To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.mojacukrzyca.org
Forum portalu mojacukrzyca.org

Insuliny i inne leki - Insuman Basal -opinie ,fakty

RAMZES - 02-01-2012, 15:37
Temat postu: Insuman Basal -opinie ,fakty
Witam

Jako ze po wpisaniu do wyszukiwarki nic mi nie wyskoczylo zapytam tutaj

Na razie moja insulina bazowa jest lantus działa tak sobie,kończy działanie po 15 godzinach i ogólnie brakuje mi bazy podczas dnia i wieczoru. A jako ze moje 2 pozostałe insuliny bardzo zdrożały muszę szukać czegoś takiego i co bedzie na mnie jeszcze działać. Moj diabetolog na poprzedniej wizycie zasugerował mi jako insuline bazowa Insuman Basal.Niestety w necie info jest malo , na stronie moja cukrzyca nie ma wcale .

Wiem tylko ze podaje sie ja 2 razy na dobe i ze:

"Preparat zawiera insulinę ludzką wytwarzaną metodą inżynierii genetycznej z zastosowaniem szczepu K12 bakterii E. coli. Jest insuliną o umiarkowanie szybkim początku i długim czasie działania. Po wstrzyknięciu podskórnym początek działania hipoglikemizującego występuje w ciągu 1 h, a maksymalny efekt w okresie 3-4 h od podania. Czas działania wynosi 11-20 h"

Czy ktoś ją stosuje i czy może podzielić sie swoim doświadczeniami jak sprawdza sie jako insulina bazowa.

Producent ten sam co "rakotworczego' lantusa i apidry, wiec to raczej pewna insulina.

Uprzedzając pytania żebym spróbował innych bazowych odpowiadam ze juz humulin n,insulatard ,gensulin n,polhium n na mnie nie dzialaja po latach choroby wiec raczej powrót byłby bezcelowy.

Spinka86 - 02-01-2012, 18:42

Było już o tym kiedyś, pewna kobieta pisała, że tak leczą jej syna chyba w Niemczech... coś mi się kojarzy... :-roll albo przy granicy z Niemcami... ;) Ale detali nie pamiętam. Poszukam Ci tego wątku.
RAMZES - 02-01-2012, 18:54

Spodziewałem sie większego odzewu tym bardziej ze ta insulina jest na listach refundacyjnych za 9zł. A tu widzę ze mało kto nią stosuje jak na razie.
Spinka86 - 02-01-2012, 19:02

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanofi-Aventis
Mogę się przejechać na Bonifraterską i zasięgnąć info jeśli chcesz, to w sumie nie daleko ode mnie. Może się czegoś dowiem. No przykro mi bardzo, że jestem małym odzewem ;)

RAMZES - 02-01-2012, 19:09

Spinka86, no 100 kg raczej nie ważysz wiec duża nie jesteś :)

To jak działa insulinka widzę na ulotce, interesowało by mnie zdanie kogoś kto tego używa czy to w ogóle działa.

Spinka86 - 02-01-2012, 19:16

Nie, ważę niecałe 59 kg po kolacji :-D
Ale jakbyś chciał skorzystać z mojej propozycji to daj znać, jak nie to poczekaj na większy odzew ;)

andrea 55 - 02-01-2012, 19:18

Od grudnia 2011 roku biorę tej insuliny 24j na noc w godzinach 23.00-24.00. Rano miedzy 8.30-a 9.00 cukry około 220 a dwa razy miałem 134 i 154. Insulinę tą biorę zamiast Humulin N. Jako szybką mam Apidra Solstar
RAMZES - 02-01-2012, 19:23

Spinka86, jako ze kobietą a do tego ładnym sie nie odmawia jeśli nie sprawiło by Ci to problemu byłbym wdzięczny.

Przy okazji inni tez by skorzystali.

andrea 55, czyli bierzesz ja 1 dzienie ? bo tam pisze ze skoro ona może działać 11 godzin a może i 20 to dosyć duże rozwarstwienie.

