyna bardzo szybko dzialac,ale i szybko konczy.I jest dosyc agresywna-przynajmniej ja tak to odczuwalam,moze u innych jest inaczej :)

u mnie tak samo
tak chyba zreszt± wynika z ulotki czy informacji ona działa do max 90 minut express!

ja jeszcze lepiej mieszam niczym barman drinki
za co mnie raz skrytykował Pan Doktor...

jak jem co¶ słodkiego albo pije nawet sok pomarańczowy czy biorę korektę - to biorę Apidrę bo szybka
jak jem co¶ z indexem glikemicznym ¶rednim to Humalog
a jak rzadko ale czasem jem co¶ długiego czy skomplikowanego typu duża pizza albo np biała fasola jest bardzo wolna to biorę Novorapid i wychodzę z założenia że jak po 2 godzinach jest ok to po 4 też będzie OK
:)

atka_86 - 21-02-2014, 19:52

70MA52, no to faktycznie nieĽle mieszasz :)