Spinka86 - 02-01-2012, 19:33

Spoko to sprawdzę oba adresy w wolnej chwili, ten na Grzybowskiej też ;)
RAMZES - 02-01-2012, 19:49

Dziękujemy Spinka86,
Miki :-) - 02-01-2012, 21:03

Bardzo chętnie też poczytała bym opinie o tej Insuman Basal ale w necie nic nie można znaleść. Cena na liście refundowanej to niecałe 10 zł http://bil.aptek.pl/servl...15&NBLL=5989502 producen ten sam co lantus ale cena robi różnice.
Spinka86 - 02-01-2012, 23:52

Do końca tygodnia obiecuję opisać/ skopiować/ skserować/ przepisać jeśli mi coś w ogóle powiedzą.
K@rol - 03-01-2012, 18:15

Spinka86 napisał/a:
Mogę się przejechać na Bonifraterską i zasięgnąć info jeśli chcesz

Tam możesz nie mieć z kim rozmawiać....
Najpierw się umów na wizyte telefonicznie.

Spinka86 - 05-01-2012, 11:50

Byłam, weszłam, zapytałam... dostała telefon na który można kierować wszelkie pytania, tylko trzeba zadzwonić i poprosić kogoś od insulin, bo ta osoba ciągle jest w rozjazdach i można tam sterczeć do us... śmierci i nic się nie dowiedzieć.
Telefon: (22) 280-00-00
Dzwonić, pytać o dostępność na rynku, o czas działania, o szczyt i wszystko co chcecie. Bo bezpośrednio i tak, nikt nie pogada.
(ładne mają biuro, wchodzi się, na recepcji karta "gość", bramki jak w metrze, 7 piętro, a z okien widać rozgrywki na stadionie Polonii Warszawa, jakby to kogoś interesowało :-lol i to darmo, bez biletu) :hihi:

K@rol - 05-01-2012, 14:29

Spinka86 napisał/a:
a z okien widać rozgrywki na stadionie Polonii Warszawa

No widok mają super...

dino1 - 15-01-2012, 20:20

Wznawiam temat, czy ktoś już wie coś więcej na temat tej insuliny?
RAMZES - 15-01-2012, 20:30

Również jeśli wiecie z doświadczenia a nie z ulotek o insuman rapid to piszcie ,ja zamierzam zastąpić ją novorapid,jej profil działania wygląda ciekawie i jest tania.

Jakie są peny do tych insulin.?

gliwiczanka - 15-01-2012, 22:11

RAMZES napisał/a:
Jakie są peny do tych insulin.?

Clikstar - takie jak do Lantusa bo to ten sam producent

lub :

http://www.sanofi-aventis...la_pacjenta.pdf

Z tym,ze na naszej liście refundacyjnej solostar Basal jest nie uwzgledniony

Miki :-) - 16-01-2012, 08:03

gliwiczanka napisał/a:

Z tym,ze na naszej liście refundacyjnej solostar Basal jest nie uwzgledniony

Z tego wynika że Insuman Basal jest na liście refundacyjnej.
http://leki-refundowane.c...suman-basal.htm
http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=12693
http://apteka-medica24.pl/lek-1238.html

RAMZES - 16-01-2012, 09:17

gliwiczanka,
chodziło o solostary Miki :-) , a to coś innego.

Miki :-) - 16-01-2012, 15:24

Kurcze gdzieś mi się rzuciło coś o SoloStarach Basal jak znajde to dodam.
Ps. wiem co to SoloStar :-))

Insane - 16-01-2012, 16:46
Temat postu: Re: Insuman Basal -opinie ,fakty
RAMZES napisał/a:
.......moja insulina bazowa jest lantus działa tak sobie,kończy działanie po 15 godzinach i ogólnie brakuje mi bazy podczas dnia i wieczoru. A jako ze moje 2 pozostałe insuliny bardzo zdrożały muszę szukać czegoś takiego i co bedzie na mnie jeszcze działać......

Nie używałem , to nie wiem , ale wiem że Insuman basal to jest insulina ludzka z dodatkiem protaminy i cynku , czyli sprawa bardzo podobna do HumulinN , jeśli nie to samo. A Humulin nie działa na Cię.

A teraz dobre nowiny , ma być wprowadzona niedługo nowa insulina , podobna do lantusa , ale o jeszcze dłuszszym działaniu.
Jest to analog o nazwie degludec i będzie się go wstrzykiwać jako bazę co dwa dni. Taka baza by Ci Ramzes na pewno wystarczyła.

W Polsce będzie pewnie za 10 lat .

SalonRecreativo - 16-01-2012, 17:52

W Polsce będzie, jak Novo zechce ją tu sprzedawać.

Ale ja bym takiej insuliny nie chciał. Nigdy bym nie wiedział, czy dziś jest dzień brania insuliny czy nie. :P

eF 4 - 16-01-2012, 18:19

SalonRecreativo napisał/a:

Ale ja bym takiej insuliny nie chciał. Nigdy bym nie wiedział, czy dziś jest dzień brania insuliny czy nie. :P

To będzie opcja dla tych, którzy muszą brać 2x dziennie insy pod tytułem Lantus albo Levemir. Wtedy będą tą "nową" brali raz dziennie codziennie :P .

RAMZES - 16-01-2012, 18:24

Z tego co czytam to do produkcji jeszcze daleka droga .Widzac historie lantusa i lavemiuru w naszym kraju to moze za 20 lat cos takiego będzie na listach refundacyjnych.
SalonRecreativo - 16-01-2012, 18:31

eF 4 napisał/a:
To będzie opcja dla tych, którzy muszą brać 2x dziennie insy pod tytułem Lantus albo Levemir. Wtedy będą tą "nową" brali raz dziennie codziennie :P .

Aaaa... to teraz rozumiem. To taki chłyt marketingowy jak w chińskiej restauracji. :D

Insane - 16-01-2012, 18:55

RAMZES napisał/a:
Z tego co czytam to do produkcji jeszcze daleka droga .Widzac historie lantusa i lavemiuru w naszym kraju to moze za 20 lat cos takiego będzie na listach refundacyjnych.

Produkowana musi już być , bo testowali na pacjentach i wyszło , że podobno daje o 1,28% lepszą glikowaną niż lantus codziennie.
A była wstrzykiwana 3 razy w tygodniu.

Sprzedaż ma się rozpocząć w USA i EU w tym roku.

http://www.pharmatimes.co...val_Lantus.aspx

Niekoniecznie. Chcieć mogą. Nie wiesz , że w Polsce pewien Smutny Pan musi podbić pieczątkę i złożyć podpis. Widziałeś co ostatnio wyczyniał z paskami do mojego Xido ?

Ja nie biorę lantusa z dwóch powodów. Jeden to oczywiście finansowy , ale drugi jest inny.
Zapotrzebowanie na insulinę bazową jest różne w ciągu doby i wydaje mi się , że dwoma zastrzykami bazowymi lepiej zasymuluje się naturalne wydzielanie bazy przez trzustkę , niż jednym zastrzykiem z lantusa. Jeśli robię ich pięć dziennie , to co mi zależy robić jeden mniej - niewielki zysk.

Miki :-) - 16-01-2012, 18:56

eF 4 napisał/a:

Ja tam wieczorem Lantus 17 jednostek i wystarcza a HbA1 6,8 :-D

SalonRecreativo - 16-01-2012, 20:14

Insane napisał/a:
Niekoniecznie. Chcieć mogą. Nie wiesz , że w Polsce pewien Smutny Pan musi podbić pieczątkę i złożyć podpis. Widziałeś co ostatnio wyczyniał z paskami do mojego Xido ?

Mylisz dostępność z refundacją.
Warunkiem koniecznym dostępności leku w Polsce jest chęć producenta do jego sprzedaży tutaj. Potem potrzebne jest spełnienie wymagań formalnych, czyli dopuszczenie do sprzedaży. Raczej mało prawdopodobne by nie dopuścili na rynek nowej insuliny firmy, która sprzedaje już tutaj leki.
A refundacja to całkowicie odrębna sprawa.

Cytat:
Zapotrzebowanie na insulinę bazową jest różne w ciągu doby

Jesteś pewien?

Insane - 16-01-2012, 21:32

Insane napisał/a:

Mylisz dostępność z refundacją.
Warunkiem koniecznym dostępności leku w Polsce jest chęć producenta do jego sprzedaży tutaj. Potem potrzebne jest spełnienie wymagań formalnych, czyli dopuszczenie do sprzedaży. Raczej mało prawdopodobne by nie dopuścili na rynek nowej insuliny firmy, która sprzedaje już tutaj leki.
A refundacja to całkowicie odrębna sprawa.

Cytat:
Zapotrzebowanie na insulinę bazową jest różne w ciągu doby

Jesteś pewien?

Może mylę refundacje z dopuszczeniem , a może nie. Chodziło mi właśnie o dopuszczenie. Ktoś się pod tym podpisuje. Przypuszczam , że minister. Ale nie dam za to ręki. Jest lista i pewne leki są z niej zkreślane i nie można ich sprzedawać w aptekach , inne dopisywane.
Niezależnie od refundacji.

Tak. Jestem pewien. Na 100% . Zapotrzebowanie na insulinę bazową jest różne w różnych porach dnia.
Przykładowo , powtarzam przykładowo wynosi o godz. 9 rano 0,4 jednostki /h a o godz 14 już tylko 0,3 jednoski/h
Różnice te dochodzą do 2,5 raza. Zależy to też od chronotypu człowieka , jak pracuje , o której wstaje .
Cały czas piszę o insulinie bazowej , bo na pewno wiesz , że posiłkowa insulina też jest dużo większa rano.To jest oczywista oczywistość.

SalonRecreativo - 16-01-2012, 22:28

Insane napisał/a:
Może mylę refundacje z dopuszczeniem , a może nie. Chodziło mi właśnie o dopuszczenie. Ktoś się pod tym podpisuje. Przypuszczam , że minister. Ale nie dam za to ręki. Jest lista i pewne leki są z niej zkreślane i nie można ich sprzedawać w aptekach , inne dopisywane.
Niezależnie od refundacji.

Dopuszczenia do obrotu dokonuje Minister Zdrowia na podstawie opinii Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Ty już wiesz, jakie będą ich decyzje w sprawie leku, którego jeszcze nie ma w sprzedaży nigdzie na świecie? W takim razie gratuluję jutrzejszej wygranej w totolotka.
Ponadto, zdaje się, że na terenie UE leki przeciwcukrzycowe są dopuszczane na rynek centralnie przez EMA, więc nie wiem, czy mogłyby w ogóle zostać nie dopuszczone przez nasze MZ.

Cytat:
Tak. Jestem pewien. Na 100% . Zapotrzebowanie na insulinę bazową jest różne w różnych porach dnia.
Przykładowo , powtarzam przykładowo wynosi o godz. 9 rano 0,4 jednostki /h a o godz 14 już tylko 0,3 jednoski/h

Ty nie powtarzaj przykładowo, bo nie w tym rzecz. Po prostu to zdanie:
Cytat:
Zapotrzebowanie na insulinę bazową jest różne w ciągu doby i wydaje mi się , że dwoma zastrzykami bazowymi lepiej zasymuluje się naturalne wydzielanie bazy przez trzustkę , niż jednym zastrzykiem z lantusa.

sugeruje, że u zdrowego człowieka tempo sekrecji insuliny zależy od pory doby. Ja się na tym nie znam, gdzieś tylko czytałem, że w zdrowym organizmie występuje wydzielanie podstawowe, cały czas w ciągu doby, oraz reaktywne w odpowiedzi na posiłek. Z ciekawości chętnie bym się dowiedział czegoś więcej na ten temat. Możesz polecić jakąś literaturę?

Cytat:
Cały czas piszę o insulinie bazowej , bo na pewno wiesz , że posiłkowa insulina też jest dużo większa rano.To jest oczywista oczywistość.

To nie jest oczywista oczywistość, bo zwiększone zapotrzebowanie rano nie występuje u wszystkich. Wiem po sobie, bo ja na początku miałem identyczne zapotrzebowanie przez całą dobę. :)

Spinka86 - 16-01-2012, 22:40

Insane napisał/a:
Różnice te dochodzą do 2,5 raza. Zależy to też od chronotypu człowieka , jak pracuje , o której wstaje .

No tutaj to ja się podczepię, bo też mi się tak wydaje, w końcu najlepiej wiedza o tym ludzie na pompach, którzy np w ciągu nocy mają ustawioną bazę 0,3j, a od godziny np 5:00 mają zwiększoną bazę do 0,9j, bo jak czytam forum to i na takie coś natrafiłam. Co nie zmienia faktu, że jak ktoś ma od lat ustawioną metodę na swoje poziomy i dobre wyniki to nie może oszukać organizmu ;D

siu - 16-01-2012, 23:21

Ja biorę Insuman Basal. Nie widzę różnicy między tą insuliną, a wcześniejszą bazą, którą brałam - gensulin n. tylko w nocy mam cukry rozwalone, o 3 muszę czasem coś dostrzyknąć, żeby rano było okej. Ale może to ma związek z moim ostatnio bardzo nieuregulowanym trybem życia i przemęczeniem, bo wcześniej wszystko było okej.
ŁukaszM - 16-01-2012, 23:31

tzw wydzielanie bazowe trzustki nie jest linią prostą. Insulina jest hormonem wydzielanym kontregulatywnie do poziomu cukru we krwi. Trzustka cały czas wydziela insulinę w odpowiedzi na wydzielania cukru z wątroby, czy też innych czynników np stres, wysiłek a zwiększa jej wydzielanie w porze posiłku bo to oczywiste, że cukier wtedy gwałtownie szybuje w góre. Innymi słowy, to nie są dwa procesy - baza plus posiłek. Tak wygląda nasze dawkowanie z penów czy pompy ale trzustka działa inaczej. My próbujemy naśladować naturalne działanie trzustki, podkręcając pompe o konkretnej godzinie, dostrzykując penami ustawiając sobie baze i pory posiłków (co niektórzy ;-) .
Insane - 16-01-2012, 23:36

Dopuszczenia do obrotu dokonuje Minister Zdrowia na podstawie opinii Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Ty już wiesz, jakie będą ich decyzje w sprawie leku, którego jeszcze nie ma w sprzedaży nigdzie na świecie? W takim razie gratuluję jutrzejszej wygranej w totolotka.
Ponadto, zdaje się, że na terenie UE leki przeciwcukrzycowe są dopuszczane na rynek centralnie przez EMA, więc nie wiem, czy mogłyby w ogóle zostać nie dopuszczone przez nasze MZ.

Nie wiedziałem... Teraz dzięki Tobie mam potwierdzenie , że to Smutny Pan Arłukowicz ( bo taki poważny :-roll ) zezwala na sprzedaż.
Widzisz , w totolotka nie gram , bo przewiduję brak trafień . Przewiduję też , a robię to znając polską rzeczywistość , że minie sporo czasu zanim ta nowa insulina degludec znajdzie się na liście leków dopuszczonych do obrotu. Z powodów biurokratycznych i finansowych. W trzecim świecie nowości wchodzą najpóżniej. A czy może nie być dopuszczony ? Ktoś zapomi wpisać na listę dopuszczonych.... i po degludec'u :-D Co ja piszę ? Nie zapomni dopisać :-roll Celowo nie dopisze . Bo jest rakotwórczy :-idea
:-lol

Ty nie powtarzaj przykładowo, bo nie w tym rzecz. Po prostu to zdanie:
Cytat:
Zapotrzebowanie na insulinę bazową jest różne w ciągu doby i wydaje mi się , że dwoma zastrzykami bazowymi lepiej zasymuluje się naturalne wydzielanie bazy przez trzustkę , niż jednym zastrzykiem z lantusa.

sugeruje, że u zdrowego człowieka tempo sekrecji insuliny zależy od pory doby. Ja się na tym nie znam, gdzieś tylko czytałem, że w zdrowym organizmie występuje wydzielanie podstawowe, cały czas w ciągu doby, oraz reaktywne w odpowiedzi na posiłek. Z ciekawości chętnie bym się dowiedział czegoś więcej na ten temat. Możesz polecić jakąś literaturę?.

Powtarzam przykładowo , bo przykładowo u mnie największe zapotrzebowanie na insulinę bazową jest ok. godz 8-9 rano.
Bo jestem trochę inny. A u Ciebie pewnie będzie inaczej.

No mnie chodzi o to , że właśnie się dobrze znasz. I dobrze przeczytałeś. Jest wydzielanie podstawowe i reaktywne na posiłek.
Tylko to wydzielanie podstawowe też się zmienia ( do dwa i pół raza ). Najlepiej zapytać pompiarzy , oni się uczą jak ustawić wlew podstawowy w zależności od pory dnia. Jesli mają dobrego diabetologa , to się nauczą. Jak złego to to mają cały czas taki sam wlew podstawowy przez całą dobę z funkcją zbijania rano efektu brzasku.

No , ja mam bardzo dobrą diabetolog :-P :-oops :-P , to choć nie mam pompy to mnie nauczyła jak się to robi.

Dlatego twierdzę , że dwa zastrzyki lepiej będą naśladować bazę. Lantusa też lepsze dwa.

A jak lubisz czytać to tu pisze :
http://www.diabetes-blood...ulin-pumps.html

i tu http://www.diabetesselfma...wn_to_basals/2/

pozdrawiam

Spinka86 - 16-01-2012, 23:37

Łukasz trudno, żebyśmy robili tak samo jak trzustka... Gdyby tak było, problem cukrzycy nie byłby taki trudny i prace nad zapobieganiem nie trwały latami... To co napisałeś jest logiczne i oczywiste, chodziło troszkę o coś innego.
SalonRecreativo - 17-01-2012, 01:21

Insane napisał/a:
Nie wiedziałem... Teraz dzięki Tobie mam potwierdzenie , że to Smutny Pan Arłukowicz ( bo taki poważny :-roll ) zezwala na sprzedaż.

Albo ktoś w jego imieniu. Arłukowicz to chyba w ogóle nie potrafi, dlatego wszędzie podpisuje się za niego Włodarczyk.

Cytat:
Przewiduję też , a robię to znając polską rzeczywistość , że minie sporo czasu zanim ta nowa insulina degludec znajdzie się na liście leków dopuszczonych do obrotu. Z powodów biurokratycznych i finansowych.

Biurokrację rozumiem, ale jakie powody finansowe miałyby mieć znaczenie przy dopuszczaniu do sprzedaży?

Cytat:
Ktoś zapomi wpisać na listę dopuszczonych.... i po degludec'u :-D Co ja piszę ? Nie zapomni dopisać :-roll Celowo nie dopisze . Bo jest rakotwórczy :-idea :-lol

Jak na razie wszystkie rakotwórcze są na liście. :)

Ja jestem zdania, że lepiej poczekać i zobaczyć jak będzie niż już marudzić, że nie będzie. :P

Cytat:
Lantusa też lepsze dwa.

Ja biorę jeden i nie narzekam. :)

Cytat:

A jak lubisz czytać to tu pisze :
http://www.diabetes-blood...ulin-pumps.html

i tu http://www.diabetesselfma...wn_to_basals/2/

Dzięki. :) Tylko tu jest w sumie tak bardziej o cukrzykach, a ja bym sobie o zdrowej trzustce chętniej poczytał.

Miki :-) - 01-02-2012, 09:45

Witam wraz z lekarzem zmieniliśmy lantus na insuman basal i wizyta za trzy tygodnie, i wtedy zobaczymy co dalej :-??? Dopiero od trzech dni biore wiec dam zanać jak poobserwuje troche :-D
dino1 - 01-02-2012, 09:48

Czekam w napięciu :)
Miki :-) - 11-02-2012, 17:15

Moje 8 dni na insuman basal :-??? :-!!!
Byłam na Lantusie 17 jednostek i NovoRapid i wyniki były ok, HbA1c w granicach 6-7 :-D
po zmianie na basal wszystko się posypało :-o
- bez względu na pore dnia cukry nie spadały poniżej 170 a w 90% ponad 200,
- z 17 jednostek doszłam do 28 i zero zmiany
- a do tego NovoRapid przestał działać :-??? tzn: po dostrzyknięciu cukry nic nie reagowały stały w miejscu czasem spadły o 10 a czasem jeszcze podskakiwały np: 270 dane 5 jednostek novoRapid i po 30min NIC po godz 258 :-???
- rono zawsze wysoko.
Obecnie spowrotem na lantus i wszystko po 2 dniach wróciło do normy tzn: rono wyniki 75-108, NowoRapid po podaniu zaczyna działać i nie ma cukrów ponad 200 :-D
PS. dziwna ta reakcja na basal, teoretycznie ten sam producent, lekarz poinformował ze daje się tyle samo jednostek co lantusa, ale zero reakcji, i ta dziwna sytułacja z novo rapid. Tak więc koniec eksperymentów na własnym zdrowiu, nie ma co trzeba zaciągć pasa i zaciskać zęby przy wykupywaniu recept :-/ skoro rząd nie chce nam pomóc.
Może znajdzie się jeszcze ktoś kto ma jakieś doświadczenia z insumal basal ;-)

gliwiczanka - 14-02-2012, 23:25

mało pocieszające :(
RAMZES - 15-02-2012, 06:53

Miki :-) , podawałaś basal 2 razy na dobe czy raz?Nie zbyt pochlebnie to wyszło ale wypróbuję na sobie po skończeniu lantusa.
matimartyna - 15-02-2012, 17:39

RAMZES napisał/a:
ale wypróbuję na sobie po skończeniu lantusa.

Zdaj relację z wyników, jeśli będziesz mógł. :)

Miki :-) - 22-02-2012, 13:29

RAMZES napisał/a:
Miki :-) , podawałaś basal 2 razy na dobe czy raz?Nie zbyt pochlebnie to wyszło ale wypróbuję na sobie po skończeniu lantusa.

Najpierw raz dziennie bo podaje się tak samo jak lantus ale po braku reakcji zaczełam kombinować i było 14 rano i 14 wieczór, niestety nic się nie zmieniło :-cry
wczoraj byłam u diabetologa i stwierdził że dziwne, brak jakiejkolwiek reakcji, tak więc spowrotem Lantus i NovoRapid :-lol i teraz trzeba popracować nad dobrym HbA bo dla ciekawości zrobiłam po tym szaleństwie i wyszedł 7,4 8-|

dino1 - 23-02-2012, 20:38

Bardzo cenne wypowiedzi, na razie nie będę eksperymentowac :(
andrea 55 - 24-02-2012, 11:58

Wiecie może dlaczego w hurtowniach brak jest Insumanu ogólnie. Podobno od sierpnia ubiegłego roku. Zaliczyłem dziś dziesięć aptek na Ursynowie imoże jedna zlitowała się gdzie po kombinacjach Insuman Rapid będzie za tydzień.
dino1 - 11-07-2012, 22:58

Wznawiam temat, bo moja diab. chce mi to zapisać ze względów oszczędnościowych (faktycznie sporych), czy ktos używa?? I z jakim skutkiem?? A chodzi mi także o insuman rapid :-)
RAMZES - 12-07-2012, 06:12

Rapid biore i nie widzę różnicy miedzy acrapidem. Basal czeka w lodowce na zakończenie lantusa i wtedy wypróbuje .Również chce na to przejść z powodów takich jak Twoje.
andrea 55 - 12-07-2012, 16:01

dino 1 Używam go od dość dawna razem z Insuman Rapid. Insuman Rapid biorę trzy razy: ś,o,k.Razem 56-60 jednostek. Insuman Basel biorę o 24.00-20-22 jednostki. Cukry rozchwiane od 96 po 390. Nie mogę wyjść z cukrami przed śniadaniem; od 145 do 175. Tak było przy Insulatardzie Humalogu i tak jest przy Basel. W nocy od 1.00 do 6.00 budzę się spocony ale nie ma niedocukrzenia. Oto moja historia.Pozdrawiam
chudy666 - 06-09-2012, 20:57

Witam ! Jestem świeży zachorowaniem i jeszcze mam insuliny ze szpitala ale już sie kończą i tutaj moje pytanie jak sprawdzałem ceny orientacyjnie w internecie to było coś takiego Insuman Basal, 300 jm / 3 ml, iniekcje, 5 wkładów, Aventis i cena tam w okolicach 10 zł chyba 9.90zł , i to jest cena za te 5 wkładów czy za jeden ? I podobnie przy mojej drugiej insulinie którą jest apidra i jest to jedno razówka i jest coś takiego Insulina Apidra Solostar, 300 j.m. / 3 ml, iniekcje, 5 wstrzyknięć i cena tam coś koło 33 zł i to jest cena za tych 5 penów czy za jeden ?

Z góry dziękuję za pomoc.